Walka o dziecko

Walka o dziecko w sądzie wygląda trochę jak ciągnięcie liny.

Dziecko jest po środku, a rodzice ciągną linę. I niestety prawda jest taka, że kto bardziej pociągnie – ten wygra. Niestety uważam, że walka o dziecko jest jedną z najcięższych spraw rodzinnych, jakie toczą się w sądach. Sprawy sądowe to bardzo ważne kwestie. Niekorzystne wyroki mogą odcisnąć piętno na całe życie.

Walka o dziecko – Jak się przygotować?

Dlatego też ważne, aby bardzo dobrze się do tego przygotować. Istotne w takich sprawach jest ułożenie strategii procesowej tak, aby dana osoba osiągnęła swój cel. Pamiętajcie, że w przypadku spraw związanych z dziećmi należy uwzględnić dobro dziecka. Jestem świadkiem wielu spraw. Obecnie prowadzę kilkanaście spraw związanych z dziećmi. Dziecko staje się narzędziem do walki między rodzicami. Niestety kiedy dobro dziecka cierpi, sytuacja jest poważna. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ KANAŁ YOUTUBE ???? OBEJRZYJ WIDEO  YOUTUBE

W tych sprawach, które prowadzę, jestem świadkiem dramatycznych niekiedy sytuacji, takich jak wrogie przejęcie, ukrywanie dziecka, manipulowanie dzieckiem, zbieranie świadków, prywatne opinie psychiatryczne, a nawet wywożenie dzieci do innych miast albo państw.

Walka o dziecko – Jak wygrać sprawę o dziecko?

I czy jest coś takiego jak wygrana sprawa o dziecko? Powiem szczerze: sytuacja jest poważna, gdyż w praktyce wygląda to tak, iż kto więcej manipuluje dzieckiem, ten wygrywa. Wszystko również zależy od tego, ile dziecko ma lat. Jeżeli jest to dziecko małe, karmione piersią i będące przy matce, to często ojciec nie ma żadnych szans na to, aby takie dziecko przejąć. Ale pamiętajmy, że zawsze masz prawo do kontaktów! Zawsze możesz negocjować opiekę naprzemienną.

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy”

 

Czy można zabrać mamie dziecko?

Najmłodsze dziecko, o które prowadziłam spór i gdzie sąd zasądził miejsce zamieszkania u ojca, miało 2.5 roku. Cały materiał dowodowy w tej sytuacji oparliśmy o niekorzystne zachowania matki. I tutaj te zachowania matki miały istotne znaczenie, aby wygrać tę sprawę dla ojca. W tej sytuacji to mama miała określone kontakty.

Jednakże jeżeli dziecko jest troszkę starsze i zaczyna mówić, to wtedy powie, gdzie chciałoby mieszkać.

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Walka o dziecko

Dziecko jest mamy i taty, dlatego też oboje rodzice powinni uczestniczyć w jego życiu. Jednakże w sytuacji, gdy jeden z rodziców wykonuje nieprawidłowo władzę rodzicielską, należy rozstrzygnąć, z kim tak naprawdę powinno być dziecko. Dlatego sąd najczęściej opiera się na stanie faktycznym.

Pyta wprost – gdzie jest dziecko? Z kim obecnie mieszka? Gdzie jest jego centrum życiowe?

Dziecko przy ojcu? 

Dla przykładu mój klient z Warszawy przyszedł do mnie i stwierdził, iż chce, aby dziecko zostało przy nim. Dziecko miało około czterech lat, wówczas jego mama poznała nowego mężczyznę i regularnie z nim wyjeżdżała. Matka czasem mówiła ojcu, że czasem podrzuci. Dodatkowo dość często zmieniała wcześniej partnerów. Dlatego też w pewnym momencie, kiedy zachowania matki wskazywały na to, że nieprawidłowo wykonuje władzę rodzicielską, mój klient zadecydował, iż powinien formalnie określić, że dziecko będzie przy nim. Oczywiście w momencie kiedy była żona dowiedziała się, że planuje złożyć sprawę w sądzie, nagle zaczęła interesować się dzieckiem. Jednakże mój klient był przygotowany i miał dowody na tę okoliczność.

Jakie były zaniedbania dziecka?

Najważniejsze jest stan faktyczny sprawy, czyli aby dziecko było jak najwięcej u ojca. W tej sytuacji wyglądało to tak, że ojciec mieszkał z dzieckiem w Warszawie na Wilanowie, odprowadzał i odbierał z codziennie z przedszkola, zaś matka widziała się z dzieckiem okazjonalnie.

Szukasz adwokata? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Pytanie – Czego chce dziecko?

Dzięki temu, że ojciec spędzał więcej czasu z dzieckiem sąd stwierdził, iż nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że miejsce pobytu dziecka powinno zostać określone przy ojcu. Oczywiście matka bardzo walczyła, jednak najważniejsze było to, że ojciec dziecka miał dowody wskazujące na tę okoliczność. Dołączył do sprawy zaświadczenie z przedszkola z Wilanowa, świadków – sąsiadów z osiedla, którzy oświadczyli, iż chłopiec bardzo często bawi się na placu zabaw. Określili to jako jego centrum życiowe. Matka zaś mieszkała w Łomiankach.

Jeżeli dziecko jest starsze i już mówi, to najważniejsze dla sądu jest to, co dziecko chce, jakie ma warunki u jednego rodzica i jakie u drugiego. Są to rzeczy bardzo istotne dla sądu.

Dlatego przede wszystkim pamiętaj o zbieraniu dowodów, aby w razie potrzeby móc się skutecznie bronić przed sądem. 

 

Jakie prawa ma ojciec?

Rozwód Dziecko Adwokat radzi

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata