Rozwód Pruszków

Rozwód Pruszków. Chcesz w zgodzie zakończyć małżeństwo? Pragniesz rozwodu z żoną i zakończenia tego etapu?

Chciałbyś, żeby rozwód był szybki i wasze małżeństwo zakończyło się na jednej rozprawie?

Mieszkaliście w Pruszkowie, w Piasecznie lub w Piastowie? Zastanawiasz się, czy Twój rozwód będzie odbywał się w Warszawie?

Tak, w Warszawie – niektórzy mówią na to Sąd rozwodowy – https://bip.warszawa.so.gov.pl.

Pamiętaj, iż warto również uzyskać dostęp do swojej sprawy online – https://portal.waw.sa.gov.pl/#/login. 

Czy jest możliwy rozwód na pierwszej rozprawie?

Odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak. Jednak musimy pamiętać, iż żona musi również chcieć ugodowo zakończyć wasze małżeństwo. Jeżeli natomiast między wami będzie eskalacja konfliktów, to na pewno na jednej rozprawie się nie zakończy. Zacznijmy od początku: jak zdefiniowany jest rozwód i kiedy można go uzyskać. 

Orzeczenie rozwodu jest możliwe tylko i wyłącznie poprzez sąd. Nie ma żadnej na drogi na skróty. Sam adwokat nie wystarczy do tego, aby szybko rozwiązać w Kancelarii wasze małżeństwo. Nawet najlepszy adwokat rozwodowy w Pruszkowie, czy w Warszawie, tego nie uczyni. 

 

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

 

Niemniej jednak adwokat może być bardzo pomocny i może państwu ułatwić cały proces rozwodowy. Może się nawet zdarzyć, że nie odbędzie się żadna rozprawa w sądzie. Jednakże to wszystko zależy od tego, jak między wami wygląda sytuacja. 

Ile trwa sprawa rozwodowa w Pruszkowie?

Aby sąd mógł orzec rozwód, musi nastąpić zupełny rozkład pożycia. Co to oznacza? Zupełny rozkład pożycia oznacza, iż ustały wszystkie więzi małżeńskie.

Zdarzają się sytuacje, kiedy mąż występuje o rozwód i chce szybko rozwodu, zaś żona powołuje się na to że wciąż są więzi gospodarcze, gdyż wciąż mu gotuje i pierze ubrania. I co wtedy? Co w takich sytuacjach robi sąd? 

W takich sytuacjach Sąd ma obowiązek zbadać, czy ustały między wami więzi. Jeżeli są między wami więzi, a zatem fizyczna, czyli współżycie, emocjonalna i duchowa, czyli uczucie oraz więź gospodarcza, czyli wspólne prowadzenie gospodarstwa domowego, to Sąd z pewnością nie rozwiąże waszego małżeństwa, ponieważ stwierdzi, iż nie nastąpił rozkład pożycia małżeńskiego. Czy dobry adwokat wszystko załatwi? Niestety, dobry, a nawet najlepszy adwokat do spraw rozwodowych nie wygra każdej sprawy.

Dodatkowo, aby sąd mógł orzec o rozwodzie, musi nastąpić trwały rozkład pożycia i Wasze małżeństwo zdecydowanie nie może mieć szans na dalsze odbudowanie więzi. Natomiast jeżeli stwierdzicie, iż jedno z was bardzo kocha i chce ratować związek i drugi małżonek potwierdzi, że też widzi szanse na ratowanie małżeństwa, to Sąd najprawdopodobniej nie rozwiąże Waszego małżeństwa. 

Historia rozwodu z Warszawy

Opowiem wam historię „Pani Doktor z Warszawy”, która ma dwoje dzieci i z uwagi na wiarę nie chciała orzec rozwodu. Mąż natomiast złożył pozew i chciał jak najszybciej rozwiązać małżeństwo. Ze względów religijnych i z uwagi na dobro małoletnich dzieci pani doktor utrudniała proces rozwodowy przez cztery lata. 

Dlatego też jeżeli jedna osoba nie będzie chciała rozwiązać małżeństwa, to bez wątpienia znajdzie sposoby, aby to utrudniać. On był prezesem banku, zarabiał bardzo dobrze i chciał ułożyć sobie życie na nowo, chciał zbudować nową rodzinę, jednakże żona przez cztery lata nie pozwalała mu odejść. Cały czas twierdziła, że bardzo go kocha i nie ustały między nimi więzy.

Zdarzało się, że mówiła również nieprawdę przed sądem, stąd też dosyć długo to trwało. Na początku myślał, że poradzi sobie sam. Dopiero po dwóch latach i po trzech rozprawach ustanowił pełnomocnika, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych i dzięki temu pomogliśmy mu zakończyć ich małżeństwo. Stąd też nie zawsze wygląda to tak pięknie jak na filmach amerykańskich. Nieraz z uwagi na różne czynniki strony mają interes w tym, aby utrudniać proces rozwodowy. 

Jak zadbać o dzieci przy sprawie rozwodowej?

Dla przykładu, kiedy są małoletnie dzieci, to oprócz samego rozwodu sąd rozstrzyga kwestie związane z dziećmi. Zatem w takich sytuacjach dochodzi dodatkowo spór w zakresie alimentów, kontaktów oraz sposobu wykonywania władzy. 

 “Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj “

Często również zdarza się, że mężczyzna nie chce rozwodu, ponieważ nie chce opuścić małoletnich dzieci. Często mówi się, że matka na pewno dostanie dzieci a ojciec nie będzie miał żadnych praw. Mężczyźni bardzo boją się tego, co zdarzy się po rozwodzie. Boją się tego, czy będzie kontakt z dziećmi, a jeżeli tak, to jak będzie ten kontakt wyglądał. Właśnie często obawy powodują, że małżonkowie długo trwają w związku i jednak nie dochodzi do rozwiązania ich małżeństwa. 

Dopiero kiedy już dwie strony nie mają sił i nie mają ochoty na jakiekolwiek rozmowy, to być może znajdują porozumienie i szukają sposobu, aby rozwiązać małżeństwo. Wtedy też stają przed pytaniem, co wybrać – rozwód z orzeczeniem o winie czy bez orzekania o winie?

Czytaj więcej: Opieka naprzemienna a prawo do opieki na dzieckiem

Najczęstsze błędy popełniane podczas sprawy rozwodowej – Rozwód Pruszków

  • Walka o dzieci 
  • Pragnienie zemsty
  • Osoba trzecia w związku. Błędem jest, kiedy zaczynasz spotykać się z inną osobą w czasie, kiedy jeszcze definitywnie* nie zakończyło się Twoje małżeństwo.
  • Walka o najniższe alimenty 
  • Brak dowodów albo dowody, które mogą zostać uznane za niewiarygodne.
  • Walka z małżonkiem – wysyłanie donosów na współmałżonka do instytucji, naruszanie dóbr osobistych
  • Kłamstwa przed Sądem

Co zrobić, gdy żona składa pozew o rozwód? – Rozwód Pruszków

Jeżeli jesteś ojcem i boisz się alimentów z uwagi na fakt, iż dużo zarabiasz, to uważaj. Rozważ, czy nie warto jako pierwszy złożyć pozew i przedstawić realne koszty utrzymania dzieci. Dlaczego? Otóż często zdarza się, że żona składa pozew o rozwód i wskazuje, iż rodzina żyła na bardzo wysokim standardzie, wnosi o wysokie alimenty i prosi o zabezpieczenie tychże alimentów. 

W sytuacji, kiedy jest wniosek o zabezpieczenie alimentów, to sąd robi to w pierwszej kolejności i z pewnością wyda takie postanowienie. Dlatego też proszę, abyś to przemyślał i zdecydował, czy nie warto, abyś ty jako pierwszy złożył pozew o rozwód, żeby uniknąć później sytuacji, iż otrzymasz postanowienie o zabezpieczenie alimentów w niesatysfakcjonującej dla ciebie wysokości. 

Postanowienie w sprawie alimentów – co robić?

Oczywiście jest możliwość po wydaniu takiego postanowienia o zabezpieczeniu, aby składać wniosek o uzasadnienie postanowienia. Wskazujemy, czy w całości, czy w części. A później, kiedy otrzymamy uzasadnienie i zapoznamy się z jego treścią, należy bardzo skrupulatnie przeanalizować słowa, które są tam zawarte. 

Należy zwrócić uwagę na to, co ustalił sąd, czyli na stan faktyczny, jaki sąd ustalił. To jest podstawa do składania zażalenia na niniejsze postanowienie. Obecnie składa się zażalenie do składu trzyosobowego tego samego sądu.

Musimy pamiętać, iż postanowienie w zakresie alimentów jest cały czas w mocy, dopóki Sąd go nie zmieni. Dlatego też należy uważać na Sąd, gdyż rozstrzygnięcie może nas zaskoczyć. Bardzo często zdarzają się sytuacje, gdzie osoby są niezadowolone z rozstrzygnięcia. 

Stąd też nawet 100 adwokatów do rozwodu, najlepszych i najdroższych prawników z prawa rodzinnego nie pomoże, kiedy sąd rozstrzygnie niekorzystnie, zaś postępowania odwoławcze trwają. 

Tak, ponieważ postanowienie dotyczące alimentów jest wykonalne z dniem wydania postanowienia. Postępowanie odwoławcze, zażalenie czy też apelacja wiążą się z czasem. Oczywiście możemy wnosić, aby uwzględnić nasze żądania z datą wsteczną, jednakże musimy wiedzieć, iż nie jest to zawsze takie proste…

Czytaj więcej: Alimenty – prawa ojca płacącego alimenty

Jak odwołać się od postanowienia sądu? – Rozwód Pruszków

W pierwszej kolejności wskazujemy, w jakiej części chcemy złożyć zażalenie i czy zgadzamy się z jednym z punktów, czy też wszystko nam nie pasuje. Trzeba to w sposób profesjonalny opisać. W dalszej kolejności należy złożyć zarzuty, czyli zarzuty z tym, z czym się nie zgadzamy i nie rozumiemy, dlaczego tak Sąd postanowił. We wnioskach końcowych należy wskazać, co tak naprawdę chcemy i żądamy.

Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

Prawa ojca do dziecka a sprawa rozwodowa

Zastanawiamy się jakie prawa ma ojciec do dziecka i czy w ogóle ma prawa? 

Często ojcowie szukają pomocy w internecie bądź w środowisku, gdzie mogą uzyskać pomoc. Chcą być traktowani na równi z kobietami i chcą mieć takie same prawa do dziecka jak kobiety. Stąd też szukają pełnomocników, którzy pomogą im bronić ich praw przed Sądem.

Często ojciec nie godzi się na to, aby ograniczyć mu kontakt z dzieckiem. Dlatego też szukają pomocy u specjalistów, chcą poznać swoje prawa. Czy faktycznie jest tak, że ojcowie są dyskryminowani przez Sąd? Należy się nad tym zastanowić, jednakże uważam, że twoje prawa jako mężczyzny muszą być chronione trzy razy bardziej

Jeżeli chcesz, aby dziecko zostało z tobą, to musisz też zdobyć odpowiednie dowody wskazujące na to, co będzie najlepsze dla dziecka. Dla przykładu, jeżeli chcesz, aby dziecko zamieszkało z tobą i dziecko również tego chce, zaś żona bądź matka dziecka chce walczyć. trzeba przygotować na walkę przed sądem. Dlatego też, jeżeli jesteś ojcem, musisz przedstawić tę sytuację. Jak? Należy zebrać dowody na to, że jesteś dobrym rodzicem i że dziecko chce mieszkać z tobą. 

Pamiętaj, że dobro dziecka jest najważniejsze i może się zdarzyć tak, że Sąd będzie chciał poznać zdanie dziecka. Może również dojść do badań przez specjalistów, którzy zbadają sytuację rodzinną.

Aby wychowywać dzieci po rozstaniu rodziców, trzeba się dobrze przygotować i wszystko zaplanować. Oczywiście w Polsce góruje konserwatywne myślenie, iż najczęściej dzieci zostają z matką, jednakże w praktyce tak to nie wygląda. Zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, jaki jest nasz cel. Dlatego też warto walczyć o dzieci, kiedy faktycznie widzimy sens tego, aby były z nami.

Czytaj więcej: Opieka naprzemienna a prawo do opieki na dzieckiem

Jak przeprowadzić sprawę rozwodową, gdy żona zdradziła?

Kiedy żona zdradziła, zastanawiamy się, czy walczyć. Zastanawiamy się czy chcemy, aby sąd przyznał nam rację i stwierdził, że winę za rozpad pożycia ponosi żona. Jednakże musimy wiedzieć, jak wygląda to w praktyce i jakie jest orzecznictwo Sądu. I przede wszystkim musimy wiedzieć, po co nam dochodzenie winy. Sytuacja niekiedy wygląda tak, że zmierzamy się z trudnościami w realizacji swoich planów. Chcemy, żeby wszystko było tak, jak nam się wymarzy, jednakże tak w życiu nie ma. Dlatego też musimy na początku wiedzieć, jak może się skończyć sprawa sądowa i jakie mamy szanse na wygraną. Oczywiście możemy uzyskać rozwód z wyłącznej winy, jednakże musimy wiedzieć, że może się zdarzyć tak, że mimo zdrady żony rozwód może zakończyć się z winy obu stron, gdyż sąd spojrzy również na twoje zachowanie.

Żona chce rozwodu z mojej winy. Czy mam się do tego przyznać?

Często przychodzą do mnie mężczyźni, którzy boją się tego, co spotka ich w sprawie rozwodowej, gdyż znają swoją żonę, a żona chce walczyć. Walczy o dzieci, o majątek oraz o udowodnienie winy. Pytanie zasadnicze – czy bać się tego i czy przyznać się, że się zawiniło w tym małżeństwie? Cóż, odpowiedź jest bez wątpienia trudna, ponieważ zależy od stanu faktycznego sprawy. Należy spojrzeć na waszą sytuację indywidualnie i ocenić ją z perspektywy lat. Co się działo w tym małżeństwie, że doszło do rozpadu pożycia? 

Czytaj więcej: Żona chce rozwodu mojej winy.

Na co musi uważać mężczyzna? – Rozwód Pruszków

Na żonę! I oczywiście wszystko zależy od materiału dowodowego. W praktyce często zdarza się, że mężczyźni przegrywają sprawy rozwodowe dlatego, że nie dostarczają wystarczająco dużo materiału dowodowego. Aby sąd mógł spojrzeć na waszą sytuację, musi mieć dowody w sprawie. Jednakże Sąd nie ma mocy, aby sam zdobyć te dowody.

Czy przy rozwodzie muszę dostarczyć bilingi? – Rozwód Pruszków

Oczywiście są instrumenty prawne, aby zdobyć dowody. Dla przykładu można skierować wniosek do sądu, aby zobowiązał stronę do dostarczenia bilingów, wyciągów z kont na dane okoliczności. Dla przykładu jeżeli wiemy, że jedna ze stron prowadziła przez telefon bardzo dużo rozmów (np. żona rozmawiała z kochankiem), jednakże nie mamy dostępu do bilingów, to możemy poprosić Wysoki Sąd, aby skierował do niej zobowiązanie. Dlatego też dzięki temu możemy uzyskać dostęp do bilingów, które wskażą, czy ta okoliczność jest zgodna z prawdą. Taka sytuacja ma również miejsce, gdy chcemy poznać historię rachunku bankowego. 

Sposobów jest kilka. 

Jednakże co do zasady jest możliwość skierowania do sądu wniosku, aby to on ją zobowiązał do ujawnienia bilingów za ostatni okres, dla przykładu do przedłożenia bilingów z rozmów telefonicznych za ostatni rok. Tutaj podajemy okoliczność, którą chcemy udowodnić.

Dla przykładu twierdzimy, iż żona ma kochanka, była z nim w hotelu i zapłaciła kartą. Stąd też prosimy o wyciągi z konta. 

Żona złożyła apelację – Rozwód Pruszków

Co zrobić, gdy żona złożyła apelację? Sytuacja może zupełnie się odwrócić. Jeżeli wyrok został wydany, jednakże jest nieprawomocny, to tak naprawdę nie możemy być niczego pewni, ponieważ w postępowaniu apelacyjnym wszystko może się zmienić… Niekiedy rozstrzygnięcie jest nie do zaakceptowania dla obojga bądź jednego z byłych małżonków. Stąd też mamy możliwość – odwołanie od wyroku rozwodowego. Najczęściej sporządza się apelację kiedy jest rozstrzygnięcie w zakresie winy. Orzeczenie o winie, poza tym, że wskazuje, który z małżonków przyczynił się do rozpadu małżeństwa, ma także wpływ na ewentualny obowiązek alimentacyjny rozwiedzionych małżonków.

Odpowiedź na apelację rozwodową

Dlatego też jeżeli została złożona apelacja od wyroku rozwodowego, to należy sporządzić odpowiedź i zająć stanowisko w sprawie. Z mojej praktyki wynika, że zdarzają się sytuacje i to dość często, że w sądzie pierwszej instancji nie jest zauważony problem małżeński, zaś Sąd skupia się tylko na jednym problemie i nie bada całokształtu sytuacji. Stąd też często zdarza się, że Sąd Apelacyjny zmienia wyrok rozwodowy pierwszej instancji. Z mojego doświadczenia wynika, że dość często Sąd Apelacyjny zmienia wyrok w zakresie winy i stwierdza, iż dwie strony przyczyniły się do rozpadu pożycia małżeńskiego i obydwie ponoszą winę za rozpad pożycia.

Żona odwołała się od wyroku rozwodowego – walcz do końca

Dlatego też jeżeli żona złożyła apelację od wyroku rozwodowego, to należy w sposób skrupulatny przygotować się do odpowiedzi i zająć stanowisko w sprawie. W pierwszej kolejności należy przeanalizować wszystkie dokumenty, które znajdują się w sprawie i zlokalizować problem, a później zastanowić się, jakie błędy popełnił Sąd pierwszej instancji. A zatem jeżeli nie zgadzamy się z sądem pierwszej instancji i nie jesteśmy zadowoleni z wyroku, który wydał sąd pierwszej instancji, w tym przypadku Sąd Okręgowy, to czeka nas apelacja

Apelacja rozwodowa – Rozwód Pruszków

Apelację od wyroku rozwodowego składamy w ciągu 14 dni od dnia otrzymania wyroku wraz z uzasadnieniem. Dlatego też niezbędne jest, abyśmy takie uzasadnienie w sprawie posiadali. A zatem jeżeli jesteśmy niezadowoleni z wyroku, to powinniśmy złożyć wniosek o uzasadnienie wyroku i poznać argumentację sądu pierwszej instancji. Na podstawie tego można powiedzieć i napisać apelację oraz wskazać, jakie błędy Sąd pierwszej instancji popełnił. Dla przykładu – pominął wszystkie istotne dowody w sprawie, nie uwzględnił w ogóle przesłuchania stron. Ponadto być może uznał za niewiarygodne zeznania świadków? Dodatkowo nie uwzględnił dochodów, które zostały w niniejszej sprawie załączone. Jeżeli wyrok cię zadowala – musisz składać apelacje. Jeżeli masz wątpliwości, co robić, skonsultuj się z dobrym adwokatem.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata