Rozwody w Warszawie Adwokat

Rozwody w Warszawie Adwokat. Szybki i łatwy rozwód – to nieprawda!

Małżeństwo bez dzieci – pozornie wydaje się, że sprawa jest dosyć prosta i jasna, bo przecież po co mają się kłócić. Przychodzi do mnie Pan o imieniu Radosław, który mówi, że chce szybko wziąć rozwód, gdyż ma nową partnerkę. Kiedy wystosował pozew o rozwód bez orzekania o winie, otrzymał odpowiedź zwrotną, że małżonka chce dochodzić winę, albowiem żąda od niego alimentów. Podstawą żądania alimentów jest fakt, że według pozwanej to właśnie on opuścił rodzinę i żąda alimentów. Czy dostanie alimenty? Wszystko zależy, czy sąd uzna go za wyłącznie winnego rozpadu pożycia małżeńskiego, czy też nie. Aby móc odpowiedzieć na to pytanie, trzeba znać sytuację stron. Rozwód z mojej winy WARSZAWA

Rozwody w Warszawie – Broń się 

Uważam, że zawsze trzeba się bronić, ponieważ jeżeli nie będzie miała twardych dowodów na winę męża, wówczas najprawdopodobniej nie uzyska wyłącznej winy. Natomiast jeżeli on weźmie dobrego adwokata do rozwodu, to z pewnością razem z nim znajdzie szereg argumentów, aby przekonać sąd, że również ona jest winna za rozpad pożycia. W drugiej kolejności sąd będzie ustalał, jaka jest ich sytuacja materialna. Jeżeli uzna, że jest ona zdolna do pracy i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się jej podjęła, wówczas najprawdopodobniej uzna, że nie ma przesłanek ku temu, żeby w takiej sytuacji, kiedy małżeństwo jest młode i bez dzieci, zaś nikt nie poniósł wyłącznej winy, móc orzec alimenty. Wniosek – zawsze walcz do końca i nie bierz winy na siebie!

Wystarczy 1% winy drugiej strony, aby sąd mógł uznać, iż wina leży po obu stronach. Rozwód z wyłącznej winy małżonka

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

Chcę 30 000 zł alimentów na dziecko – Alimenty w Warszawie 

W ostatnim czasie przyszła do mnie kobieta, która dotychczas zajmowała się wychowaniem dzieci i nie pracowała. W pierwszych słowach powiedziała: “Chcę 30 000 zł alimentów, bo mi się należą”. Dosyć szybko wyjaśniłam jej, że w sądzie nie ma tak, że dostaniemy wszystko, co chcemy. Aby ustalić świadczenie alimentacyjne, istotne jest wskazanie, jakie są potrzeby usprawiedliwione uprawnionegoJak obniżyć alimenty?

Alimenty na rzecz dziecka. Jakie alimenty można uzyskać w Warszawie?

Często również dostaję od państwa pytania, jakie alimenty zasądzają sądy w Warszawie. Aby móc odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności trzeba przeanalizować koszty utrzymania dziecka. Wówczas będzie można odpowiedzieć na to pytanie. 

Rozwód  z Warszawy Case Study 

Historia z Warszawy – dziecko w wieku siedmiu lat chodzi do szkoły, gdzie czesne wynosi 3500 zł, a zajęcia dodatkowe 500 zł. Matka dziecka wynajmuje mieszkanie za 3500 zł, dziecko uczęszcza również na różne zajęcia dodatkowe. Rodzina żyje na wysokim poziomie. Wówczas koszt utrzymania dziecka oscyluje w granicach 10 000 zł. Wysokie alimenty. Nie chcę płacić alimentów

Czy zarobki mają znaczenie?

Przejdźmy do obszaru nr 2 pt. możliwości zarobkowe zobowiązanego. Wówczas analizuje się sytuację osoby, która będzie zobowiązana do płatności, aby móc ustalić, w jakiej proporcji będzie płaciła alimenty. Nie zawsze pół na pół. Tak, nie zawsze rodzice zobowiązani są płacić alimenty po połowie, albowiem wszystko zależy od tego, ile czasu spędzają z dzieckiem. Przyjmijmy hipotetycznie, że ojciec widzi się z dzieckiem dwa razy w miesiącu. Wobec tego sąd może uznać, że powinien partycypować w większym procencie niż matka, albowiem to ona dokonuje osobistych starań w zakresie wychowania dziecka. Przywozi, zawozi, odwozi dziecko, uczęszcza z dzieckiem na zajęcia dodatkowe. Wobec tego należy spojrzeć na sytuację rodzinną stron całościowo. Wtedy też można oszacować, w jakiej wysokości sąd zasądzi alimenty. 

KONTAKT – jeżeli masz pytania i wątpliwości zapraszam Cię do kontaktu.

Rozwody w Warszawie Adwokat radzi – walcz! Chcę wysokie alimenty 

Wracając do propozycji pt. “chcę 30 000 zł alimentów na dziecko” należy najpierw odpowiedzieć, jakie są koszty utrzymania dziecka. Ja jestem pełnomocnikiem, który mówi to, co faktycznie zdarzy się w sądzie. Nie mówię tego, co klient chce usłyszeć, albowiem uważam, że byłoby to niesprawiedliwe. Wobec tego w tej sytuacji powiedziałam, że obawiam się, iż takich alimentów po prostu nie dostanie. Jak wygląda sprawa o alimenty?

Pamiętajmy również, że jest coś takiego jak umowa alimentacyjna. W takiej podpisanej u notariusza umowie zobowiązujemy się do płatności określonej sumy miesięcznie na rzecz dziecka.

Rozwód z wyłącznej winy – Broń się 

Kto zawinił w małżeństwie? Jak w jakich sytuacjach sąd rozstrzyga wyłączną winę męża? “Dzień dobry pani Mecenas, potrzebuje pomocy. Mój mąż mnie zdradził i porzucił rodzinę, pozostawiając mnie i dziecko bez środków do życia. Sam zażywa narkotyki, jeździ na imprezy, ma dużo pieniędzy. Co w takiej sytuacji mam zrobić? On chce rozwodu bez orzekania o winie – ja nie chce się na to zgodzić. Czy warto walczyć o wyłączną winę? Na jakie alimenty mogę liczyć?”.

Jak pomagam – Moja osobista historia –  Kontakt

Opinie klientów ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

KONTAKT

Mój kanał na YOU TUBE – KLIKNIJ – ZAPRASZAM 

Rozwody w Warszawie – Ważne dowody 

W takich sytuacjach, jeżeli faktycznie jedyną przyczyną był fakt pozostawienia rodziny i odejście np. do innej kobiety, wówczas sąd będzie przeprowadzał postępowanie dowodowe. Jeżeli postępowanie dowodowe wykaże, że faktycznie była to jedyna przyczyna, wówczas zostanie uznany za wyłącznie winnego rozpadu pożycia małżeńskiego. Wtedy też ma Pani szansę na korzystne rozstrzygnięcie dla siebie. Przede wszystkim jeżeli pani sytuacja materialna się pogorszyła, wówczas może pani żądać alimentów z uwagi na pogorszenie stanu majątkowego na rzecz swoją

Rozwody a alimenty na rzecz dziecka 

Druga sprawa to alimenty na rzecz dziecka. Wszystko zależy, jakie są koszty utrzymania dziecka oraz jaka jest sytuacja materialna ojca. Jeżeli jest osobą zamożną, to trzeba przedstawić to przed sądem. Jeżeli udaje przed sądem ofiarę i pokazuje, że nie ma pieniędzy, wówczas trzeba zabrać materiał dowodowy, żeby pokazać, że jest inaczej. Należy również pamiętać, że nie tylko liczy się to, co faktycznie przedstawić przed sądem, albowiem sąd ma ogromne doświadczenie życiowe i powołując się na nie może uznać, że możliwości zarobkowe są znacznie wyższe niż to, co realnie przedstawia.

Podział majątku a zrzeczenie się alimentów

„Pani Mecenas, uzgodniłam z moim mężem, że przepisze na mnie cały majątek, a ja zrzeknę się alimentów na rzecz dzieci, albowiem ich nie chcę. Przede wszystkim chcę dom, ponieważ jest moją własnością, którą odziedziczyłam po rodzicach i nie chcę, żeby miał do niego prawo”.

Rozwody a Podział majątku 

Przede wszystkim musimy pamiętać że jeżeli rodzice przekazali nam umową darowizny jakąś nieruchomość, wówczas pozostaje ona wyodrębniona z majątku wspólnego małżonków, zatem dom należy do Pani, albowiem jest on pani majątkiem osobistym. Rozwód a dom na działce żony. Bądź spokojny! Wygrasz to!

Jeżeli chodzi natomiast o alimenty, to nie można się ich zrzec, albowiem nie jest Pani w stanie przewidzieć, co będzie za kilka lat i jaka będzie sytuacja materialna stron. Wobec tego nie ma co się martwić o dom ze względu na fakt, iż jest to majątek odrębny. Jeżeli zaś chodzi o alimenty, to również proponuję, aby ustalić określoną kwotę co miesiąc z uwagi na to, iż koszty utrzymania dzieci są znaczne. Etapy podziału majątku

Uwaga na żony! Rozwody w Warszawie Adwokat

Panowie, uważajcie – „Mąż przyjechał najnowszym mercedesem pod sąd i żona zmieniła sprawę o rozwód bez orzekania na orzekanie o winie.”

W ostatnim tygodniu miałam taką “przygodę”, że moja klientka chciała rozstać się z mężem, bo od niej odszedł. Wówczas „udawał biednego”, mówił, że firma mu zbankrutowała, że nie ma pieniędzy, że będzie tylko płacił na dzieci po 1000 zł, a ona w to uwierzyła. Twierdził, że winę ponosi ona, gdyż była niemiła. W pewnym momencie, kiedy ona już zgodziła się na rozwód bez orzekania o winie i na wysokość alimentów, okazało się, że on nie miał pieniędzy, ponieważ otwiera kolejny salon SPA. Kupił mercedesa za pół miliona, zaś przyczyną, dla której odszedł z domu, była inna kobieta. Firma obecnie osiąga milionowe przychody, zaś on cieszy się życiem. Kiedy moja klientka zobaczyła Mercedesa  oraz nową kobietę w tym Mercedesie, postanowiła zmienić całkowicie swoje stanowisko w sprawie

Krzyczy:“ Nie dam mu rozwodu bez orzekania o winie – załatwię go !!! “

Adwokat a cel klienta 

Czy ma taką możliwość? Oczywiście, że tak. Poczuła się skrzywdzona i oszukana, albowiem tę kobietę znał dużo wcześniej, gdyż z nią pracował, albowiem jest właścicielem kilku salonów SPA na terenie województwa mazowieckiego. A zatem „bajki”, jakoby jego firma zbankrutowała, są zupełnie nieprawdziwe. Oczywiście chciał przerzucić winę na nią – odchodzi, bo to ona jest złą matką i żoną. Jak się okazało, było to zupełnie niezgodne z rzeczywistością. Stąd też znalazła w sobie siłę, aby faktycznie udowodnić winę drugiej strony

Rozwody w Warszawie – walcz do końca!

Jak się okazało podczas tej rozprawy zmieniła stanowisko w sprawie i wystarczyło kilka pytań do męża, aby ten się rozłożył. Nie był absolutnie przygotowany, że nastąpi zmiana stanowiska w sprawie. Sąd zadał pytanie, od kiedy zna tę partnerkę, czy prawdą jest, że kupił mercedesa, czy faktycznie odszedł dla tej kobiety. On był absolutnie nieprzygotowany i tego nie przewidział, a ponadto sam też nawet nie miał adwokata, który by mu pomógł. Powiedział, że oczywiście znał się z tą kobietą wcześniej, spotykał się z nią, ale to nie jest główna przyczyna. Jednakże jego argumenty, które miały przemawiać za tym, że to żona ponosi winę za rozpad pożycia, typu “żona nie chciała sprzątać, kiedy ją prosiłem”, “żona nie współżyła ze mną regularnie, bo tylko raz w tygodniu”, absolutnie nie były wiarygodne.

Szukasz adwokata? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Do rozwodu trzeba się przygotować 

Sprawa się jeszcze nie zakończyła, ale mam nadzieję, że wygram ją dla mojej klientki, a wyrok będzie satysfakcjonujący. Jaki z tego płynie wniosek? Zawsze bądź ostrożna. Pilnuj spraw do końca. Walcz do końca. Zawsze zabezpiecz się, aby mieć przy sobie profesjonalnego pełnomocnika, albowiem różne rzeczy mogą się zdarzyć.

 

Przeczytaj więcej:

Jakie są najważniejsze rzeczy przy rozwodzie?

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata