Władza rodzicielska

Władza rodzicielska. Bycie rodzicem to szczególne doświadczenie życiowe.

Są radość, łzy, odpowiedzialność. Bycie ojcem to oczywiście cudowny dar. 

Mnie osobiście urzekła historia, którą opowiedziała mi niegdyś psycholog o tym, jak wychowanie dziecka w wieku 3-7 lat wpływa na dalsze życie. 

Okazuje się, że dziewczynki w wieku od 3-7 lat budują pewność siebie z ojcem. Nie z mamą. Z ojcem. To on jest ich mentorem. Dlatego tak ważne, abyśmy zatroszczyli się, żeby te relacje były prawidłowe.

Chcesz wiedzieć o mnie więcej? -> Jak pomagam – Moja osobista historia – Kontakt ???? 

Władza rodzicielska – Walcz o swoje

Niekiedy zdarza się, że ludzie nie są świadomi konsekwencji na przyszłość. Warto zauważyć, że nie bez powodu mówi się: „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu”. Tak wygląda życie. 

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

 

Władza rodzicielska

 

Ojcowie zgłaszają się do nas, bo matki ich dzieci chcą pozbawić ich praw. W rezultacie szukają rozwiązań.

Władza rodzicielska – Co zrobić, gdy matka utrudnia kontakty?

Często zdarzają się sytuacje, gdy matka dziecka utrudnia kontakty.

Zobacz:

Matka utrudnia kontakt z dzieckiem

Myślę, że czasem brakuje nam wiedzy w zakresie psychologii i tego, jak nasz konflikt wpływa na dzieci. Są to bardzo istotne sprawy i moim zdaniem powinniśmy mieć to na uwadze. 

Wydaje się naturalne, że rodzice wiedzą, jak zadbać o dobro swoich dzieci, potrafią wziąć odpowiedzialność za ich wychowanie. Niestety, okazuje się, że dziecko często jest wykorzystywane jako broń!

Broń palna na byłego męża. „Nie tędy droga” – należałoby powiedzieć! „Drogie matki/mamy dzieci” – nie wykorzystujecie dzieci jako przewagi i nie wprowadzajcie je w konflikt. To dziecko cierpi… Czy jego dobro nie powinno być dla rodzica na pierwszym miejscu? Więcej: Brak kontaktu z dzieckiem – Adwokat radzi. Ty zaś jako ojciec musisz walczyć o swoje. 

Jak wygląda pozbawienie władzy rodzicielskiej?

Pozbawienie władzy rodzicielskiej – Pierwszy krok.

Przede wszystkim powinieneś złożyć do sądu właściwego z uwagi na miejsce zamieszkania dziecka WNIOSEK O POZBAWIENIE WŁADZY RODZICIELSKIEJ.  

Władza rodzicielska – Gdzie złożyć wniosek?

Wniosek o pozbawienie lub ograniczenie władzy rodzicielskiej składamy do wydziału rodzinnego Sądu Rejonowego w miejscu zamieszkania dziecka.

Potrzebujesz pomocy? Kontakt

Kiedy sąd może pozbawić Cię praw rodzicielskich?

W obecnym stanie prawnym Sąd podejmuje decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej, jeżeli: władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody (np. od dłuższego czasu nieznane miejsce pobytu, rodzic odbywa karę pozbawienia wolności, wyjechał na stałe zagranicę, choroba psychiczna rodzica, brak kontaktu z rodzicem); rodzic nadużywa władzy rodzicielskiej (np. bicie dziecka, nakłanianie dziecka do popełnienia przestępstwa, żebrania, prowadzenia niemoralnego trybu życia, nakłanianie do popełnienia przestępstwa; wydawanie poleceń, które narażają dziecko na utratę życia bądź zdrowia); rodzic w sposób rażący zaniedbuje swoje obowiązki względem dziecka (np. głodzenie, porzucanie dziecka).

Władza rodzicielska a walka o dziecko

Władza rodzicielska

Pozbawienie władzy rodzicielskiej to utrata wszystkich praw i obowiązków wobec dziecka. Dlatego należy zauważyć, iż rodzic pozbawiony władzy rodzicielskiej nie ma prawa decydowania o wychowaniu dziecka, nie ma również prawa zarządzania majątkiem dziecka oraz prawa do reprezentowania dziecka. Ponadto rodzice zachowują prawo do alimentów od dziecka i dziedziczenia po nim [uwaga: o ile nie zostali uznani za niegodnych dziedziczenia].

Wobec tego należy zdecydowanie odróżnić pozbawienie władzy rodzicielskiej od ograniczenia. To bez wątpienia coś zupełnie innego…

Reasumując: warto znać definicje, aby móc podejmować właściwe decyzje, ponieważ im większa nasza świadomość, tym niewątpliwie większa szansa na sukces.

Jaki sąd w Warszawie?

W zakresie spraw rodzinnych właściwy jest Sąd Rejonowy.

Sąd Rejonowy w Legionowie – dla miasta Legionowa oraz gmin: Jabłonna, Nieporęt, Serock, Wieliszew;

S. Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim – dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki oraz gmin: Czosnów, Leoncin, Pomiechówek i Zakroczym;

Sąd Rejonowy w Otwocku – dla miast Józefów i Otwock oraz gmin: Celestynów, Karczew, Kołbiel i Wiązowna;

S. Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie – dla dzielnic: Białołęka, Praga Północ, Targówek;

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie – dla dzielnic: Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła;

S. Rejonowy w Wołominie – dla miast: Kobyłka, Marki, Ząbki, Zielonka oraz gmin: Dąbrówka, Jadów, Klembów, Poświętne, Radzymin, Strachówka, Tłuszcz, Wołomin.

Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim – dla miast Milanówek i Podkowa Leśna oraz gmin: Błonie, Grodzisk Mazowiecki, Kampinos i Leszno,

S. Rejonowy w Piasecznie – dla gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno i Prażmów (od 1 stycznia 2008 r ),

Sąd Rejonowy w Pruszkowie – dla miast Piastów i Pruszków oraz gmin: Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Ożarów Mazowiecki, Raszyn i Stare Babice,

Władza rodzicielska – który sąd?

Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Mokotów, Ursynów i Wilanów (zmiana właściwości od 1 stycznia 2008 r.),

Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Ochota, Ursus i Włochy,

S. Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnicy Śródmieście,

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic Bemowo i Wola,

S. Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic Bielany i Żoliborz oraz gmin Izabelin i Łomianki.

Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Przede wszystkim pamiętaj, żeby nie działać samemu – dobry pełnomocnik to podstawa. W przypadku pytań oczywiście zapraszam do kontaktu.

 

Więcej:

Jaki sąd rozwód? Jaki Sąd w Warszawie do rozwodu?

 

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl  

Zadzwoń do Adwokata