Rozwód Warszawa Adwokat radzi ….Krok po kroku od podstaw

Opublikowane przez ADWOKAT w dniu

Rozwód Warszawa Adwokat

Rozwód Warszawa Adwokat

Jak wygląda rozprawa rozwodowa i jak przygotować się do rozwodu? Jakie sytuacje mogą mnie zaskoczyć przy rozwodzie?

Czy może się tak zdarzyć że drugi Małżonek zmieni zdanie w trakcie sprawy?

Czy mogę nie dostać rozwodu? Z kim zostaną dzieci po rozwodzie? Jak zostanie podzielony Majątek? Co zrobić żeby rozwieść się bez orzekania o winie?

Co zrobić żeby uzyskać rozwód z winy żony?Co zrobić kiedy sąd zasądził wysokie zabezpieczenie? Co zrobić żeby podzielić Majątek? Jak można szybko się rozwieść?

Chcę szybko się rozwieść, co mam zrobić?

Rozwód Warszawa

Szanowni państwo to są tylko niektóre pytania które ostatnio otrzymałam od państwa. Dlatego ten wpis ma na celu szybkie i konkretne odpowiedzi abyście znali i poznali odpowiedź co w takich sytuacjach zrobić. W pierwszej kolejności chciałbym zaznaczyć że wszystko zależy czy macie dzieci. Można oczywiście bardzo szybko się rozwieść jednakże w  przypadku gdy są dzieci to sprawa się trochę komplikuje. Oczywiście jeżeli dziecko osiąga pełnoletność nie jest liczone przy sprawie o rozwód. Jednakże gdy dzieci są małoletnie to sąd musi te kwestie związane z dziećmi rozstrzygnąć.

Rozwód Warszawa

Rozwód za porozumieniem stron

A zatem w pierwszej kolejności jest kwestia zasadnicza – czy będzie to rozwód z orzekaniem o winie czy bez.

W praktyce wygląda tak –  żeby dochodzić wyłącznej winy jednej strony to  musi być faktycznie wyłączna wina. Najczęściej są to sytuacje kiedy jeden z małżonków zdradził małżonka a wcześniej byli idealnym małżeństwem.

Jednakże jeżeli w małżeństwie pojawiały się inne problemy to nie można temu małżonkowi przypisać wyłącznej winy.

Np. żona zdradziła męża jednakże mąż nadużywał przez wiele lat alkoholu, pobił żonę a na dowód tego jest obdukcja, dodatkowo spowodował wypadek samochodowy pod pływam alkoholu i nagle chce aby winę poniosła wyłącznie żona. To myślę że takiej sprawie nie ma szans. Myślę że w 90% takie rozprawy powinny się skończyć tym że wina jest dwóch stron.

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

 

Zdrada w małżeństwie

Problem jest wtedy kiedy tak naprawdę jeden z małżonków szczerze się przyznaje do tego że to on rozbił rodzinę i to on zdradził i nie czuję w ogóle żeby winę poniosła druga strona. To w takich sytuacjach nie ma co wymyślać tylko jeżeli faktycznie tak czuje i mówi to niech weźmie na siebie ten ciężar odpowiedzialności za to co zrobił. Jednakże jeżeli jesteś w takiej sytuacji dla przykładu że zdradziłaś bądź stwierdziłeś jednakże uważasz że to nie jedyna przyczyna waszego rozpadu –  wasze małżeństwo już wcześniej było nieudane i rozpad tak naprawdę Waszego małżeństwa nastąpił dużo wcześniej to walcz do końca.

I tutaj pytanie jak walczyć o to żeby nie skończyło się niekorzystnie dla ciebie no oczywiście niekorzystny wyrok dla ciebie to wyrok który określałby że jest to twoja wyłączną wina za rozpad pożycia małżeńskiego –  dlatego w takich sytuacjach trzeba walczyć do końca.

Rozwód Warszawa Adwokat

Rozwód Dowody

Wszystkie sprawy sądowe wygrywa się dowodami.

Tak ponieważ to wygląda w ten sposób że twierdzimy coś że „żona mnie zdradziła” na dowód tego załączam dowód zdjęcie z kochankiem. Chce Państwu wytłumaczyć jak to wygląda w sądzie. Wszystko co mówimy musi być poparte dowodami. Dlatego też musimy wiedzieć jakimi dowodami się wygrywa.

Dowodami w sprawie rozwodowej są najczęściej nagrania smsy, mail, świadkowie, przesłuchanie stron. Te rzeczy mogą być świadectwem na to że już wcześniej między wami było źle. Dlatego też trzeba walczyć do końca.

Rozwód Warszawa

Żeby sąd mógł rozwiązać wasze małżeństwo za porozumieniem stron, to muszą chcieć tego dwie strony. Sąd jest zobowiązany do wysłuchania was, jeżeli oboje chcecie rozwiązać wasze małżeństwo za porozumieniem stron a dobrą małoletnich nie ucierpi, bądź nie ma żadnych przesłanek które hamują proces rozwodowy to dostaniecie rozwód.Oczywiście pod warunkiem że ustały między wami więzi małżeńskie. A charakter ustania tych więzi ma charakter trwały i zupełny. Co to znaczy tzn. że już nie widzicie szans na te małżeństwa. Jeżeli powiecie przed sądem że widzicie szanse na ratowanie To niestety ale nie dostaniecie rozwodu.

Tak, ponieważ żeby sąd mógł orzec i rozwiązać wasze małżeństwo to musi wasze małżeństwo Faktycznie ustać.

Kiedy nie dostane rozwodu

Sąd nie orzeknie rozwodu kiedy żyjecie pod jednym dachem, spożywacie wspólnie kolację, wspólnie gotujecie, wspólnie robicie prawnie, przytulacie się, wspólnie żyjecie, kochacie się i nagle chcecie rozwodu.Tak to nie działa.

Wina przy rozwodzie

Jeżeli już kwestię winy i związku małżeńskiego wytłumaczyłam wam. W sposób uproszczony. To przejdźmy o krok dalej co dzieje się z innymi rzeczami.  W sytuacji, gdy nie macie dzieci to sprawa jest prosta. Jeżeli są dzieci temat się komplikuje.

Rozwód Dzieci

Z kim zostanie dziecko po rozwodzie? Jakie Alimenty na dziecko obecnie się płaci? I tutaj sprawa się komplikuje bo wszystko zależy jak ustalicie plan opieki nad dzieckiem. Niestety w tym obszarze coraz więcej jest spornych spraw i niestety ale bardzo często dochodzi do walki o dziecko.

Ten kto silniejszy i ten kto bardziej manipuluje dziećmi ten wygrywa. Niestety jest to przykre ale jest to moje doświadczenie. Oczywiście wszystko zależy od tego ile dziecko ma lat ? Gdyż jeżeli dziecko jest niemowlęciem to z pewnością będzie ciężko ojcu udowodnić fakt iż dziecko chce mieszkać z nim. Jednakże jeżeli dziecko zaczyna mówić i wyraża Chęć zostania z ojcem bądź z matką to sąd opiera się właśnie na tym co dziecko chce. Oczywiście istnieje taka możliwość żeby sąd przesłuchał małoletnie dziecko na okoliczność sytuacji w której się znalazł. Jednakże najważniejszą procedurą są badania w OZSS jest to zespół specjalistów psychologów i psychiatrów którzy wydają opinię psychologiczną w tym zakresie z kim powinno zostać dziecko i rozstrzygają o waszych kompetencjach rodzicielskich.

Istotną rzeczą jest abyście do takiego badania zostali przygotowani, wasz adwokat do rozwodu, który prowadzi waszą sprawę powinien przygotować was do takiego badania gdyż może okazać się że źle wypadniecie na badaniu. Dlaczego? Dlatego że druga strona może zostać dlatego przygotowana zaś ty możesz zostać do tego nieprzygotowana przez swojego adwokata. Dlatego też trzeba do tego się przygotować i podejść do tego w sposób profesjonalny.

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

 

Rozwód Warszawa

Bardzo często osoby które są poddane temu badaniu niestety ale nie są zadowolone z Opinii. Uważam że wynika to z tego iż nie są przygotowane przez swoich pełnomocników do tego badania. Chciałabym wam podać przykład małżeństwa z  Warszawy

Badania Rozwód OZSS

On prezes dużej spółki i zarabia ponad 50 000. Ona wiele lat nie pracowała gdyż byłam w domu i wychowywała dzieci. Kiedy przyszedł czas rozwodu nagle ojciec dzieci zaczął walczyć o dzieci i nie pozwolił żeby żona odeszła. Przyczyną rozpadu ich małżeństwa była w tym iż on miał Romans z koleżanką z pracy. W tym momencie kiedy usłyszałam słowo rozwód zaczął walczyć, podczas badań niestety ale ona wyszła niekorzystnie. On z pewnością był do tych badań przygotowane oraz bardzo dobrze wypadł mimo że nie powiedział tam prawdę opinię była dla niego korzystne.

W szczególności w zakresie jego kompetencji wychowawczych, opis był dla niego korzystne. Natomiast dla jego żony nie gdyż zaczęła na badaniach płakać, opowiadać o tym że pochodzi z rodziny gdzie tata nadużywał alkoholu i rodzice się rozwiedli. Dodatkowo zaczęła opowiadać że jest z frustrowana, nienawidzi męża, oraz ma trudności w pracy. To wszystko spowodowało iż niestety ale opinię była dla niej niekorzystne związku z tym sąd stwierdził iż lepiej żeby dzieci zostały przy ojcu.

Rozwód Warszawa Adwokat

Apelacja rozwód

Ta klientka do mnie trafiła już na etapie kiedy otrzymała wyrok i chciała składać apelacje. Na szczęście na etapie apelacji udało nam się zmienić pewne niekorzystne postanowienia jednakże nie w całości. Minęł miesiąc od zakończenia postępowania apelacyjnego i złożyliśmy wniosek do sądu Rejonowego o zmianę i udało nam się odzyskać dzieci. Te sytuacje są bardzo trudne i musimy pamiętać że do badań również musimy być przygotowani i świadomi tego co mówimy.

Dlatego Szanowni państwo jeżeli czekają was badania bądźcie ostrożni i trzymaj rękę na pulsie gdyż czasem te opinie są niesprawiedliwe.

Przy rozstrzygnięciu przez sąd gdzie mają być dzieci sąd w szczególności bierze pod uwagę opinie psychologów psychiatrów z OZSS, którzy we wnioskach końcowych określają gdzie najlepiej żeby dziecko mieszkało.

W tym zakresie również określają jak widzĄ kontakty i opieki sprawowanej przez drugiego rodzica. To co ja zauważyłam w swojej pracy jako adwokat który zajmuje się od wielu lat sprawami rodzinnymi uważam że czasem te opinnię nie są prawidłowe i nie odzwierciedlają rzeczywistości. Musimy pamiętać że jest to tak naprawdę kilku minutowa rozmowa na podstawie której oceniają twoje kompetencje wychowawcze oraz twój Profil psychologiczny.

Rozwód Badania

Dlatego też jest to skomplikowane. Z uwagi na to iż widziałam wiele niesprawiedliwych rozstrzygnięcie w sądach uważam że do każdej sprawy od początku trzeba być bardzo dobrze przygotowany.

Rozwód Warszawa Adwokat Dlatego nie rób nic na własną rękę. Poszukaj najlepszego adwokata od rozwodów tak żeby pomógł ci przejść ten trudny czas. Mam nadzieję że wielu adwokatów którzy zajmują się sprawami rodzinnymi ma świadomość Rozstrzygają się przed nimi ludzkie dramaty. Gdyż kwestie związane z dziećmi, alimentami, podziałami majątku – są to kwestie bardzo ważne i istotne dla dalszego życia.

Przecież w sytuacji kiedy będzie orzeczenie np. w zakresie alimentów niekorzystne, to diametralnie może zmienić się sytuacja materialna człowieka.

Dziecko przy mamie

A co dzieje się w momencie kiedy przez 10 lat matka wychowywała dziecko a nagle sąd odbieraj jej dziecko ?

A zatem wracając do pytania głównego z kim zostaje dziecko po rozwodzie, odpowiedź brzmi to zależy…. Reasumując sąd przy rozwodzie przede wszystkim opiera się na opinii psychologicznej. Dlatego istotne jest znaleźć dobrego adwokata do rozwodu żeby pomógł ci przygotować strategię dzięki której będziesz pewny krok po kroku co może się wydarzyć w takiej sprawie.

Kolejną istotną rzeczą jest że jeżeli sąd ustali przy kim zostaje dziecko – mianowicie co z kontaktami dla drugiego rodzica.

Kontakty z dzieckiem

Ja osobiście uważam że jeżeli dziecko zostaje przy jednym z rodziców to kluczowe jest aby drugi Miał kontakt. Uważam że to jest bardzo ważne aby drugim z rodziców miał określone kontakty gdyż jeżeli dochodzi do sporu między rodzicami w zakresie kiedy dziecko ma być u niego a kiedy u drugiego to nie można liczyć na to że rodzice się dogadają.

Lepiej żeby sąd to określił a w przypadku ewentualnie jakichś zmian można zawsze iść na kompromis i to zmienić.

Rozwód Warszawa

Dodatkowo należy pamiętać że bardzo często dochodzi do tego że dzieci mają konflikt lojalnościowy, nieświadomie wybierają jednego rodzica zaś drugiego odrzucają.

Alienacja rodzicielska 

Niestety dochodzi –  bardzo często do takich sytuacji kiedy jeden z rodziców jest faworyzowany zaś drugi odrzucony. Dlatego też najważniejsze żeby rodzice mieli świadomość tego że dochodzi do takiego zjawiska jak konflikt lojalnościowy i dzieci niestety bardzo często odrzucają jednego rodzica. Skutki odrzucenia rodzica są bardzo bolesne przyszłości.

Czasem nie zastanawiamy się jaką krzywdę dziecku robimy.

Chciałabym w tym miejscu zaznaczyć iż dzieci są bardzo wrażliwe. Ich rozwój emocjonalny i psychiczny jest bardzo ważne. Dlatego też jeżeli dochodzi do kłótni między rodzicami zaś dziecko jest w  wieku w którym rozwija się i dojrzewa to bierze nie prawidłowe wzorce. Nieprawidłowe wzorce z tego życia będą miały skutki w przyszłości, będzie miało dziecko najprawdopodobniej problemy w budowaniu relacji.

Dlatego  proszę was abyście w miarę możliwości jeżeli możecie to nie wchodźcie w Spór.  Tylko próbuję znaleźć porozumienie.

Należy wtedy pamiętać, iż tak naprawdę robimy krzywdę dziecku. Krzywda będzie miała swoje odzwierciedlenie w jego późniejszym życiu itd.

Alimenty

Rozwód Warszawa Adwokat

Przejdźmy zatem do kolejnej sprawy która jest bardzo często kwestią sporną w sprawach rozwodowych. Wszyscy Adwokaci którzy zajmują się sprawami rozwodowymi wiedzą że kwestia alimentów jest niekiedy bardzo skomplikowana. Kwestia alimentów trzeba być bardzo precyzyjnym i konkretnie jasno określić i poprzeć daną tezę dowodami.

Tak gdyż sprawy rozwodowe i sprawy sądowe wygrywa się dowodami.

A zatem –  jeżeli twierdzimy iż koszt utrzymania dziecka oscyluje w granicach 3000 zł. To powinniśmy teżę poprzeć dowodami.

Dla przykładu jeżeli dziecko chodzi do prywatnej szkoły i w związku z tym uiszczamy czesne. To proszę abyście do takiej sprawy załączyli zaświadczenie o tym że płacicie taką kwotę tytułem czesnego za szkołę.

Oczywiście nie musimy załączać paragonu w szczegółowych dla przykładu że kupiliśmy dziecko loda.

 

Więcej o alimentach. 

 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata