Rozwód Legionowo

Rozwód. Jeżeli czeka cię rozwód, to musisz też zapoznać się z przepisami prawa, aby mieć pewność, co może się wydarzyć. Nie pozwól na to, żeby postępowanie rozwodowe zbyt długo trwało, gdyż konsekwencje wynikające z tego mogą być bolesne. Wszystko zależy od tego w jakiej sytuacji materialnej jesteś. Pytanie do ciebie – zarabiasz dużo i nie chcesz się dzielić z żoną tym majątkiem? A może boisz się, że żona zaciągnie zobowiązania?

Rozwód Legionowo

Długi małżonków. Musimy pamiętać, że w czasie małżeństwa zaciągnięte długi są spłacane solidarnie przez oboje małżonków. A zatem jeżeli jeden z małżonków nie będzie spłacał, to ten obowiązek będzie ciążył na drugim. Jeżeli natomiast ustanie wspólność majątkowa małżeńska, czyli po uprawomocnieniu się wyroku rozwodowego, wówczas osoba, która spłaca kredyt, ma prawo żądać zwrotu połowy rat, które zapłaciła.

Rozwód 

Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie rozwodu i ustalenie właściwej strategii procesowej. Niewątpliwie są to bardzo poważne kwestie, które będą miały konsekwencje na przyszłość. Przede wszystkim w grę wchodzą kwestie związane z dziedziczeniem, regulacją majątku, twoimi pieniędzmi. Wyobraźmy sobie sytuację, że postępowanie rozwodowe trwa pięć lat, ty zaś zarobkujesz i odkładasz X kwotę tytułem oszczędności, ponieważ chcesz tytułem podziału majątku spłacić później żonę z domu.

Zaoszczędziłeś 500.000zł – I POŁOWĘ ODDAJ!!!

W trakcie trwania spraw rozwodowych między wami wciąż obowiązuje wspólność majątkowa, a zatem żona ma prawo do połowy oszczędności.

Rozwód Legionowo

Zdarzają się sytuacje, że postępowania są przedłużane tylko i wyłącznie w tym celu, aby zyskać na czasie i przede wszystkim zyskać pieniądze. Kwestie związane ze sprawami o podział majątku są bardzo zaawansowane i nie kiedy trwają latami.

Wyobraźmy sobie, że nawet bardzo zamożni małżonkowie podejmują się działań mających na celu pokrzywdzenie drugiego małżonka w trakcie wspólności majątkowej i zaciągają zobowiązania. Spłacają je po ustaniu wspólności majątkowej, czyli po rozwodzie, aby później żądać zwrotu połowy nadpłaconych rat. Dlatego jeżeli czeka cię rozwód, to musisz bardzo poważnie przemyśleć całą strategię rozwodową. Należy zastanowić się nad waszą sytuacją majątkową. Nawet wtedy, kiedy nie macie zbyt wiele, to musicie się zastanowić, czy drugi małżonek w trakcie wspólności majątkowej nie zaciąga zobowiązania. Są to bardzo ważne kwestie!!! 

Rozwód 

Nadto pamiętaj iż małżonkowie zawsze odpowiadają majątkiem wspólnym za zobowiązania które zaciągnęli oboje.

Dlatego warto zastanowić się nad rozdzielność ją majątkowo. Można w tym celu skierować się do Notariusz !  Jednak potrzebna zgoda – dwóch stron !!! 

Nie ma zgody – nie martw się – czeka Cię Sad ! Jak zrobić rozdzielność majątkową kiedy żona nie chce ?

Pamiętaj iż w postępowaniu sądowym o podział majątku nie dochodzi do podziału długów. Jednakże są sytuacje kiedy jeden z małżonków spłaci dług i chce rozliczenia nakładów. Pamiętaj długi zaciągnięte zgodnie przez małżonków trakcie trwania wspólności majątkowej będą oni wówczas odpowiadać solidarnie.

Dlatego też są istotne w sprawie rozwód rzeczy przede wszystkim też jeżeli masz dziecko to musisz zadbać o kwestie związane z dzieckiem ustalić kwestie związane z wysokością alimentów oraz z kontaktami. Być może warto rozważyć opiekę naprzemienną. Adwokat Opieka naprzemienna

Do rozwodu należy się przygotować. Dobrze, żeby był plan i strategia.

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

 

Zadzwoń do Adwokata