Rozwód Legionowo

Rozwód Legionowo

Rozwód. Jeżeli czeka cię rozwód to musisz też zapoznać się z przepisami prawa aby mieć pewność co może się wydarzyć. Nie pozwól na to żeby Postępowanie rozwodowe zbyt długo trwało gdyż konsekwencje wynikające z tego mogą być bolesna. Wszystko zależy od tego w jakiej sytuacji materialnej jesteś. Pytanie do ciebie czy zarabiasz dużo i nie chcesz się dzielić z żoną tym majątkiem? A może boisz się że żona zaciągnie zobowiązania.

Rozwód Legionowo

Długi małżonków. Musimy pamiętać że w czasie małżeństwa zaciągnięte długi spłacone są solidarnie przez oboje małżonków. A zatem jeżeli jeden z małżonków nie będzie spłacał to na drugim ciąży ten obowiązek. Jeżeli natomiast ustanie wspólność Majątkowa małżeńską czyli po uprawomocnieniu się wyroku rozwodowego wówczas osoba która spłaca Kredyt ma prawo żądać zwrotu połowy rad które zapłaciła.

Rozwód Legionowo

Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie rozwodu i ustalenie odpowiedniej strategii procesowej. Ponieważ są to bardzo poważne kwestie związane na przyszłość. Wchodzą w grę kwestie związane z dziedziczeniem, regulacją majątku, twoimi pieniędzmi. Wyobraź my sobie sytuację że Postępowanie rozwodowe trwa pięć lat ty zaś zarobkujesz. I odkładasz X kwotę tytułem Oszczędności ponieważ chcesz z tytułem podziału majątku spłacić później żonę z domu.

Zaoszczędziłeś 500.000zł – I POŁOWĘ ODDAJ !!!

Zaś trakcie trwania spraw rozwodowych między wami wciąż obowiązuje wspólność Majątkowa a za tym że ona ma prawo do połowy Oszczędności.

Rozwód Legionowo

Zdarzają się sytuacje że postępowania są przedłużane tylko i wyłącznie w tym celu aby zyskać na czasie a przede wszystkim zyskać pieniądze. Kwestie związane ze sprawami o podział majątku są bardzo zaawansowane i nie kiedy trwają latami.

Wyobraź my sobie że nawet bardzo zamożni małżonkowie jako działanie mające na celu pokrzywdzenia drugiego małżonka trakcie wspólności majątkowej zaciągają zobowiązania. Spłacają zobowiązania po ustaniu wspólności majątkowej czyli po rozwodzie aby później żądać zwrotu połowy nadpłaconych rat. Dlatego też jeżeli czekacie o rozwód to musisz bardzo poważnie przemyśleć całą strategię rozwodową. Należy zastanowić się nad waszą sytuacją majątkowo. Nawet wtedy kiedy nie macie zbyt wiele to musicie się zastanowić czy drugi Małżonek w trakcie wspólności majątkowej Nie zaciąga zobowiązania. Są to rzeczy bardzo ważne !!!! 

Rozwód Legionowo

Nadto pamiętaj iż małżonkowie zawsze odpowiadają majątkiem wspólnym za zobowiązania które zaciągnęli oboje.

Dlatego warto zastanowić się nad rozdzielność ją majątkowo. Można w tym celu skierować się do Notariusz !  Jednak potrzebna zgoda – dwóch stron !!! 

Nie ma zgody – nie martw się – czeka Cię Sad ! Jak zrobić rozdzielność majątkową kiedy żona nie chce ?

Pamiętaj iż w postępowaniu sądowym o podział majątku nie dochodzi do podziału długów. Jednakże są sytuacje kiedy jeden z małżonków spłaci dług i chce rozliczenia nakładów. Pamiętaj długi zaciągnięte zgodnie przez małżonków trakcie trwania wspólności majątkowej będą oni wówczas odpowiadać solidarnie.

Dlatego też są istotne w sprawie rozwód rzeczy przede wszystkim też jeżeli masz dziecko to musisz zadbać o kwestie związane z dzieckiem ustalić kwestie związane z wysokością alimentów oraz z kontaktami. Być może warto rozważyć opiekę naprzemienną.Adwokat Opieka naprzemienna

Do rozwodu należy się przygotować.  Dobrze żeby był plan i strategia.

 

Rozwód Legionowo

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk ✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎tel.: +48691512933

 

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń do Adwokata