Rozwód Otwock

Jeżeli mieszkasz w Otwocku bądź ostatnie wspólne miejsce zamieszkania to Otwock, to zgodnie z właściwością rozwód będzie odbywał się w Warszawie. Tak, w Warszawie w Sądzie Okręgowym. Moja kancelaria mieści się niedaleko Sądu. Natomiast inne sprawy rodzinne niż rozwód być może będą toczyć się w Sądzie Rejonowym w Otwocku.

Dzień dobry, nazywam się Marta Wnuk – jestem adwokatem i miło mi gościć cię na mojej stronie. Od wielu lat zajmuję się sprawami rodzinnymi i wiem, że jako ojciec będziesz miał pod górkę. Tak to niestety wygląda. Dlatego chciałabym podzielić się z Tobą moją wiedzą w tym obszarze.

Co może Cię spotkać podczas rozwodu

Przede wszystkim podczas spraw rozwodowych mogą wydarzyć się różne, zaskakujące rzeczy!

Nagle okaże się, że najbliższa tobie osoba chce walczyć o każdą złotówkę, chce przedłużyć postępowanie rozwodowe celem uzyskania jak największej kwoty przy podziale majątku oraz ogranicza Tobie kontakty z dzieckiem.

Oprócz przepisów prawa należy zastanowić się nad emocjami, które towarzyszą nam podczas rozwodu. Musisz wiedzieć, że jeżeli zranisz swoją żonę, to ona zrobi wszystko, żeby wygrać sprawę rozwodową. Walcz!

Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

Rozwód Pieniądze

Najczęściej chodzi o pieniądze. 

Dlatego też niekiedy największa walka to właśnie walka o pieniądze. 

Często kobiety chcą zabezpieczyć się na przyszłość. Żądają wysokich alimentów na swoją rzecz oraz na rzecz małoletnich dzieci. Walcz!

Dodatkowo, kiedy osiągasz wysokie dochody, wówczas żona może chcieć przedłużać niniejsze postępowanie. Chce pieniędzy! 

Pamiętaj, że dopóki nie uprawomocni się twój wyrok rozwodowy, wówczas, jeżeli wcześniej nie zawieraliście żadnych umów małżeńskich, jesteście we wspólności majątkowej. 

To, co twoje, to również jej. Co zrobić, kiedy postępowanie rozwodowe się przedłuża, zaś ty chcesz, aby twoja wspólność majątkowa ustała.

Należy wnieść do sądu pozew o rozdzielność majątkową! Możesz również żądać rozdzielność majątkową wstecz.

Proszę sobie wyobrazić, iż w niektórych sprawach, kiedy wnosimy o rozdzielność z datą wsteczną do Sądu Rejonowego, żona nagle zmienia stanowisko. Okazuje się, że jest w stanie odstąpić od orzekania o winie. 

Zaskakujące, prawda?

Rozwód Otwock 

Tak, jako adwokat do spraw rodzinnych wiem jedno – najczęściej chodzi o pieniądze. Dodatkowo sprawa się komplikuje, kiedy strony zaciągają różne zobowiązania.

Wyobraźmy sobie sytuację, iż w trakcie trwania wspólności małżeńskiej żona zaciągnęła cztery kredyty na wysokość 170 000 zł. Wtedy jeszcze trwała między wami wspólność majątkowa!

Co to oznacza? Otóż Ty również ponosisz odpowiedzialność za zobowiązania, które zostały zaciągnięte w trakcie wspólności majątkowej…

Dodatkowo, podczas sprawy o podział majątku będzie można żądać zwrotu nakładów, które żona naniosła, spłacając kredyt po ustaniu wspólności majątkowej. Wyobraźmy sobie sytuację, że ona zaciąga 170 000 zł zobowiązania i twierdzi, iż rozporządziła tę kwotę jeszcze w trakcie trwania wspólności majątkowej na cele związane z rodziną. 

Rozwód Długi 

Spłata nastąpiła w odpowiednim okresie po ustaniu wspólności majątkowej. Mówiąc wprost – po uprawomocnieniu się u waszego wyroku, czyli po rozwodzie. Wtedy też twierdzi, że środki, które przeznaczyła na spłatę kredytu, pochodzą z jej wynagrodzenia za pracę i spłata nastąpiła już po ustaniu wspólności. 

A zatem może zdarzyć się tak, że sąd zobowiąże cię do zwrotu połowy, wobec czego będziesz musiał zwrócić 85 000 zł. 

Sprawy o podział majątku niekiedy trwają latami. Jeden z pozwów, które miałam przyjemność pisać, liczył ponad 300 stron. Kiedy odwiedzisz mnie w kancelarii, będę mogła pokazać Ci chociaż część takiego pozwu o podział majątku, żebyś uwierzył, że to jest prawda!

Rozwód Otwock

Czasem ciężko sobie wyobrazić, co znaczy pisać pozew na 300 stron oraz procesować się w sądzie przez siedem lat. Tak, to właśnie sprawy o podział majątku. Rozliczenie wydatków, nakładów, nakładów z majątku osobistego na wspólny i różne historie związane ze wspólnymi pieniędzmi…

Dlatego im szybciej załatwisz te kwestie, tym więcej zyskasz. A zatem jeżeli chcesz, aby między wami ustała wspólność małżeńska, działaj. Opłaty z tego tytułu są nieznaczne, wobec czego nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wnosił do sądu rozdzielność. 

Dodatkowo pragnę podkreślić, że należy zrobić to jeszcze w trakcie wspólności majątkowej. Niestety nie ma możliwości, abyś w późniejszym czasie chciał rozdzielności z datą wsteczną!

Rozwód Opinie

Rozwód

Dzieci

Alimenty 

Kontakty z dzieckiem

Podział majątku

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata