Rozwody adwokat – Na co uważać przy rozwodzie?

Rozwody Adwokat. Jakie błędy popełnia się podczas rozwodu? Bardzo często pytacie mnie o to, czego nie robić przy rozwodzie. Zgłaszają się do mnie osoby, które mają problem w trakcie sprawy rozwodowej. I pytają, co robić. „Pani mecenas, proszę o pomoc. Potrzebuję najlepszego prawnika – sprawa rozwodowa w toku. Przegrywam ją. Proszę o pomoc.” Co robić, gdy małżonek nie chce zgodzić się na rozwód bez orzekania o winie? 

Czy mogę zmienić pełnomocnika w trakcie sprawy rozwodowej? Jakiego pełnomocnika wybrać do rozwodu? Z kim zostaną dzieci po rozwodzie? Czy mogę wysłać żonę/męża na badania psychiatryczne? Co zrobić, kiedy dziecko jest zmanipulowane? Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt ✅  

Umów się na konsultację w kalendarzu elektronicznym – Konsultacja w Warszawie albo online.

Sprawy rodzinne są niesamowicie trudne, gdyż trzeba wykazać się ogromną znajomością prawa i przepisów, które regulują kwestie związane z dziećmi. Jednakże do tych spraw dochodzi dodatkowo czynnik emocjonalny i bardzo dużo nerwów związanych ze sprawami sądowymi. Niekiedy osoby są nieprzygotowane do sprawy, w wyniku czego popełniają błędy. 

Rozwody – Nie działaj sam!

Dlatego nie polecam działać na własną rękę. Kwestie związane z rozwodem mają bardzo istotne znaczenie w późniejszym etapie waszego życia. Chciałabym zatem Państwu wyjaśnić od początku, jak wyglądają sprawy rozwodowe. 

Przychodzący do mnie małżonkowie kierują się ogromnymi emocjami, często chcą walczyć i zabierać sobie nawzajem dzieci. I w tym miejscu chciałabym się zatrzymać. Przede wszystkim pamiętajcie, że musicie kierować się swoją intuicją i dogłębnie zastanowić się nad waszymi decyzjami. Trzeba wziąć pod uwagę potrzeby dzieci i przemyśleć, jak będzie wyglądała wasza współpraca w tym zakresie.

Rozwody adwokat – Jaki jest wasz cel?

Ustalcie, jaki jest cel waszego postępowania rozwodowego. 

Przede wszystkim trzeba się zastanowić, co wam da rozwód z orzeczeniem o winie. Czy chcecie zrobić to dla zasady, uzyskać wysokie alimenty, dążycie do eskalacji konfliktów czy chcecie sprawiedliwości? Wszystko ma znaczenie! Jeżeli faktycznie nie czujesz się winny za rozpad pożycia małżeńskiego, to walcz. Jednakże jeżeli oboje jesteście winni i dla przykładu oboje mieliście kochanków i wzajemnie się zdradzaliście, to najprawdopodobniej sąd ustali, że jesteście oboje winni za rozpad pożycia małżeńskiego. 

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

 

Dobry adwokat – Czyli jaki?

Dlatego też warto zgłosić się do adwokata, który wskaże Państwu, co można zrobić dalej, przedstawi strategię rozwodową, oszacuje sytuację i powie wam, jakie macie szanse na to, aby uzyskać wyłączną winę w rozwodzie. Doświadczony adwokat do rozwodów z pewnością pomoże wam ocenić realnie tę sytuację i być może przewidzi, co może dziać się w tej sprawie. Dlatego w trakcie planowania rozwodu naprawdę warto skorzystać z profesjonalnej konsultacji u dobrego adwokata rodzinnego. Dowiecie się, jakie macie szanse i co się wydarzy w procesie rozwodowym. Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ???? W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Rozwody adwokat – Kieruj się intuicją!

Najważniejsze, żebyście wiedzieli, co robić przy rozwodzie. Nie możecie działać na własną rękę i zbyt chaotycznie podejmować decyzje. Sprawy rozwodowe są najczęściej trudne i mogą trwać latami. Dlatego proponuję, abyście dobrze się do tego przygotowali.

Radzę wam wybrać najlepszego adwokata do sprawy rozwodowej.⚖️Przede wszystkim należy kierować się intuicją. Uważam, że intuicja w tych sprawach jest podstawą. Dlatego też należy w mojej ocenie skorzystać z konsultacji, a dopiero potem podjąć decyzję w zakresie wyboru pełnomocnika.

Uważam, że wybór dobrego adwokata do sprawy rozwodowej jest kluczowy, gdyż może pomóc wam w realizacji waszych celów. Adwokaci nie mają określonej specjalizacji, jednakże często jest tak, że jedni biorą na siebie różne sprawy, a drudzy specjalizują się tylko w konkretnych przypadkach. Proponuję w takiej sytuacji szukać adwokata, który specjalizuje się w sprawach rodzinnych.

 

Co z alimentami i dziećmi?

Najczęściej najwięcej problemów stwarza uregulowanie kwestii związanych z kontaktami oraz z alimentami dla dzieci. Wysokość alimentów niekiedy jest tak emocjonalna dla stron, iż kłócą się o każdą złotówkę za batonika. Pamiętam sprawę z Warszawy, kiedy to mój klient dostarczył mi 1200 paragonów… 

I tutaj nie chodzi o to, żeby spisywać wszystkie paragony jakie macie. Doświadczenie życiowe uczy nas bowiem, że pewne koszty związane z wyżywieniem są standardowe i przyjmuje się dla przykładu, że dziecko kosztuje około 500 zł miesięcznie w zakresie wyżywienie.

Dlatego też nie ma sensu dostarczać 1000 paragonów na okoliczność wyżywienia.

Sądy, które zajmują się sprawami alimentacyjnymi, są w tym obszarze bardzo doświadczone. Najważniejsze w sprawach alimentacyjnych jest właściwe opisanie kosztów związanych z dzieckiem. Sprawa o alimenty przy rozwodzie ma istotne znaczenie w przyszłości. Dlatego też należy bardzo precyzyjnie opisać, ile dziecko kosztuje. Jeżeli dziecko uczęszcza na zajęcia dodatkowe czy do prywatnej szkoły, to warto, aby dowody na tę okoliczność znalazły się w materiale dowodowym.

Rozwód w Warszawie – Przykład małżeństwa

Dla przykładu w ostatnim czasie rozwodziłam małżeństwo, które ma troje dzieci. Uczęszczają do prywatnej szkoły w Warszawie, a dodatkowo oprócz kosztu związanego ze szkołą, rodzice dotychczas ponosili około 4000 zł miesięcznie kosztów związanych z zajęciami dodatkowymi, takimi jak np. prywatne lekcje jeździectwa konnego, korepetycje z języka francuskiego czy języka chińskiego. Koszt w zakresie edukacji oscylował w granicach 12000 zł. W związku z tym koszty związane z dziećmi były zdecydowanie wysokie. Oboje są lekarzami i mają prywatne kliniki. Żona chciała na początku 32 000 z tytułu utrzymania małoletnich dzieci, a finalnie wysokość alimentów oscylowała w granicach 8000 zł. 

Więcej:

Jakie prawa ma ojciec?

Takie same jak matka! To od ciebie zależy, jak chcesz poukładać życie po rozwodzie. Kolejną kwestią, którą trzeba było w tej sprawie rozstrzygnięć, to kontakty i podział opieki. Oboje pracują nieregularnie, co wiązało się z zatrudnieniem opiekunki, która zamieszkała z nimi na stałe.

Dlatego też każda sytuacja jest inna i można uzyskać alimenty w wysokości 500 zł, a można uzyskać 50 000 zł. Każdą sprawę należy rozpatrywać indywidualnie i brać pod uwagę okoliczności w niniejszej sprawie. Dlatego też uważam, że jest sprawiedliwość w sądzie pod warunkiem, że dobrze przygotujemy się do rozprawy.

Zaburzenia emocjonalne przy rozwodzie? Będzie walka… 

Najwięcej problemów jest przy rozwodach, gdzie mamy do czynienia z osobą zaburzoną emocjonalnie. Są to różne sytuacje, dla przykładu zaburzenie typu borderline, narcystyczne zaburzenie osobowości, psychopata, socjopata i wiele różnych zaburzeń. I tutaj jest problem, gdyż pewne zaburzenia emocjonalne powodują, że druga strona nie widzi nigdy w sobie winy, tylko oskarża o wszystko drugą stronę. Dlatego też rozwody z osobami cierpiącymi na zaburzenia osobowości to jest prawdziwy rollercoster ?… Często też zgłaszajcie się do mnie i chcecie w trybie pilnym, aby ktoś przebadał małżonkę albo małżonka psychiatrycznie. I tutaj chciałabym wyjaśnić Państwu, jak wygląda skierowanie osoby na badania psychiatryczne.

Jeżeli chcemy skierować małżonka na badania psychiatryczne, to musimy mieć co ku temu podstawy.

Rozwody adwokat – Kiedy badania psychiatryczne?

Aby sąd skierował osobę na badania psychiatryczne, musimy wskazać sądowi podstawy do tego, aby uznał to za stosowne. Często jest tak, że sądy nie powołują biegłego psychiatry, jednakże są badania OZSS, czyli prowadzone przez opiniodawczy zespół sądowych specjalistów. Wtedy też dzięki tym badaniom można powołać się na pewne okoliczności, aby psychiatra lub psycholog zbadali małżonka bądź małżonkę pod tym kątem. Dlatego też jeżeli dojdzie do badań, to warto doprecyzować odpowiednio wniosek do OZSS, w którym wskażemy konkretnie, na czym nam zależy. Proponuję, aby taki wniosek nie był ogólny, gdyż wtedy i badania będą ogólne.

Dlatego polecam Państwu doprecyzowanie tych wniosków. Wasz adwokat powinien doprecyzować wniosek i wskazać, pod jakim kątem badania mają być przeprowadzone.

Najczęściej te badania przeprowadza się w sytuacji, kiedy walczymy o dziecko. Co to znaczy „walka o dziecko”? Często pytacie mnie jakiego adwokata wybrać do sprawy o dziecko? Jaki jest najlepszy adwokat do sprawy o dziecko? Czy jest coś takiego jak dobry adwokat do takiej sprawy? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

Więcej:

Rodzic manipuluje dzieckiem?

Myślę, że każdy adwokat, który zajmuje się sprawami rodzinnymi, miał styczność ze sprawami, w których rodzice walczyli o dziecko. Każdy dobry adwokat wie, że jest to trudna sprawa, gdyż dodatkowo oprócz przepisów prawnych trzeba być cierpliwym i mieć dobrą strategię. Oczywiście rozumiem, że rodzice walczą o dziecko, bo je kochają, jednakże niestety bardzo często jeden z rodziców manipuluje dzieckiem, co powoduje konflikt między rodzicami. W takich sytuacjach rodzice walczą jak dwa tygrysy…

W tych sprawach o dzieci zapominają zupełnie o dobru samego dziecka. Mam doświadczenie w sprawach związanych z dziećmi i niestety wiem, że ten, kto bardziej zmanipuluje dzieckiem, wygrywa. Jednakże musimy pamiętać, że dziecko to nie rzecz. To żywa istota, która czuje i ma w sobie bardzo dużo emocji. Dlatego też musimy wiedzieć, że nie możemy manipulować dzieckiem. W momencie kiedy wiemy, że drugi z rodziców manipuluje musimy zrobić wszystko, aby uzyskać kontrolę nad tym, co się dzieje.

Rozwody Adwokat

Rozwody adwokat – Jak dziecko reaguje na rozwód?

Pamiętajmy o istotnej rzeczy: dziecko to nie jest rzecz i nie należy do nikogo. 

Dlatego też dobry adwokat to taki, który chciałby znaleźć najlepsze rozwiązanie z uwzględnieniem dobra dziecka.

Często zastanawiamy się co zrobić, kiedy jeden z rodziców manipuluje dzieckiem. Musimy wiedzieć, że dziecko ma bardzo często konflikt lojalnościowy. Kiedy dziecko widzi, że rodzice mają spór, wybiera jednego rodzica i go faworyzuje, a drugiego niestety odrzuca. I musimy o tym pamiętać. Jeżeli jest taka możliwość to zróbmy wszystko, aby nie dochodziło do poważnych sporów między rodzicami. Jednakże jeżeli konflikt jest nie do uniknięcia, to wygra silniejszy. Wobec tego należy walczyć. Przede wszystkim zawsze trzeba uwzględniać dobro dziecka. Dlatego też w takich sprawach ważne są badania psychologiczne, która określą, co jest najlepsze dla dziecka.

Pamiętaj, aby skorzystać z konsultacji doświadczonego adwokata do spraw rodzinnych, który pomoże Ci wybrać jak najlepszą strategię i krok po kroku poprowadzi przez rozwód.

 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń do Adwokata