Żona manipulantka z Warszawy. Żona szantażuje, że mnie zniszczy, twierdzi, że nie da mi rozwodu. Nie wiem, co mam zrobić, chcę się rozwieść… Oboje mieliśmy epizod zdrady, ona mnie zdradziła kilka lat temu, a teraz dowiedziała się, że ja kogoś mam i twierdzi, że to ja jestem za wszystko winny. W którym sądzie będziemy mieli sprawę? Mamy 300-metrowy dom na Mokotowie i kilka mieszkań, które kupiłem sam ze swojej wypłaty, nie mieliśmy rozdzielności.”

Najważniejsze elementy rozwodowe

 1. Sądy w Warszawie – Sąd Okręgowy Warszawa , Sąd Okręgowy Warszawa Praga 
 2. Wspólność majątkowa zobowiązuje – kluczowe czy mieliście rozdzielność czy nie. Jeżeli zakup nieruchomości nastąpił w trakcie trwania małżeństwa, wówczas majątek dzielony jest po połowie –  Kiedy nierówny podział majątku –  30% żona, 70% mąż
 3. Rozdzielność to coś innego niż podział majątku. Mając żonę manipulantkę, większość spraw trzeba załatwiać przez Sąd.
 4. Kiedy nie ma Pan rozdzielności, wówczas można ją ustanowić na 3 sposoby – poprzez rozwód, u notariusza lub w sądzie rejonowym. Jak zrobić rozdzielność majątkową, kiedy żona nie chce?
 5. Orzekanie o winie co do zasady nie ma znaczenia w zakresie pozostałych elementów, np. podziału majątku
 6. Podział majątku może zostać dokonany po ustaniu wspólności (rozdzielność)
 7. Jako mężczyzna powinien Pan rozważyć złożenie pozwu jako pierwszy. Porada prawna Rozwód Warszawa –  żona chce rozwodu i wysokich alimentów
 8. Wysokość alimentów na dziecko uzależniona jest od kosztów związanych z utrzymaniem dziecka. Więcej o alimentach Wysokie alimenty. Nie chcę płacić alimentów. Czasem warto rozważyć opiekę naprzemienną.
 9. Po złożeniu pozwu sąd sprawdza poprawność pisma i nadaje sygnaturę, a następnie przesyła odpis do drugiej strony, aby mogła zająć stanowisko w sprawie
 10. Odpowiedź drugiej strony na pozew to moment kluczowy – można wówczas ocenić, jak będzie wyglądało dalsze postępowanie
 11. Nadanie sygnatury w Warszawie – z mojego doświadczenia wynika, iż czas oczekiwania może wynosić ok. 1 tygodnia, ale zdarza się również, że należy czekać do 2 miesięcy
 12. Średni czas oczekiwania na rozprawę to ok. pół roku.
 13. Czy dziecko uczestniczy w rozwodzie? Co do zasady nie. Jeżeli rodzice bardzo walczą o opiekę nad dzieckiem, o to, gdzie dziecko będzie mieszkało albo w jakim systemie będzie widywało się z drugim rodzicem – wówczas w najcięższych sprawach sąd kieruje strony na badania do OZSS (Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów), gdzie zostaną sprawdzone kompetencje wychowawcze rodziców.
 14. Ważne jest ustalenie kontaktów – sąd najczęściej ustala kontakty w następujący sposób – co 2 weekend i 1-2 razy w tygodniu. Jak napisać wniosek o kontakty z dziećmi?
 15. Ustalenia związane z kontaktami z dziećmi oraz alimentami mogą ulec zmianie. Zgodnie z przepisami możliwa jest zmiana okoliczności i wyroku.

Żona manipulantka Co robić?

„Żona jest okropną manipulantką, zależy jej tylko na kasie, obwinia mnie o wszystko, ale to ona ostatnio mnie pobiła (robiła to regularnie). Nie chcę tak żyć, jestem zmęczony. Podjąłem decyzję o rozwodzie, jednakże żona szantażuje mnie, że rozwód będzie z mojej winy”.

W takiej sytuacji jeżeli posiada Pan dowody na przemoc ze strony żony, wówczas najprawdopodobniej, nawet jak żona również będzie miała dowody – rozwód skończy się z winy obu stron. Dlatego nie bałabym się o kwestię winy, ale za to zwróciła uwagę na kwestie finansowe, tj. alimenty.

Adwokat Marta Wnuk 

W pierwszej kolejności rekomenduję uzyskać poradę prawną, aby wyprzedzić ruchy drugiej strony.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

KONTAKT

 

Z poważaniem, 

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń do Adwokata