Separacja

Separacja to niewątpliwie bardzo ważna życiowa decyzja. Czasem warto się na nią zdecydować przed rozwodem. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Separacja polega na urzędowym ustanowieniu separacji między małżonkami. Decyzję w tej kwestii podejmuje sąd.

Opłata sądowa różni się w zależności od rodzaju pozwu. Jeśli małżonkowie wnoszą wspólnie, wtedy opłata stała od wniosku wynosi 100 zł. W przypadku pozwu o separację sporną opłata wzrasta do 600 zł.

Czego żądamy przy separacji?

„Działając w imieniu własnym wnoszę o orzeczenie separacji małżonków pozostających w związku małżeńskim zawartym w dniu  XXX bez orzekania o winie.”

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Separacja – Jakie plusy?

Czasem polecam separację, gdyż ma wiele plusów. Jeżeli dla przykładu boisz się orzekania o winie – wyrok, w którym zostanie orzeczona separacja bez orzekania może spowodować korzystny rezultat w ewentualnej sprawie o rozwód. 

Dlaczego? Jest orzecznictwo, które wskazuje, iż jeżeli zapadł wyrok w zakresie separacji – bez orzekania o winie – to w wyroku rozwodowym należy brać pod uwagę czas od separacji do rozwodu.

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Separacja – Ratunek dla związku?

Separacja ma na celu wspomaganie małżonków w dogadaniu się, dlatego czasem warto podejmować wyzwanie i powalczyć. Być może po dogłębnym przemyśleniu waszej sytuacji okaże się, że będziecie w stanie uratować swój związek. Przede wszystkim najważniejsze, aby wzajemnie dać sobie czas i nie podejmować pochopnych decyzji. Ponadto jest to sposób na rozdzielność majątkową.

Warto oczywiście przeanalizować swoją sytuację z pełnomocnikiem, aby ten ustalił odpowiednią strategię. Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Więcej:

Ugodowy rozwód Adwokat radzi

Rozwód a podział majątku –  8 Rzeczy

 

   Z poważaniem,

   Adwokat Marta Wnuk

   ✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

   ☎ tel.: +48691512933

   ???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

   Zadzwoń do Adwokata