Rozwód Piastów 

Rozwód Piastów. Masz problem? Zrobię wszystko, aby Ci pomóc.

Sprawy rodzinne są bez wątpienia ciężkie. W grę wchodzą trudne emocje.

Dlatego aby osiągnąć sukces, trzeba mieć taktykę i plan. Jeżeli mieszkasz w Piastowie bądź ostatnie wspólne miejsce zamieszkania to Piastów, to zgodnie z właściwością rozwód będzie odbywał się w Warszawie. Tak, w Warszawie w Sądzie Okręgowym. Moja kancelaria mieści się niedaleko Sądu. LINK DO SĄDU ROZWODOWEGO

Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

Piastów

Natomiast inne sprawy rodzinne być może będą toczyć się w Sądzie Rejonowym w Pruszkowie.  LINK DO SĄDU             

To zależy od rodzaju sprawy (czy rozwód, alimenty czy może sprawa o kontakty). Dlatego proponuję krótką rozmowę, abyś wiedział, co robić dalej. Podczas konsultacji ustalimy, w jakiej jesteś sytuacji i wybierzemy najlepsze rozwiązanie. 

 

Rozwód Decyzja 

KIedy stoisz przed podjęciem decyzji o sprawie rozwodowej należy bardzo dokładnie przeanalizować sytuację, w jakiej się znajdujesz i dokonać najlepszego wyboru w zakresie pełnomocnika. Twoje decyzje są istotne, ponieważ kwestie, które rozstrzygną się podczas rozwodu, mogą być nieodwracalne. 

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Rozwód w Komorowie 

Historia małżeństwa z domem w Komorowie. Małżonkowie wiele lat byli zgodnym małżeństwem i wspólnie wychowywali dziecko, aż w pewnym momencie mężczyzna poznał kobietę, w której się zakochał. Oczywiście cały ciężar odpowiedzialności za rozpad pożycia małżeńskiego żona chciała przerzucić na męża.

Chciała również, aby dom w Komorowie o wartości 3 000 000 zł przepisał na nią. 

Deklarowała, iż nie będzie wnosiła rozwodu z orzeczeniem o winie oraz nie będzie utrudniała kontaktów w obszarze związanym z dzieckiem. Jednakże moje doświadczenie pokazało, żeby nie godzić się na pewne obietnice, które nie mają mocy prawnej. Klient trafił do mnie.

Chciała go oszukać 

Chcę wam uświadomić, iż wybór pełnomocnika jest istotny. Jakie cechy ma dobry adwokat? Przede wszystkim jest profesjonalistą z zakresu swojej specjalizacji. Specjalizacja może obejmować jeden obszar np. sprawy rozwodowe i rodzinne lub kilka gałęzi prawa. Ja od wielu lat pracuję w swoim zawodzie i praktyka pokazuje, iż wyspecjalizowałam się w prawie rodzinnym. 

Dobry adwokat do rozwodu 

Jakie cechy ma dobry adwokat do rozwodu? Przede wszystkim ważna jest specjalizacja. Specjalizacja może obejmować jeden obszar bądź kilka gałęzi prawa. Wsparcie adwokata nie polega tylko na doradztwie prawnym i na znajomości przepisów, ale także na tym, aby podejmować strategiczne decyzje wraz ze swoim klientem. Dodatkowo istotną rolą adwokata bądź radcy prawnego jest reprezentacja klienta przed sądem oraz organami ścigania. Wtedy też niezbędna jest pomoc pełnomocnika, który wie, co może zdarzyć się przed sądem. Istotne jest doświadczenie w procesach sądowych, gdyż tylko na sali tak naprawdę można się nauczyć prawa.

Prawnik – Rozwód Piastów

Prawnik powinien wykazać zrozumienie dla sytuacji swojego klienta, być dla niego wsparciem oraz uświadamiać go o możliwościach i zagrożeniach. Pamiętajmy, iż dobry prawnik to nie tylko osoba, która mówi to, co chce usłyszeć klient. Dobry adwokat mówi prawdę przed swoim klientem. Na sali sądowej oczywiście bywa różnie. Procesy rodzinne są specyficzne, gdyż to zawsze trudne sytuacje, wywołujące liczne emocji. Profesjonalne wsparcie, opanowanie, wsparcie zespołu kancelarii, pilnowanie terminów i dobre decyzje strategiczne pomagają przebrnąć przez zmagania proceduralne w trakcie procesu. 

Specjalizuję się

Jako specjalistka od rozwodów i innych obszarów prawa jestem gotowa podjąć się każdej sprawy. Do każdego przypadku podchodzę indywidualnie. Jest to bardzo ważne, ponieważ każda sytuacja jest inna i szczegóły mają znaczenie. Pomagam moim klientom napisać pozew rozwodowy, doradzam, układam strategię procesową, reprezentuję moich klientów przed sądem. Mam duże doświadczenie i wiem, jak prowadzić sprawy.

Po złożeniu pozwu o rozwód Sąd sprawdza dokument pod względem formalnym. 

Jeżeli pozew nie ma braków formalnych, wówczas sąd nadaje sprawie biegu. Wtedy też przesyła odpis pozwu do pozwanego. Średnio w sądach warszawskich czas od wpłynięcia pozwu do przesyłania odpisu pozwu do pozwanego wynosi około miesiąca. Wszystko też zależy, do którego sędziego zostanie przydzielona sprawa.

Po otrzymaniu odpisu pozwu o rozwód określany jest termin – najczęściej 14 albo 21 dni na ustosunkowanie się do niniejszego pozwu. Wówczas składa się odpowiedź na pozew i wskazuje się swoje stanowisko w sprawie.

 

 

Kiedy otwieram swojego maila, widzę mnóstwo wiadomości i ludzkich dramatów. 

W ostatnim czasie dostałam dość dużo wiadomości od kobiet, które boją się, że mężczyzna zabierze im dzieci i pytają mnie, co zrobić. Dostałam również wiadomość od mężczyzny, który zwrócił się do mnie z prośbą, abym zajęła się jego sprawą, ponieważ chce zabrać żonie dzieci i nie chce płacić alimentów. JAK ZABRAĆ DZIECKO?

Chcę Państwu powiedzieć kiedy i w jakich sytuacjach jest to możliwe. Zapraszam na krótkie wideo, w którym wyraziłam swoje zdanie.

23f0.png https://youtu.be/PlxHFY3nYmg

Rozwód Piastów

 

 

 

Rozwód Piastów

Dzieci

Alimenty 

Kontakty z dzieckiem

Jeżeli w trakcie związku małżeńskiego zdobyliście majątek to koniecznie przeanalizuj poniższe wpisy.

Warto, abyś był do tego dobrze przygotowany. Dlatego najlepiej umówić się na konsultację, aby przeanalizować Twoją sytuację i ustalić plan działania.

Podział majątku

Do rozwodu należy się przygotować. Musisz wiedzieć, co jest krok po kroku.

Dlatego warto się spotkać, aby omówić sytuację, w jakiej się znajdujesz… 

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

 Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

 

Zadzwoń do Adwokata