Żona zobaczyła wiadomości od kochanki…

„Żona zobaczyła smsy od kochanki. Żąda, abym wyprowadził się z domu. Mamy dzieci, które bardzo kocham i nie chcę ich opuszczać. Żona obwinia mnie o wszystko, jednakże ona również przyczyniła się do rozpadu pożycia małżeńskiego.

Prawdą jest, że wszedłem w relację pozamałżeńską, ale nie czuję się w 100% winny za rozpad pożycia. Ona teraz uznała, że wyłącznie ja ponoszę winę. Swojej winy zupełnie nie dostrzega.

Boję się, że kiedy odejdę od rodziny, zostanie to uznane za porzucenie”.

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Strategia działania Żona zobaczyła smsy od kochanki 

Co zrobić, jeżeli obawiamy się, że małżonka będzie chciała dochodzić naszej winy?

Więcej: Kto wygra sprawę rozwodową?

  1. Pozew o rozwód – Przede wszystkim złóż pozew o rozwód zanim uczyni to żona. Dlaczego? Dzięki temu uniknie Pan sytuacji, w której Sąd wyda postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia alimentacyjnego w niekorzystnej dla Pana wysokości.
  2. Wniosek o udzielenie zabezpieczenia – W pozwie o rozwód złóż wniosek o udzielenie zabezpieczenia. Po co? Zdarza się, że pozew, który został złożony później, okazuje się być pierwszy, zaś postępowanie zostaje umorzone. Istotne jest wówczas to, gdzie zostało wydane postanowienie.
  3. Dowody  – Ponadto pamiętaj, aby zgromadzić i przedstawić dowody dla wykazania, iż żona również przyczyniła się do rozpadu. Zastanawiasz się nad rozwodem? Skonsultuj się z Adwokatem – specjalista przeanalizuje Twoją sprawę! Jak pomagam  – Moja osobista historia – Kontakt
  4. Przygotuj wszelkie inne dowody w sprawie – smsy stron, nagrania rozmów, zdjęcia z dziećmi – dla wykazania, że jest Pan dobrym ojcem.
  5. Świadkowie – Opracuj listę ewentualnych świadków, którzy będą mogli być powoływani do sprawy rozwodowej na okoliczność sytuacji opiekuńczo-wychowawczej dziecka, relacji małżeńskich, winy żony w rozpadzie małżeństwa.
  6. Pieniądze na dzieci – Wylicz koszty utrzymania dzieci, przedstawiając je w formie tabelki. Warto również załączyć wszelkie potwierdzenia wydatków, tj. paragony, faktury, przelewy.
  7. Twoje koszty – Przedstaw swoje koszty utrzymania (tabelka) i sytuację finansową w celu ustalenia wysokości ewentualnego świadczenia alimentacyjnego.
  8. Podział majątku – Nie zostawiaj tego na później. Profesjonalny pełnomocnik specjalizujący się w prawie rodzinnym jest świadomy, iż rozwód małżonków należy przeprowadzić kompleksowo.

Więcej: Mężczyźni – składajcie pierwsi pozew rozwodowy

Umów się na poradę prawną

Pamiętaj, że zawsze warto omówić swoją sytuację z profesjonalnym adwokatem do spraw rodzinnych -> UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ. Proces rozwodowy, zwłaszcza jeżeli małżonkowie mają wspólne dzieci, może być niezwykle skomplikowany. Z dobrym adwokatem u boku zabezpieczysz swoje interesy.

Mój kanał YouTube – KLIKNIJ – ZAPRASZAM 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata