Żona Cię zdradza? Zbieraj dowody! Mówi się, że to kobiety mają intuicję, ale ja myślę, że mężczyźni również. I warto, aby panowie czasem tej intuicji zaufali.

Dlaczego o tym piszę? Otóż w ostatnim czasie coraz częściej trafiają do mnie mężczyźni, którzy przywołują podobne okoliczności poprzedzające moment, w którym dowiedzieli się o zdradzie żony. W każdym przypadku małżonka nagle zaczęła mówić, że potrzebuje przestrzeni. Często wyjeżdżała, aby pobyć sama i odpocząć…

Za słowami „muszę odpocząć i znaleźć przestrzeń” bardzo często skrywa się sekret – kochanek. W większości tych sytuacji powtarza się ten sam tekst – ktoś czuje się osaczony, więc nagle potrzebuje trochę wolności. Okazuje się, że ta wolność ma imię. 

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Czy zbierać dowody przeciwko żonie?

Często mężczyźni wówczas zastanawiają się, czy jest sens zbierać dowody. W mojej ocenie zdecydowanie tak. Bardzo często kobiety, które zdradziły, stawiają się w roli ofiary i usiłują przerzucić ciężar odpowiedzialności na męża. Dlaczego? Najczęściej oczywiście chodzi o pieniądze.

Jest jeszcze inne zjawisko. Przykładowo osoba z zaburzeniem borderline tak głęboko wierzy w to, że nie zawiniła, że nawet najmocniejsze argumenty nie są w stanie jej przekonać. Mimo że ściana jest biała, to dla niej jest czarna.

Zaburzenie borderline i rozwód to swoją drogą bardzo ciekawy temat. Odsyłam Państwa do wpisów dotyczących tego zagadnienia:

Rozwód z osobą borderline Jak wygrać?

Jak wygląda rozwód z osobą z zaburzeniami typu borderline?

Zbieraj dowody przeciwko żonie Najważniejsze zasady

Wracając natomiast do dowodów, to jak najbardziej polecam Państwu je zbierać.

Im szybciej, tym lepiej. Pamiętaj, że później może być to znacznie utrudnione. Małżonka może również użyć argumentu, że skoro już nie mieszkacie ze sobą, to miała prawo do tego, aby ułożyć sobie życie. Zatem im będziesz szybciej zbierał dowody, tym lepiej.

Raport detektywa

Niewątpliwie najlepszym dowodem w sprawie rozwodowej jest sprawozdanie detektywa, które wykaże, iż doszło do nawiązania relacji pozamałżeńskiej. 

Sprawozdanie detektywa jest twardym dowodem, jednakże ważne jest również, aby starannie opisać, co detektyw zaobserwował – np. podczas obserwacji pojawiła się relacja pozamałżeńska.

Zeznania świadków 

Bardzo często istotnymi dowodami w sprawach rodzinnych, w szczególności rozwodowych, są zeznania świadków. 

Jeżeli znamy dane i adres kochanka żony, wówczas warto powołać tę osobę na świadka. Musimy pamiętać, żeby umiejętnie zadawać mu pytania. Jeżeli mamy twardy dowód, np. sprawozdanie detektywa, pokazujemy go świadkowi, aby potwierdził, czy to on jest kochankiem. Robimy tak, żeby świadek nie kombinował i nie mijał się z prawdą. Kiedy świadkowie wiedzą, że są twarde dowody, wówczas co do zasady mówią prawdę. Oczywiście to zależy od człowieka, niemniej jednak w mojej ocenie jeżeli zobaczy, że jest twardy dowód w sprawie, to prawdopodobieństwo, że złoży zeznanie niezgodne z prawdę, jest mniejsze. 

Więcej: Świadek w sprawie o rozwód

Zdjęcia z telefonu żony jako dowód Zbieraj dowody

Bardzo częstym zjawiskiem jest ukrywanie telefonu. Okazuje się, że nagle małżonka ma tajemnice – twierdzi, że pisze z koleżankami. Ciekawy mąż zagląda do telefonu i odkrywa prawdę… Czy dowody ze zdjęć z telefonu żony mogą być użyte? Tak, w mojej ocenie mogą, pod warunkiem, że nie zostało złamane hasło i dostęp do telefonu uzyskałeś w sposób legalny. Oczywiście sąd rozwodowy przyjmuje co do zasady wszelkie dowody, chyba że zostaną złożone po terminie bądź przeprowadzenie postępowania dowodowego mogłoby przedłużyć sprawę. 

Możliwe jest również dopuszczenie dowodów z przesłuchania stron, korespondencji smsowej czy też nagrań. 

Reasumując, uważam, że dowody w sprawie rozwodowej trzeba zbierać. Pamiętajmy, że mamy na to określony czas. Wobec tego nie czekaj – zbieraj dowody.

 

Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5. 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata