Żona chce rozwodu z mojej winy. Co zrobić?

Żona chce rozwodu z mojej winy. Jak odpowiedzieć na pozew o rozwód, w którym żona chce Twojej winy? Żona twierdzi, że ją zdradziłeś/biłeś, jednak nie jest to zgodne z prawdą? Spokojnie. Są sytuacje, w których nie należy bać się winy. Dlaczego chce winy? Odpowiedź jest prosta: dla pieniędzy. Jednak czy żona była taka idealna? Zastanówmy się, jakie mogą być przyczyny winy po stronie żony.

Historia z Warszawy

On – lekarz ginekolog, ona – pielęgniarka. Na pozór idealne małżeństwo. Ale tylko formalnie. Tak naprawdę pan Michał dobrze grał… Tak naprawdę był nieszczęśliwy. Żonie zależało na utrzymaniu tego małżeństwa, bo dobrze wyglądało i były dzieci. Jednakże pewnego dnia zaniosła do sądu dokumenty i zażądała bardzo wysokich alimentów. Mąż był bardzo zaskoczony, gdy do jego rąk trafił pozew o rozwód.

Dlatego bądź przygotowany i nie czekaj zbyt długo. Dowiedz się, jak pomagam ->  Moja osobista historia – Kontakt ????

Żona chce rozwodu? Znajdź szybko adwokata!

Zaczął szukać w internecie: „adwokat rozwodowy”, „kancelaria rozwodowa”, „radca prawny”, „rozwód Warszawa”. Zastanawiał się: kogo wybrać? Jak walczyć? Jak uchronić się przed wysokimi alimentami? Pytań dużo, myśli jeszcze więcej… Jest jedno rozwiązanie. W pierwszej kolejności problem należy przeanalizować z praktykiem, gdyż może się okazać, że tak naprawdę nie ma czego się obawiać.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

W takich sprawach pracy jest dużo, jednakże należy działać krok po kroku i ustalić strategię. Orzeczenie o wyłącznej winie nie jest w praktyce takie oczywiste. Należy mieć dowody również na drugiego małżonka.

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej- „

Żona chce rozwodu z mojej winy – Jakie dowody?

Kilka przykładów okoliczności stwierdzających winę:

 • Kłamstwa powódki
 • Kłótliwość – tu najczęściej pytamy się adwokata jak uzasadnić konfliktowość żony. Przykład poniżej:

  Między stronami regularnie dochodziło do kłótni. Powódka wyraża się z brakiem szacunku do męża, napięcie między stronami było bardzo duże. Potrafiła mówić mężowi, że żałuje bycia w ciąży. Otoczyła się koleżankami, które są w trakcie rozwodu. Podczas każdej kłótni mówiła do pozwanego, że chce rozwodu. Brak szacunku i zwracanie się do męża „kur… kur… kur…” ,„zaraz cię rozjebię” ,„A idź w piz… ch…” .

  Mój kanał na YOU TUBE – KLIKNIJ – ZAPRASZAM 

  Rozwód a terapia małżeńska – Czy ma znaczenie?

  Jaka jest najlepsza terapia małżeńska? Oczywiście fakt podjęcia terapii małżeńskiej również ma znaczenie.

  Zatem należy to właściwie uzasadnić: Powódka nie była zainteresowana rozwiązywaniem  problemów z mężem. Znalazła grono koleżanek, z którymi codziennie rozmawiała o problemach w domu, a ponadto planowała rozwód.”

  Zastanawiasz się, co może stanowić winę w rozwodzie? Sprawy rozwodowe nie należą do łatwych, stąd też większość osób wybiera do pomocy profesjonalistę. Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

  Więcej: Rozwód z orzeczeniem o winie – jakie są konsekwencje?

  Wina w rozwodzie – Jakie przyczyny rozpadu?

  Zdrady małżeńskie.Pozwany stwierdza, iż przyczyną, dla której powódka chce rozwodu, jest osoba trzecia”.

  Alkoholizm. „Pozwana nadużywała alkoholu. Kiedy piła alkohol nie uczestniczyła w życiu rodzinnym, jak również nie przejawiała zainteresowania dziećmi „.

  Brak dbałości o dom. „To powódka przez swoje zachowanie, spowodowane przede wszystkim zdradami, imprezowaniem, wszczynaniem awantur oraz brakiem dbałości o dobro założonej rodziny doprowadziła do sytuacji, w jakiej obecnie są małżonkowie.”  

  Więcej: Rozwód – Adwokat radzi

  Żona chce rozwodu z mojej winy – Jakie inne okoliczności?

  Dla przykładu: zaniechanie terapii małżeńskiej i własnego leczenia, brak współpracy w małżeństwie, brak zaangażowania w życie zawodowe

  Mimo wszystko na pewno potrzebujesz pozytywnego myślenia i afirmacji. W związku z tym proponuję usiąść razem przy dobrej kawie i zastanowić się, co dalej.

  Musisz złe myśli zamienić na dobre. Negatywne myślenie sprzyja wszelakim bodźcom obniżającym Twoją pewność siebie.

  W sądzie może być dużo stresu, więc warto myśleć pozytywnie. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

  Przykładowe zdania, których możesz użyć jako afirmacji:

  • Mogę osiągnąć moje cele – wygram z żoną!
  • Jestem sobą i będzie dobrze!
  • Całkowicie kontroluję swoje życie. 
  • Jestem pewny swoich racji.

  To bardzo ważne! Przed sądem musisz być wiarygodny. Dlatego tak ważne jest przygotowanie zarówno merytoryczne, jak i psychologiczne! Potrzebujesz pomocy? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

  Dlatego przemyśl dobrze plan rozwodowy i wygraj to!

   

  Więcej:

  Wina przy rozwodzie – Adwokat od rozwodów radzi

   

  Z poważaniem,

  Adwokat Marta Wnuk

   

  Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

  tel.: +48691512933

  e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

  Zadzwoń do Adwokata