Rozwód z mojej winy WARSZAWA

Czy mogę wziąć na siebie winę? 

Rozwód z mojej winy Warszawa. Zdarzają się sytuacje, w których to między stronami jest konflikt o sposób rozwiązania małżeństwa. Kwestią sporną jest ustalenie, kto poniósł z winę za rozpad pożycia małżeńskiego. Często boimy się tego, że przegramy sprawę. Nie wiemy nawet, jakie niesie ona ze sobą konsekwencje. Opowiem o tym w poniższym wpisie! W przypadku pytań zapraszam do kontaktu – Jak pomagam –  Moja osobista historia –  Kontakt

Kiedy sąd daje rozwód z orzeczeniem o winie?

Rozwód z orzeczeniem o winie przeprowadza się, gdy jeden z małżonków ponosi winę za rozpad pożycia małżeńskiego. Może być to  sytuacja, w której sąd orzeknie, iż winę za rozpad pożycia małżeńskiego ponoszą dwie strony. Musimy wiedzieć, iż konflikt między stronami narasta. Polubowne zakończenie małżeństwa jest możliwe tylko wtedy, gdy dwie strony tego pragną.

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —> ZOBACZ FILMIK  !!! 

Jakie są skutki rozwodu z orzeczeniem o winie? Rozwód z mojej winy

Rozwód z orzeczeniem o winie niesie ze sobą poważne konsekwencje. W sytuacji, kiedy między małżonkami jest konflikt, najbardziej cierpią małoletnie dzieci. Co więcej, rozwód z orzeczeniem trwa co najmniej kilka lat. Z mojego doświadczenia, jeżeli chodzi o Warszawę, proces trwa około trzech lat. Oczywiście nie ma reguły.

Rozwód z mojej winy

Jakie okoliczności wpływają na rozwód z wyłącznej winy?

Rozwód z wyłącznej winy przeprowadza się, gdy w małżeństwie występują:

  • zdrada
  • alkoholizm
  • przemoc fizyczna i psychiczna
  • i wiele innych czynników…

Nie ma katalogu. Jaka była dla Ciebie żona? Jak Cię traktowała?

Może ona również przyczyniła się do rozpadu? Współżyła z Tobą regularnie? Dbała o Ciebie i Twoje potrzeby?

Nie podejmuj decyzji, dopóki nie przeanalizujesz swojej sytuacji. Dowiedz się, jakie są najważniejsze rzeczy przy rozwodzie.

Ugoda – najlepsza metoda na rozwód

W pierwszej kolejności warto podjąć się wyzwania jakim jest podjęcie rozmów ugodowych z drugą stroną. Może mamy jakiegoś asa w rękawie? Czy to, co zostało przedstawione w pismach procesowych, jest zgodne z rzeczywistością? Przecież, nawet jeżeli Ty zdradziłeś żonę, to Twoje działanie nie wynikało z tego, że wasze małżeństwo było dobre. Pytanie zasadnicze – co w Waszym małżeństwie działo się przed tym zdarzeniem? A może okazuje się, że dwie strony poniosły winę za rozpad pożycia małżeńskiego, bo żona w znacznym stopniu przyczyniła się do rozpadu?

Rozwód z mojej winy Warszawa

Rozwód z wyłącznej winy niesie ze sobą poważne skutki! Zwłaszcza w obszarze materialnym. Jak nie wiemy, o co chodzi, to chodzi o pieniądze… O winie małżonka może przesądzić wiele czynników. Aby przeanalizować swoją sytuację, niezbędna jest konsultacja prawna, podczas której opowiesz mi swoją historię.

Jakie są dowody przy rozwodzie z orzeczeniem o winie?

W takich sprawach przede wszystkim istotne są zeznania świadków oraz prywatnie zgromadzone materiały. Sąd dopuszcza nagrania, korespondencję, zrzuty ekranu itp.

Rozwód z mojej winy a rozwód bez orzekania

Rozwód z orzeczeniem o winie zapewnia dużą satysfakcję w przypadku wygranej. Jednak oprócz strefy emocjonalnej, ważne są również inne czynniki. Są to przede wszystkim kwestie ekonomiczne. Przegrywasz rozwód ze swoją żoną i sąd stwierdza, iż wyłączną winę za rozpad pożycia małżeńskiego ponosisz Ty… Co wtedy? W takiej sytuacji żona będzie miała prawo, aby wnosić na swoją rzecz alimenty. Może je uzyskać od Ciebie z tytułu pogorszenia swojej sytuacji majątkowej. Zastanów się zatem, czy zawsze warto stawiać na swoim.

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Czy warto zgodzić się na rozwód bez orzekania o winie?

Kiedy przychodzi czas rozwodu, należy zastanowić się nad tym, w jakim stylu chcemy zakończyć nasze pożycie małżeńskie. Możemy rozwiązać małżeństwo bez orzekania o winie albo dochodzić winę w procesie. Przede wszystkim musimy być świadomi tego, jakie są konsekwencje rozwodu. Często nie jesteśmy świadomi konsekwencji rozstrzygnięcia sprawy. Jedyne, czym się kierujemy przy rozwodzie, to chęć walki z drugim małżonkiem. Czy na pewno słusznie?

Kwestie moralne i finansowe w czasie rozwodu – Rozwód z mojej winy

Może się zdarzyć, że rozwód skończy się z winy obu stron. Tak – jeżeli druga strona znajdzie obciążające Cię argumenty, wówczas sąd może takie rozstrzygnięcie wydać. Będzie wina dwóch stron.

Co sąd bierze pod uwagę przy rozwodzie z winy obu stron?

Sąd orzeka, kto poniósł winę za rozpad pożycia małżeńskiego. Bada wszystkie okoliczności w sprawie.  Najważniejsze dla sądu jest ustalenie, kto poniósł winę. Sąd nie precyzuje, w ilu procentach każdy z małżonków jest winny.

Kiedy sąd orzeka rozwód z winy dwóch stron?

Takie postanowienie sąd wydaje, gdy winę za rozpad pożycia małżeńskiego ponoszą dwie strony. Przykładem niech będzie małżeństwo z Otwocka. Jak się okazało w toku postępowania, mąż zdradził żonę i od kilku lat utrzymywał bliskie relacje z inną kobietą. Żona, dowiedziawszy się o romansie męża, wniosła o orzeczenie z wyłącznej jego winy. Czuła się przez niego oszukana.

Okazało się jednak, że powódka wcale nie była tak dobra, jak się przedstawiała. Wyszły na jaw ważne okoliczności w sprawie. To żona pierwsza zdradziła mężczyznę i kilka lat temu chciała od niego odejść dla innego. Wtedy właśnie zaczął się kryzys małżeński. Dodatkowo żona buntowała dzieci przeciwko ojcu. Wielokrotnie przedstawiała go w negatywnym świetle. Doszło również do sytuacji, w której dzieci były świadkami, jak kobieta biła swojego męża po twarzy. Dodatkowo powódka leczyła się z powodu alkoholizmu – codziennie nadużywała mocnych trunków.

Przed sądem zaś przedstawiała się jako ofiara. Chciała wysokich alimentów na rzecz siebie i dzieci. Wówczas sąd, nie czekając na zdanie pozwanego, wydał postanowienie w zakresie zaspokojenia potrzeb rodziny.

Czy jest istotne, kto pierwszy składa pozew o rozwód? 

Oczywiście, że tak. Zwłaszcza w przypadku mężczyzn. Dlaczego? Uważam, że mężczyźni powinni pierwsi złożyć pozew o rozwód, bo konsekwencje na przyszłość mogą być bardzo bolesne. Słuszność tej tezy potwierdza historia mojego klienta.

Rozwód z mojej winy Warszawa

Historia małżeństwa z Warszawy

Pewne małżeństwo z Warszawy prowadziło działalność gospodarczą. Mój klient osiągał w niej wysokie dochody, jednak pewnego dnia zdecydował, iż odchodzi z firmy. Powodem decyzji mężczyzny były ciągłe nieporozumienia w rodzinnym przedsiębiorstwie. Uznał więc, że najlepiej będzie, kiedy odejdzie z firmy i zacznie życie na nowo. Jego żona zaś siedziała całe życie w domu i opiekowała się dziećmi. Dodatkowo była chora. Paradoksalnie, to ona pierwsza złożyła pozew o rozwód i przedstawiła sytuację majątkową stron jako bardzo dobrą.

W pozwie kobieta wskazała majątek należący do rodziny pozwanego oraz jej rodziny, czyli siostry, brata i ojca. Jednym słowem, powódka w treści pisma stwierdziła, iż cały majątek rodzinny należy do… pozwanego. Ponadto, kobieta zażądała alimentów w wysokości 15 000 zł. Żądania byłej żony okazały się  zbyt wygórowane, gdyż w rzeczywistości mój klient zarabiał około 4000 zł. Chcąc im sprostać, pozwany zaczął popadać w długi.

Na szczęście przyszedł do mojej kancelarii już na etapie wydania postanowienia. Razem próbowaliśmy znaleźć rozwiązanie. Upłynęło jednak kilka lat, zanim udało się przekonać sąd o tym, że nie stać nas na tak wysokie alimenty. Powyższa historia pokazuje, że zwlekanie ze złożeniem pozwu daje opłakane skutki.

Szukasz adwokata? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Rozwód z mojej winy Warszawa – Czy składać pozew o rozwód przed żoną?

Dlatego zawsze powtarzam mężczyznom – bądźcie pierwsi. Nikt za Ciebie nie zabezpieczy Twoich interesów. Nie zawsze tylko jedna strona jest winna rozpadu i nie zawsze warto brać winę na siebie, ale czekanie na jej ruch podczas rozwodu przynosi zwykle więcej szkody niż pożytku.

 

Przeczytaj więcej:

Rozwód z orzeczeniem o winie – jakie są konsekwencje?

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata