Rozwód z osobą borderline – jak wygrać?

Rozwód z osobą borderline. Czy można wygrać sprawę rozwodową z osobą chorą na zaburzenie borderline?

Oczywiście, że tak, jednak musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Przede wszystkim zawsze opierajmy się na faktach. Przekonałam się, że fakty są w takich sprawach najważniejsze. Jeżeli nie będziemy mieć konkretnych dowodów, nie liczmy na wygraną… Powoływanie się wyłącznie na fakt, że ktoś ma zaburzenia emocjonalne, nie jest dla sądu żadnych wyznacznikiem. Trzeba to przede wszystkim udowodnić. 

Czy Twoja żona była agresywna? Masz jakieś dowody wskazujące na jej agresję, np. w postaci nagrania rozmów albo wiadomości sms? Może ktoś był świadkiem waszych kłótni i jest w stanie poświadczyć, że zachowania żony były niewłaściwe?

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Dowody w sprawie sądowej – Rozwód z osobą borderline

W pierwszej kolejności zastanów się, jakie mieliście problemy – wówczas będzie Ci łatwiej ustalić strategię procesową.

Na podstawie doświadczeń z moimi klientami mogę stwierdzić, że osoby borderline bardzo często dopuszczają się zdrady. Żyją w podwójnych związkach, czego nie są ostatecznie w stanie udźwignąć psychicznie i w konsekwencji dopuszczają się agresywnych zachowań. Moi klienci często musieli weryfikować prawdomówność swoich partnerów i niestety dowiadywali się, że byli zdradzani. Dlatego proponuję zachować w tym obszarze czujność i ostrożność. Należy dążyć do ujawnienia prawdy. A ta może być zaskakująca…

Mój kanał w serwisie YOUTUBE – KLIKNIJ – ZAPRASZAM 

Niekiedy ludzie są po prostu zmęczeni sytuacją w domu i nie chce im się zbierać dowodów. Pamiętaj jednak, że nie robisz tego dla siebie, tylko na potrzeby postępowania w sądzie. Jeżeli masz taką możliwość, zweryfikuj, czy Twój partner czegoś przed Tobą nie ukrywa. Może się bowiem okazać, że wasz konflikt małżeński wynika z faktu, iż druga strona prowadzi podwójne życie. Jako prawnik widziałam takie sytuacje wielokrotnie.

Zauważyłam również, że ludzie często nie chcą weryfikować prawdomówności partnera, gdyż pragną pozostać lojalni. Taka postawa jest oczywiście godna pochwały, jednakże pamiętajmy, że druga strona nie będzie miała żadnych skrupułów i zrobi wszystko, aby zdobyć obciążające dowody.

Więcej: Rozwód z psychopatką

Nieprawidłowe zachowania wobec dzieci

Odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań: jak druga strona zachowała się względem dzieci? Czy jej zachowania były prawidłowe? Wykazywała jakieś akty agresji? Niewątpliwie należy się nad tym zastanowić. Być może druga strona dopuszczała się nieprawidłowych zachowań nie tylko względem nas, ale również dzieci. Jeżeli faktycznie miało to miejsce, warto zebrać konkretne dowody. Sprawy rodzinne wygrywa się dowodami. Samo twierdzenie, że ktoś choruje na borderline, może być niewystarczające.

Więcej: Rozwód z winy żony

Czy zaburzenie borderline ma znaczenie przy rozwodzie?

Mężczyźni często pytają mnie jak wygrać sprawę z kobietą cierpiącą na borderline. Ktoś, kto nie dzielił życia z taką osobą, zupełnie nie wie, na czym polega problem. Zrozumie tylko ten, kto to przeżył…

Życie z kobietą chorą na borderline zawsze zaczyna się tak samo. Jak w bajce. Ona jest urocza, przedsiębiorcza, elegancka, wesoła… Po prostu ideał. Niestety, kiedy osoba borderline urodzi dziecko, niniejsze zaburzenie ujawnia się w stopniu znacznym. Narodziny dziecka są dla niej niezwykle stresującym wydarzeniem. Ludzie mający problem z zaburzeniami emocjonalnymi nie umieją sobie z tym poradzić.

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Jak udowodnić zaburzenie przed sądem? Rozwód z osobą borderline

Czy można wygrać rozwód z osobą borderline?

Przede wszystkim zasada numer jeden – sąd opiera się na faktach.

Niekiedy zaburzenie emocjonalne nie jest dla sądu absolutnie żadnym wyznacznikiem.

Rozwód z osobą zaburzoną jest niezwykle trudny. Niekiedy odnoszę wrażenie, że sądy nie zwracają na to uwagi. Mimo wszystko zawsze proponuję kierować się faktami. Kiedy poważnie się nad tym zastanowimy, wówczas uświadomimy sobie, że mamy bardzo dużo do powiedzenia, tylko nie zawsze chcemy wykonać odpowiednią pracę w celu zdobycia odpowiednich dowodów.

Więcej: Choroba dwubiegunowa a rozwód

Jak zacząć się przygotowywać do rozwodu z borderline?

Przede wszystkim musimy być świadomi, że druga strona na pewno będzie stosowała różne techniki manipulacji. Jak się przed tym bronić? Nie ma nic lepszego niż stawianie ostrych granic. Dzięki ustalonym granicom jesteśmy w stanie spojrzeć na sytuację racjonalnie. Ponadto, jak już wspomniałam, opierajmy się na faktach. Nie zwlekajmy ze zbieraniem dowodów, licząc, że druga osoba się zmieni. Może się bowiem okazać, że w tym czasie planuje rozwód i gromadzi materiał dowodowy przeciwko nam. Z doświadczenia wiem, że często się tak dzieje.

Osoby, które wiążą się z borderline, są bardzo często empatyczne i naiwne. Nie wierzą w to, że druga strona może zbierać na nie dowody. Nic bardziej mylnego. Nie zapominajmy, że osoby zaburzone są bardzo sprytne i działają wedle strategii. Dlatego też porzuć wszelką nadzieję na odbudowę relacji i skonsultuj każdy krok z prawnikiem, który niejednokrotnie mierzył się z taką sytuacją. Dla mnie prowadzenie sprawy z borderline zawsze jest interesującym doświadczeniem. Niejednokrotnie miałam okazję poznać takie osoby i mogę powiedzieć Państwu jedno – stawiajcie granice i walczcie do końca.

Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5. 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata