Adwokat Piaseczno. Sprawy rodzinne są niezwykle skomplikowane!

Jaka strategia rozwodowa jest najlepsza? Zależy czy jesteś mężczyzną czy kobietą. Strategię dla kobiet układa się zupełnie inaczej niż dla mężczyzn. 

Mieszkaliście ostatnio w Piasecznie albo w okolicach – wówczas czeka Cię sprawa rozwodowa w Sądzie w Warszawie.

Masz pytania?

Chcesz umówić się na wizytę ? Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

Czy istotne jest kto pierwszy złoży sprawę o rozwód? Zdecydowanie tak. Co do zasady można powiedzieć, że nie ma to większego znaczenia. Jednakże wyobraźmy sobie, że jesteśmy Wysokim Sądem i czytamy pewne twierdzenia. Wyobraźmy sobie sytuację, że żona składa pierwsza pozew o rozwód i opisuje jak bardzo jej mąż jest zamożny i że opuścił rodzinę. Oczywiście są to tylko twierdzenia, które mijają się z prawdą, albowiem nie są poparte żadnymi dowodami w sprawie.

Dlatego jeżeli podejrzewasz, że żona może wkrótce złożyć pozew o rozwód, to uważam, że powinieneś być pierwszy, aby uniknąć sytuacji, w której sąd wyda postanowienie na podstawie twierdzeń żony.

Niebezpieczeństwa – Adwokat Piaseczno

Istnieją pewne niebezpieczeństwa, które są szczególnie istotne. W sprawach rodzinnych jest to wydanie postanowienia w zakresie zabezpieczenia. Co oznacza wydanie zabezpieczenia? Zabezpieczenie to rozstrzygnięcie na czas postępowania. Wyobraźmy sobie taką sytuację – żona składa pozew o rozwód i twierdzi, że zarabiasz 50 000 zł. Chce 25 000 zł alimentów. Załącza w tym zakresie dowody wskazujące na to, że jeździsz luksusowym samochodem. Okazuje się, że sąd na podstawie załączonych dowodów wydaje postanowienie w zakresie świadczenia alimentacyjnego. Decyzja w tym zakresie jest bardzo ważna. Dlaczego? Postanowienie dotyczące zaspokojenia potrzeb rodziny jest wykonalne – to znaczy, że od dnia wydania postanowienia musisz wpłacić pieniądze. Oczywiście masz prawo skarżyć się niniejsze postanowienie. Ale uwaga – wiąże się z tym czas.

Pierwszy etap to złożenie wniosku o uzasadnienie postanowienia. W tym zakresie należy dokonać opłaty 100 zł i wówczas czekamy na uzasadnienie. Dopiero kiedy otrzymamy uzasadnienie, można złożyć zażalenie do sądu wyższej instancji. Niestety wiąże się z tym niebezpieczeństwo – w tym czasie komornik zdąży wejść na konto, a ty jesteś zobligowany do płacenia. Wobec tego odpowiadając na pierwsze pytanie czy warto składać pozew o rozwód jako pierwszy – zdecydowanie tak!

Czy strategia rozwodowa jest taka sama dla mężczyzny i dla kobiety?

Oczywiście, że nie. Wyobraźmy sobie sytuację, że żona nie składa pozwu o rozwód. Ty natomiast składasz i żądasz opieki naprzemiennej. Twierdzisz, że w głównej mierze to ty wychowujesz dziecko i jesteś rodzicem pierwszoplanowym. Wtedy też żona ma prawo na ustosunkowanie się do twoich twierdzeń i załączenie odpowiednich dowodów sprawie. Ale to ty jako mężczyzna już złożyłeś odpowiednie wnioski do sądu i wówczas masz dużą szansę na wygraną.

Konsekwencje –  źle prowadzone sprawy mogą mieć skutek w zakresie podziału majątku.

Często również kobiety żądają wyłącznej winy mężczyzn. Wielokrotnie spotkałam się z twierdzeniem, że wina nie ma znaczenia przy podziale majątku. Co do zasady mówi się, że faktycznie orzeczenie o winie nie ma większego znaczenia przy podziale. Ale co w sytuacji, kiedy jedna ze stron chce orzeczenia o nierównym podziale majątku? Wówczas wina ma ogromne znaczenie.

Czy warto walczyć o orzeczenie winy i wyłączną winę drugiego małżonka?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba przede wszystkim skonsultować swój stan faktyczny z dobrym prawnikiem do rozwodu. Jako adwokat rodzinny, który zajmuje się prawem rodzinnym od kilku lat, wiem jedno – każda sytuacja jest inna i zawsze zaczyna się od konsultacji. Trzeba po prostu ułożyć plan na rozwód oraz odpowiednią strategię procesową, która pomoże Ci w sprawie.

Nierówny podział majątku – Adwokat Piaseczno

Adwokat jest po to, aby Ci pomóc oraz żeby zaplanować Twój rozwód. Prawnik krok po kroku poprowadzi Cię przez wszystkie etapy. Pamiętaj, że sprawy rozwodowe są niezwykle ważne, gdyż łączą się również z podziałem majątku. Często otrzymuję od państwa pytanie, czy możliwy jest nierówny podział majątku. Oczywiście, że tak, jednakże żeby na to odpowiedzieć, muszę zadać pewne pytania. Jaki jest powód, dla którego chcesz nierównego podziału majątku? Oczywiście jeżeli masz podstawy do tego, żeby żądać nierównego podziału majątku, jest to możliwe, jednakże trzeba spełnić trzy przesłanki łącznie, aby uzyskać pozytywne rozstrzygnięcie w tym zakresie. Zatem w pierwszej kolejności konsultacja z dobrym adwokatem. Następnie – plan na rozstanie.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Case study – Małżeństwo z Piaseczna 

Pamiętam sprawę pewnego małżeństwa z Piaseczna. Mąż zastanawiał się czy złożyć pozew o rozwód czy też nie. Podczas pierwszej konsultacji nie naciskałam go na składanie pozwu, gdyż nie chciałam, żeby odebrał to jako próbę sprzedaży moich usług. Wyraziłam oczywiście stanowczo swoje zdanie – stwierdziłam, że powinien pierwszy złożyć pozew o rozwód, bo żona może zrobić to szybciej. Naprawdę ogromnie żałuję, że nie przyciskałam go, żeby złożył pozew jako pierwszy. Oczywiście po kilku miesiącach wrócił do mnie, ale już z pozwem o rozwód i z postanowieniem w zakresie zabezpieczenia wysokich alimentów. Otrzymał wówczas zabezpieczenie alimentów na kwotę ponad 10 000 zł!

Od tego momentu kiedy trafia do mnie klient, który ma obawę, że żona pierwsza złoży pozew o rozwód, a dodatkowo między małżonkami jest konflikt, zawsze opowiadam historie związane z innymi klientami. Zachęcam ich, aby to właśnie oni pierwsi złożyli pozew o rozwód, dzięki czemu unikną podobnych sytuacji. Dlatego też jeżeli wiesz, że możesz wkrótce otrzymać pozew, nie czekaj i skontaktuj się z nami albo z inną kancelarią i zabezpiecz swoje interesy. Proszę mi uwierzyć – to bardzo ważne!

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata