Walka o dziecko w Sądzie  – Kto wygra ?

Opublikowane przez ADWOKAT w dniu

Walka o dziecko

Walka o dziecko w Sądzie – wygląda troszkę jak ciągnięcie liny.

Dziecko jest po środku a rodzice ciągną Linę.I niestety prawda jest taka że kto bardziej pociągnie – Ten wygra. Niestety uważam że walka o dziecko jest jedną z najcięższych spraw rodzinnych jakie toczą się w sprawach w sądach. Sprawy sądowe to bardzo ważne elementy naszego życia. Niekorzystne wyroki mogą spowodować piętno na całe życie.

Walka o dziecko

Dlatego też ważne jest bardzo dobrze się do tego przygotować. Istotne w takich sprawach jest abyśmy ułożyli tak strategię procesową aby dana osoba osiągnęła swój cel.  Pamiętajcie zawsze w przypadku spraw związanych z dziećmi należy uwzględnić dobro dziecka. Jestem świadkiem wielu spraw. Obecnie prowadzę kilkanaście spraw związanych z dziećmi, w tych sprawach dziecko jest narzędziem do walki między rodzicami. Niestety sytuacja jest poważna kiedy dobro dziecka cierpi.

W tych sprawach które prowadzę jestem świadkiem dramatycznych niekiedy sytuacji, sytuacje o których mówię to –  wrogie przejęcie, ukrywanie dziecka, manipulowanie dzieckiem, zbieranie świadków, prywatne opinie psychiatryczne, wywożenie dzieci do innych miast albo do innych państw.

Walka o dziecko

I pytanie zasadnicze jak wygrać sprawę o dziecko.

I czy jest coś takiego jak wygrana sprawa o dziecko. Powiem szczerze sytuacja jest poważna gdyż w praktyce wygląda to w ten sposób iż kto więcej manipuluje dzieckiem ten wygrywa. Wszystko również zależy od tego ile dziecko ma lat, jeżeli jest to dziecko małe i jest karmione piersią i jest przy matce to często ojciec nie ma żadnych szans na to aby takie dziecko przejąć od matki. Ale pamiętajmy zawsze masz prawo do kontaktów! Zawsze możesz negocjować opiekę naprzemienną.

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy”

 

Walka o dziecko

Czy można zabrać dziecko mamie ?

Najmłodsze dziecko o które prowadziłam Spór  gdzie ojciec dziecka przejął dziecko i sąd określił iż najlepiej żeby miejsce zamieszkania u taty –  dziecka  2.5 roku.  Cały materiał dowodowy w tej sytuacji oparliśmy o niekorzystne zachowania matki. I tutaj te zachowania matki miały istotne znaczenie aby wygrać tą sprawę dla ojca. W tej sytuacji to mama miała określone kontakty.

Jednakże jeżeli dziecko jest troszkę starsze i zaczyna mówić to co powie dziecko i co powie gdzie chciałoby mieszkać.

Walka o dziecko Adwokat

Dziecko jest mamy i taty, dlatego też oboje rodzice powinni uczestniczyć w życiu dziecka. Jednakże w sytuacji gdy jeden z rodziców wykonuje nieprawidłowo władzę rodzicielską to należy rozstrzygnięć z kim tak naprawdę powinno być dziecko. Dlatego sąd najczęściej opiera się na stanie faktycznym.

Pyta wprost ! A gdzie jest dziecko ? Z kim obecnie mieszka ? Gdzie jest jego centrum życiowe?

Dziecko przy ojcu Warszawa

Dla przykładu mój klient z Warszawy przyszedł do mnie i stwierdził iż chce aby dziecko zostało przy nim. Dziecko miało około czterech lat, wówczas jego mama poznała nowego mężczyznę i regularnie z nim wyjeżdżała. Matka czasem mówiła ojcu że podrzuci dziecko czasem nie, dodatkowo matka dziecka dość często zmieniała wcześniej partnerów. Dlatego też w pewnym momencie kiedy zachowania matki wskazywały na to że nieprawidłowo wykonuje władzę rodzicielską mój klient zadecydował iż powinien formalnie określić że dziecko będzie przy nim. W momencie oczywiście kiedy była żona dowiedziała się że planuje złożyć sprawę w sądzie to nagle zaczęła interesować się dzieckiem. Jednakże mój klient był przygotowany i miał dowody na okoliczność co się działo.

Jakie były zaniedbania dziecka ?

Najważniejsze aby stanie faktycznym sprawy czyli dziecko było jak najwięcej u ojca. W tej sytuacji wyglądało tak że ojciec mieszkał z dzieckiem w Warszawie na Wilanowie oraz odprowadzał go codziennie do przedszkola oraz odbierał zaś matka widziałaś się z dzieckiem okazjonalnie.

Walka o dziecko

Dzięki temu że ojciec spędzał więcej czasu z dzieckiem sąd stwierdził iż nie ma żadnych wątpliwości w tym obszarze że miejsce pobytu dziecka powinno zostać określone przy ojcu. Oczywiście matka bardzo walczyła jednak że to co Najważniejsze w tej sprawie to fakt iż ojciec Dziecka miał dowody wskazujące na tą okoliczność  – dołączył do sprawy zaświadczenie z przedszkola z Wilanowa,   świadków – sąsiadów z osiedla, którzy oświadczyli iż chłopiec bardzo często bawi się na placu zabaw zabaw, Tam określili to jako jego centrum życiowe. Matka zaś mieszkała w Łomiankach.

Jeżeli dziecko jest starsze i już mówi to najważniejsze jest to dla sądu co dziecko chce, jakie ma warunki u jednego rodzica i jakie ma warunki u drugiego z rodziców. Są to rzeczy bardzo istotne dla sądu.

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata