Sprawa o rozwód a dzieci

Dzieci a rozwód

W obecnym stanie prawnym Sąd podejmuje decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej, jeżeli:

  • Władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody (np. od dłuższego czasu nieznane jest miejsce pobytu, rodzic odbywa karę pozbawienia wolności; wyjechał na stałe zagranicę, choroba psychiczna rodzica, brak kontaktu z rodzicem).
  • Rodzic nadużywa władzy rodzicielskiej (np. poprzez bicie dziecka; stosowanie kar cielesnych, karanie dziecka w sposób zagrażający jego psychicznemu i fizycznemu zdrowiu, nakłanianie dziecka do popełnienia przestępstwa, żebrania, prowadzenia niemoralnego trybu życia, wywieranie negatywnego wpływ na dziecko, nakłanianie do popełnienia przestępstwa; wydawanie poleceń, które narażają dziecko na utratę życia bądź zdrowia).
  • Rodzic w sposób rażący zaniedbuje swoje obowiązki względem dziecka (np. głodzenie, porzucanie dziecka, nie zajmuje się wychowaniem dziecka; nie interesuje się losami dziecka, w sposób zawiniony niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego względem dziecka itp.).
W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Walcz o swoje prawa Dzieci a rozwód

Warto zatem mieć świadomość swoich praw. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś Ty jako ojciec swojego dziecka miał takie same prawa jak matka! Nie bój się działać. Pamiętaj, że nie podejmując żadnych kroków, narażasz się na utratę władzy rodzicielskiej. Przecież chodzi tu o Twoją relację z dzieckiem. 

Jeśli chcesz zawalczyć o swoje dziecko, nie wahaj się i napisz do nas teraz! Mamy wieloletnie doświadczenie w tych sprawach i pomożemy Ci dobrać jak najlepszą strategię. 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata