Ugoda rozwodowa

Ugoda rozwodowa. Czy ugodowy rozwód jest możliwy? Jak skutecznie zakończyć małżeństwo? Czy jest możliwy rozwód na pierwszej rozprawie? Często zastanawiamy się jak to będzie. I świetnie. Trzeba mieć plan na rozwód.

Każdy rozwód jest inny. Co małżeństwo, to historia… Czasem nie możemy zaplanować rozwodu na 100%, bo po prostu nie wiemy, jak zareaguje drugi małżonek.

Ugoda rozwodowa – Od czego zależy?

Wszystko zależy od strategii i wspólnego uzgodnienia. Dowiedz się, jak pomagam ->  Moja osobista historia – Kontakt ????

Przede wszystkim najczęściej chodzi o pieniądze. Kobiety często walczą, aby uzyskać dla siebie korzyści finansowe. Tak – w przypadku rozstrzygnięcia przez Sąd, iż to mąż ponosi wyłączną winę za rozpad pożycia małżeńskiego, żona ma większe szanse na uzyskanie alimentów.

Oczywiście mąż musi mieć możliwości zarobkowe, aby takie alimenty na rzecz żony uiszczać.

Inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku rozwodu za porozumieniem stron, a inaczej w przypadku orzekania o winie.

Ważne – alimenty, kiedy małżonek został uznany za wyłącznie winnego. 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

Adwokat radzi – Co na to przepisy?

Art. 61
§ 2. Jeżeli jeden z małżonków został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, a rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie sytuacji materialnej małżonka niewinnego, [ i tu zależy w jakim standardzie żyliście, na ile sytuacja majątkowa się pogorszyła] sąd na żądanie małżonka niewinnego może orzec, że małżonek wyłącznie winny obowiązany jest przyczyniać się w odpowiednim zakresie do zaspokajania usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego, chociażby ten nie znajdował się w niedostatku.

§ 3. Obowiązek dostarczania środków utrzymania małżonkowi rozwiedzionemu wygasa w razie zawarcia przez tego małżonka nowego małżeństwa. Jednakże gdy zobowiązanym jest małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za winnego rozkładu pożycia, obowiązek ten wygasa także z upływem pięciu lat od orzeczenia rozwodu, chyba że ze względu na wyjątkowe okoliczności sąd, na żądanie uprawnionego, przedłuży wymieniony termin pięcioletni.

 

Jakie konsekwencje, kiedy sąd orzeknie moją winę?

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Należy pamiętać, iż w Sądzie nie ma czegoś takiego jak procentowe ocenianie winy. Wystarczy stwierdzenie Sądu, że druga strona również poniosła winę. Najprawdopodobniej oboje małżonkowie zostaną uznani za winnych.

Więcej: Sprawa rozwodowa – jak się zachować?

Ugodowy rozwód – Co z winą?

Ustawodawca w znacznie szerszym zakresie obciążył obowiązkiem alimentacyjnym tego z małżonków, który w wyroku został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia stron.

Dlatego ważne, aby walczyć o winę. 

Kiedy wyrok będzie określał wyłączną winę jednej ze stron, małżonek niewinny może się domagać środków utrzymania nie tylko wtedy, gdy popadł w niedostatek, ale również wówczas, gdy rozwód pociągnął za sobą w jego przypadku istotne pogorszenie sytuacji materialnej.

Ugoda rozwodowa – Co w przypadku porozumienia?

Małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i który znajduje się w niedostatku, może żądać od drugiego małżonka rozwiedzionego dostarczania środków utrzymania w zakresie odpowiadającym usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego (art. 60 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego).

Co z alimentami?

Tak, boimy się alimentów i bardzo często małżonek, który otrzymuje pozew, szuka informacji w internecie. Najczęstsze pytania to: Jakie alimenty na żonę? Ile będę musiał płacić żonie po rozwodzie? Jak skutecznie się rozwieść? Co zrobić, żeby nie było mojej winy w rozwodzie? Co zrobić, żeby mało płacić za rozwód? Jak szybko się rozwieść? Jak obniżyć alimenty?

W pierwszej kolejności – i zawsze będę to powtarzać – trzeba mieć plan na rozwód. 

Mój klient, pan Michał z Otwocka, miał duże obawy przed rozwodem z żoną, jednakże doszliśmy do porozumienia i ustaliliśmy wszystkie warunki ugodowo, a w zamian zaproponowaliśmy korzystny podział majątku dla żony.

Zatem pamiętaj, aby przede wszystkim ustalić cel i walczyć o swoje! W razie wątpliwości skonsultuj się z dobrym pełnomocnikiem! Potrzebujesz pomocy? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

Więcej:

Ugodowy rozwód – Czy jest możliwy? MODA NA ROZWODY

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata