Rozwód z winy żony, bo ma borderline

Rozwód z winy żony. „Żona zdradziła mnie i chce rozwodu. Nie widzi żadnych szans na ratowanie naszego związku małżeńskiego, a ja nie wiem, co mam robić, gdyż kocham ją i chcę z nią być. Pani Mecenas, proszę o pomoc – chcę być z moją żoną!”

Często jest tak, że kiedy czegoś bardzo chcemy, to niestety okazuje się to niemożliwe do spełnienia. Nikogo do miłości ani do związku na siłę nie zmusimy. Jeżeli ta osoba nawet zostanie z nami w związku, chociażby dla dobra małoletnich dzieci, to niewykluczone, że sytuacje ze zdradami mogą się powtarzać. Z doświadczenia wiem, że tym osobom jest bardzo ciężko zrezygnować z adrenaliny, która tworzy się podczas zdrad. Doświadczenie nauczyło mnie, że osoby, które zdradziły raz, będą zdradzać ponownie.

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Rozwód z winy żony

Oczywiście nie można generalizować, albowiem w życiu spotykamy się z różnymi sytuacjami. Pytanie, czy za rozpad pożycia małżeńskiego winę ponoszą dwie strony czy jedna. Należy przeanalizować sytuację małżonków i zastanowić się, jaka jest wina. Trzeba podkreślić, że w przypadku niektórych zaburzeń typu borderline mężczyźni dość często są naprawdę niewinni i cokolwiek by zrobili, to i tak nie unikną pewnych rzeczy. Jak są zbyt dobrzy i spokojni, to druga osoba ma pole do popisu i bardzo często dochodzi wówczas do zdrady. Niestety zdrada jest wpisana w naturę osób z zaburzeniami typu borderline.

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Najczęściej to zjawisko jest obecne w wieku młodszym. Jeżeli ktoś osiągnie lat 50, to zauważyć można, iż takiej osobie zaczyna się w pewnym momencie „nudzić szukanie nowych partnerów seksualnych” i wtedy  osoba zaburzona szuka jednego partnera. Jednakże tutaj nie chodzi o seks, lecz o dodatkowe silne emocje.

Jak wygląda rozwód z osobą, która cierpi na zaburzenia emocjonalne typu borderline?

Na pewno nigdy nie przyznaje się do swojej winy. Miałam sytuację, w której to osoba zaburzona przyznała się, że zdradziła, ponieważ tak chciała. Nawet jeżeli zdradzała przez wiele lat i nie ma żadnych argumentów przeciwko mężowi, to i tak zacznie je wymyślać i stwierdzi, że musiała zdradzać, ponieważ mąż znęcał się nad nią psychicznie. Zapytana o szczegóły znęcania nie ma twardych argumentów, ale zacznie wymyślać, że odczuwała presję, albowiem mąż zaglądał jej do telefonu. A jak miał nie zaglądać do telefonu jak widział, że regularnie pisze z kochankami? Przed sądem wskazuje, że mąż naruszał jej prywatność, sprawdzał, nagrywał, zaglądał do telefonu i ogólnie jest zły. Czy to jest jednak prawda? Musisz wiedzieć, że osoba zaburzona typu borderline zawsze odwróci kota ogonem.

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Ona zdradziła i ma kochanka, więc ty chcesz wziąć dziecko. Osoba wysoce zaburzona będzie twierdzić, że jest najlepszą matką, mimo że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością…

Czy dla Sądu ma znaczenie, że osoba cierpi na zaburzenie emocjonalne?

To zależy… 

Niekiedy metodą walki z taką osobą jest wniesienie rozwodu z wyłącznej winy żony i ustalenie miejsca zamieszkania dziecka przy sobie. Damy do zrozumienia żonie, że należy szanować drugiego człowieka i nie ona tylko rozdaje karty. W sytuacji, gdy będzie przeświadczona o swojej wyższości, na każdym etapie będzie rządziła. Niestety z takimi osobami trzeba ustalać proste zasady i się ich trzymać. Osoby zaburzone regularnie przekraczają granice.

Takie osoby lubią pokazywać życie w zupełnie innej rzeczywistości. Najczęściej przedstawiają siebie jako ofiary i szukają osoby, która się nimi zaopiekuje. Jeżeli natomiast mąż niewystarczająco się nimi zajmie, wówczas od razu idą do innego. Czy mają zasady względem tego, że rozbijają rodziny? Oczywiście, że tak, ponieważ emocje, które im towarzyszą, są bardzo zróżnicowane. Jednego dnia może płakać, że rozbiła rodzinę, a następnego walczyć z tobą i chcieć ciebie zniszczyć.

Rozwód z winy żony – Jak walczyć?

Trzeba bardzo pilnować określonych zasad, albowiem możesz się spodziewać, że regularnie będzie przekraczała granice. Wobec tego nie licz na spokojny i ugodowy rozwód, albowiem jeżeli nie będzie przekonana o tym, że należy się bać, nic nie wskórasz. Niekiedy z osobowością borderline układa się strategię procesową w ten sposób, że wznosi się rozwód z wyłącznej winy jej i określa się miejsce zamieszkania dziecka przy ojcu. Tylko w takiej sytuacji możesz uzyskać pozytywny dla siebie wyrok, czyli dla przykładu niższe alimenty, właściwe określenie kontaktów, lub opiekę naprzemienną. Ułożenie strategii z osobowością borderline jest równie zaskakujące jak życie z taką osobą.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Szukasz adwokata? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Niestety nie da się zaplanować pewnych rzeczy. Jednego dnia będzie Ci prosto w oczy przyrzekać, że będzie to spokojny, ugodowy rozwód i określicie opiekę naprzemienną, zaś następnego stwierdzi, że nic takiego nie było i żebyś dał jej święty spokój, bo się nad nią znęcasz. Musisz wiedzieć, że takie osoby bardzo często zmieniają zdanie.

 

Rozwód Borderline. Jak wygląda?

Choroba dwubiegunowa a rozwód 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata