Wniosek o rozwód

Wniosek o rozwód. Zastanawiasz się nad rozwodem? Pozew rozwodowy to w dużym uproszczeniu wniosek pisemny jednego z małżonków o orzeczenie rozwodu na skutek rozpadu pożycia małżeńskiego.

Żeby rozwiązać małżeństwo bez orzekania o winie musi być wola dwóch stron. I tutaj powstaje problem, gdyż nie zawsze tak jest…

Wniosek o rozwód – Jak się rozwieść?

Jest kilka możliwości rozwiązania swojego małżeństwa. W pozwie rozwodowym powód wnosi o rozwiązanie małżeństwa, tj. bez orzekania o winie, z winy obojga małżonków bądź z winy jednego z małżonków.

Warto zaznaczyć, że rozwód bez orzekania o winie jest możliwy tylko na zgodny wniosek obu stron. Jeżeli wydaje Ci się, że żona nie da Ci rozwodu bez orzekania o winie – sprawdź i ułóż strategie procesową. Jakie ma to znaczenie w praktyce? Tak, duże znaczenie, gdyż często udaje nam się znaleźć porozumienie.

Dlatego negocjacja w rozwodzie jest kluczowa. Czasem przynosi rozwiązanie – obniża ilość stresu, a przede wszystkim czas spraw sądowych. W związku z tym uważam, iż powinieneś przeanalizować swoją sytuację z adwokatem do rozwodu. Dowiedz się, jak pomagam ->  Moja osobista historia – Kontakt ????

Wniosek o rozwód – Dlaczego warto wziąć adwokata?

Nie każda sprawa jest typowa i w wielu przypadkach lepiej nie podejmować działań na własną rękę. Zła strategia może spowodować nieodwracalne skutki prawne.

Z pewnością należy zasięgnąć porady prawnej specjalisty, który zna się na postępowaniu rozwodowym. Proponuję również w sprawie o rozwód ustalić kwestie związane z podziałem majątku.

Sposoby podziału. W jaki sposób sąd podzieli majątek?

 

Wniosek o rozwód

Rozwód – Co, jeżeli małżonek jest osobą zaburzoną?

Oczywiście małżeństwo można rozwiązać szybko. Jednakże rozwód nie zawsze jest łatwy. Dlaczego?

Często mamy kontakt z osobami zaburzonymi. Wtedy rozwód to zagadka. Walka o pieniądze, o dzieci, o winę, o emocje… Niestety, czasem mamy przykre doświadczenia z naszymi małżonkami.

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Rozwód w Warszawie – Przypadek borderline

Dwa lata temu prowadziłam rozwód w Warszawie, gdzie byłam pełnomocnikiem pana, którego żona miała stwierdzone zaburzenie borderline. Minęło już dużo czasu, a jednak ten rozwód wciąż bardzo dobrze pamiętam. Dochodziło między nimi do awantur, bójek, była przemoc, miłe słowa, miłość, później znów kłótnie, powroty i rozstania. Małżonkowie żyli na wysokim poziomie: ona – notariusz, zaś on – przedsiębiorca. Jednakże między nimi dział się prawdziwy rollercoaster. Rozwód dotyczy wszystkich – sędziów, adwokatów, prezesów, burmistrzów, polityków, lekarzy, pielęgniarek. Wszystkich – to bez znaczenia jaki zawód wykonujesz. Rozwód dotyczy wszystkich!

Wniosek o rozwód – Dlaczego strategia jest ważna?

Wracając do pani notariusz… Jej rozwód na szczęście już się skończył. Jaki wyrok? Wina dwóch stron.

We właściwym czasie zrobiliśmy podział majątku. Myślę, że gdybyśmy nie wykorzystali strategii procesowej, to postępowanie w zakresie podziału majątku prowadzilibyśmy jeszcze kilka lat. Ale udało się!

Dlatego wszystko ma znaczenie!! Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Jak zrozumieć osobę borderline?

Początkowa faza jest fantastyczna: osoby z borderline urzekają bardzo szybko, szybko można się zakochać i szybko może być ślub. Jednakże osoby z borderline bardzo przeżywają kłótnie. Związek jest bardzo emocjonalny.

Rozwód jest dla nich bardzo trudny! Odczuwają głęboki lęk przed odrzuceniem, a rozwód jest końcem jakiejś historii. Takie osoby raz chcą rozwodu, a raz nie. W ich zachowaniu brakuje stabilności.

Rozwód jest jeszcze bardziej emocjonalny. Osoba z borderline zawsze widzi winę w Tobie, nigdy u siebie. Bardzo przeżywa każdą rzecz. Jej największe pragnienie to być kochaną i czuć się bezpiecznie.

Rozwód to porzucenie, dlatego rozwody z borderline często trwają długo i są bardzo zmienne.

Wniosek o rozwód – O czym pamiętać przy rozwodzie z osobą borderline?

Kluczowym problemem jest to, że ich uczucia są najważniejsze. Takie osoby przeżywają huśtawkę nastrojów, często są wybuchowe i kłótliwe. Nigdy nie wiemy, czego się tak naprawdę spodziewać.

Szybki ślub, idealne życie, idealne małżeństwo, pojawia się dziecko. I w końcu pojawiają się problemy.

Jeśli szukacie Państwo profesjonalnej opieki prawnej i wsparcia prawnika z doświadczeniem w prowadzeniu spraw rozwodowych, zapraszam do kontaktu. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata