ile kosztuje rozwód

Cennik – Ile kosztuje rozwód?Cennik – Pierwsza konsultacja to koszt: 150 zł. brutto [telefoniczna 60 min ]  W kancelarii osobiście 200 zł. brutto.  

Krok. 1. Zadzwoń.    2. Wybierz czy online czy osobiście ? Online – Wpłać –

[ Kancelaria Adwokacka   –    Bank ING numer konta 30 1050 1025 1000 0097 0774 2186 ]  Tytułem ; imię i nazwisko – Zadzwoń 691512933 bądź napisz kontakt@adwokatwnuk.pl

Ile kosztuje rozwód? Koszt rozwodu rozpoczyna się od 2500 zł.brutto

W pierwszej kolejności proponuję szybką rozmowę telefoniczną abyśmy ustalili co dalej.  

 

Rozwód

  Dzieci

Alimenty 

Kontakty z dzieckiem  

Rozwód żoną.

Kiedy czeka Cię rozwód z żoną to musisz się dobrze do tego przygotować i z pewnością upewnić się jakie masz prawa i obowiązki. Jesteś gotowy ?

To zaczynamy. Jakie mogą być konsekwencje rozwiązanie Waszego małżeństwa? Jeżeli macie dzieci to rozwód nie przebiegnie bez problemów z całą pewnością trzeba ustalić kwestie związane z dziećmi.

Rozwody pod górkę

„Ja nie chcę dopuścić do rozwodu”. Takie słowa usłyszałeś od swojej żony, że nie chce dopuścić do rozwodu i nie wiesz co zrobić zastanawiasz się jakie masz prawa i czy jest możliwość, że faktycznie nie dostaniesz rozwodu, gdyż żona nie chce się zgodzić na rozwód. Oczywiście jeżeli żona chce eskalacji konfliktów to najprawdopodobniej będzie robiła wszystko, aby utrudnić proces rozwodowy jest znak, że są możliwości, aby zahamować te czynności.

 

Szybki rozwód w 2 miesiące

Zdarzają się sytuacje, że sprawy trwają kilka lat mogą nawet siedem jednakże są też inne sytuacje, gdzie od początku do końca rozwód można uzyskać w ciągu dwóch miesięcy. To wszystko zależy od tego jakie macie stanowisko w sprawie i co chcecie osiągnąć. Często kobiety zastanawiają się, dlaczego mąż chce szybko rozwodu ?

 

Dlaczego mąż chce szybko rozwodu?

Takie pytanie ostatnio usłyszałam od klientki – odpowiedź brzmi „po prostu może chce zakończyć waszą relację i chce uregulować kwestie formalne”. Zauważyłam też, że inaczej do tego podchodzą mężczyźni a inaczej kobiety. Kobiety często szukają problemu tam, gdzie go nie ma zaś mężczyźni chcą uregulować jak najszybciej kwestie związane z małżeństwem.

Żona nie chce dać rozwodu.

Oczywiście ma do tego prawo, jednakże musi powołać odpowiednie podstawy prawne, dlaczego nie chce rozwodu. Często powołuje się, że ona na to, że nie ustały między wami więzi jednakże faktycznie od kilku lat nie żyjecie ze sobąstąd też wszystko zależy od waszej sytuacji należy patrzeć na nią indywidualnie.

Terapia małżeńska

Czy sąd może nakazać terapię małżeńską ? Oczywiście można złożyć wniosek o mediacje jednakże dwie strony muszą wyrazić na to zgodę dlatego też proponuję w pozwie o rozwód bądź w odpowiedzi na pozew załączyć niezbędne dane tj. e-mail oraz telefon gdyż jeżeli tego nie za łączymy to sąd później będzie wzywał nas do uzupełnienia.

Osobiście uważam że mediacja w niektórych sytuacjach jest wskazana nawet jeżeli nie ma między wami uczucia i nie chcecie być już małżeństwem to być może pomoże wam mediacja uregulować kwestie związane z innymi sprawami które macie wspólne. Dla przykładu kwestie związane z dziećmi oraz z Alimentami.

Jak wygrać rozwód z żoną?

Przede wszystkim do rozwodu trzeba się bardzo dobrze przygotować, a więc musisz poznać jako mężczyzna swoje prawa i obowiązki. Czy możesz wygrać rozwód z żoną ?

Oczywiście że tak. Sąd stwierdzi, iż winę za rozpad pożycia małżeńskiego ponosi wyłącznie żona. I nie musisz się martwić o to, że będziesz dyskryminowany w sądzie spokojnie to wszystko zależy od dowodów jakie masz. A jakie masz dowody? Bardzo często o tym pisałam i mówiłam, że jest różnica, kiedy rozwodzi się żona, a kiedy przygotowuje się do rozwodu mąż. Pewnie zastanawiasz się jaka a więc mężczyźni nie zbierają dowodów –  idąc do sądu myślą że powiedzą swoją wersję i będzie dobrze. Błąd !!!! Niestety Sąd rozstrzyga kwestię związane z małżeństwem na podstawie dowodów. A zatem jeżeli sąd takich dowodów nie ma to na czym ma oprzeć wydanie wyroku ?

Kochanka w tracie małżeństwa – Będą problemy….

Związek z osobą w trakcie rozwodu zastanawiamy się czy związek z inną osobą w trakcie rozwodu ma znaczenie przy rozwodzie i czy sąd będzie nas o to pytał. Tak może się zdarzyć że sąd nas zapyta czy jesteśmy w związku z inną osobą i tutaj wszystko zależy od tego od kiedy jesteśmy z tą osobą. Pytanie do ciebie ? Czy była faktycznie przyczyną rozpadu pożycia małżeńskiego ? Dla przykładu, jeżeli ta osoba była naszą przyjaciółką i dużo wcześniej ją znaliśmy i spotykaliśmy się nadto zaraz po wyprowadzeniu się z domu wyprowadziłeś się do kochanki to z pewnością ta osoba zostanie uznana za kochankę.

Kochanka nie przyczyniła się do rozpadu

 Jednakże, jeżeli przez trzy lata nie żyłeś ze swoją żoną i złożyłeś pozew o rozwód jednakże dopiero teraz poznałeś tą osobę i się z nią związałeś to sąd pominie tą okoliczność i w ogóle nie będzie istotna…..

Pozew o rozwód – Jak napisać uzasadnienie?

Jak napisać historię małżeństwa do rozwodu nasuwa mi się jedna myśl, żeby napisać prawdę ale czy to dobry pomysł oczywiście wszystko zależy od tego jak to skonstruujemy i co powiemy. Dla sądu a czego nie powiemy – ponieważ uważam że nie musimy opisywać wszystkiego. Niektóre intymne sytuacje zostawmy do siebie.

 

 Jak opisać przyczyny rozpadu pożycia małżeństwa ?

Ustawodawca określa, iż żeby rozwiązać małżeństwo należy powołać minimum dwie przyczyny, które wskażą jednoznacznie jakie są przyczyny rozpadu pożycia małżeństwa. A zatem należy opisać przyczyny oraz skutek.

Tak to bardzo ważne dla przykładu możemy opisać ogólnie że strony się oddaliły jednakże to nie wystarczy. Błąd!!!!!!!!!!!! Musimy konkretnie wskazać co jest przyczyną. Musimy wskazać dlaczego nastąpił rozpad pożycia małżeńskiego i w wyniku czego to nastąpiło .

 

Najlepszy adwokat wszystko załatwi.

Dobry Prawnik do rozwodu wszystko załatwi ? A może adwokat najdroższy wszystko załatwi? A może po prostu zwykły Prawnik do rozwodu wszystko załatwi ?

Kilka razy usłyszałam takie teksty jak wezmę najlepszego adwokata do rozwodu on załatwi. „Wezmę kilku adwokatów i położą żonę”.

 Ja jestem twardym mężczyzną wezmę adwokata, bo mnie na niego stać wezmę dobrego adwokata i w ogóle nie pójdę do sądu on za mnie wszystko załatwi. Błąd !!!!!! Albo Inne teksty które miałam okazję słyszeć np. wezmę najdroższego adwokata, bo mnie na niego stać i nawet nie pójdę na rozprawę.

„Dobry prawnik położyć na Łopatki żonę”.„Najlepszy Prawnik zrobi tak że nie zapłacę złotówki alimentów. „ Błąd !!!!!!!!!!! Wezmę prawników którzy załatwiają żonę. Znam najlepszych prawników i oni załatwiają za mi rozwód ja nie będę musiał iść. Błąd !!!!!!!!

Cała prawda o rozwodach

Tak nie jest.  Najlepszy Adwokat pomoże ale nie wyczaruje  złotego słonia. Tak, nieraz najlepszy adwokat do rozwodu wam nie pomoże. Oczywiście zoptymalizuje ryzyko jednakże musimy wiedzieć że są rzeczy których nie unikniemy. Dla przykładu, jeżeli dziecko zostaje z rodzicem i nie określamy opieki naprzemiennej to prawdopodobnie sąd zobowiąże cię do uiszczenia alimentów na rzecz dziecka.

Alimenty 10.000 zł.

Tak tylko pytanie w jakiej wysokości, bo możesz mieć Alimenty – określone w wysokości 500 zł a mogą oscylować w granicach 10 000 zł. Oczywiście to wszystko zależy na jakim Standardzie wychowujecie dziecko. Natomiast dobry Prawnik do rozwodu z pewnością zrobi wszystko żeby tobie pomóc w sprawie rozwodowej jednakże rzeczy niemożliwych bym się nie spodziewała….

 

Rozwód bez Adwokata albo z najlepszym Adwokatem do rozwodu

Inna kwestia to często pytacie mnie czy można przeprowadzić rozwód baz adwokata. Oczywiście że tak że możecie przeprowadzić rozwód bez adwokata jednakże pytanie czy Poradzicie sobie ? Często jest tak że adwokat nie ujawnia się od razu czyli wygląda na to że np. żona nie wzięła adwokata zaś pod salą jest zaskoczenie.

 

Zaskakujące rozwody

Żona na rozwód przychodzi z adwokatem. I co wtedy? Oczywiście wszystko zależy od tego jakie ma cele żona, aby osiągnąć. Najczęstszym celem rozwodzie jest uzyskanie wysokich alimentów pamiętaj, że może zdarzyć się tak że zostaniesz zobowiązany przez sąd do płacenia alimentów na rzecz żony.

 

Alimenty dla żony

Tak w sytuacji gdy sąd stwierdzi iż to ty poniosłeś wyłączną winę za rozpad pożycia małżeńskiego i dla przykładu zdradziłeś swoją żonę oraz zostawiłeś dzieci to sąd może zasądzić Alimenty. Dlatego wszystko zależy w jakim charakterze chcecie rozstać się. Stąd też uważam, że przeanalizowanie twojej sytuacji z pełnomocnikiem, który zna się na sprawach rozwodowych jest  niezbędne.

 

Rozdzielność z żoną

Musimy też pamiętać, że czasem korzystne jest trwanie w związku małżeńskim chociażby ze względu w na kwestie majątkowe. A co zrobić kiedy żona nie chce rozdzielności majątkowej zaś ty zarabiasz dużo i chcesz już zakończyć wspólność majątkowa małżeńską?

 Pamiętaj, że niekiedy kobieta przedłuża Postępowanie rozwodowe po to aby trwać w wspólności majątkowej małżeńskiej gdyż wszystkie pieniądze jakie zarabiasz należą się również jej.

Zarabiasz dużo to masz problem

Co zrobić w takiej sytuacji? Kiedy nie mieszkasz z żoną i trwa między wami rozwód i boisz się, że będzie jeszcze trwał kilka lat to możesz złożyć wniosek do sądu o ustanowienie rozdzielności. Warto również złożyć do sądu wniosek o ustanowienie rozdzielności z datą wsteczną. I pewnie zastanawiasz się jakie możesz argumenty przytoczyć ? Dobry prawnik do rozwodu poradzi co zrobić. Wszystko zależy od okoliczności danej sprawy, jednakże dla przykładu jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą to możesz powoływać się na to iż między wami trwa cały czas faktyczną separację i ona stanowi podstawę do ustanowienia rozdzielności majątkowej zaś brak porozumienia z małżonką powoduje niemożność płynnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Tak to najlepsze argumenty i wygrasz sprawę.  Sprawę o rozwód też chcesz wygrać ? Wszystko przed Tobą

Majątek i rozwód….

Zgodnie z treścią art. 52 § 1 krio z ważnych powodów każdy z małżonków może żądać ustanowienia przez Sąd rozdzielności majątkowej. Rozdzielność majątkowa powstaje z dniem oznaczonym w wyroku, który ją ustanawia, przy czym w wyjątkowych wypadkach Sąd może ustanowić rozdzielność majątkową z dniem wcześniejszym niż dzień wytoczenia powództwa, w szczególności, jeżeli małżonkowie żyli w rozłączeniu. 

Rozwód i rozdzielność

Ważnym powodem uzasadniającymi ustanowienie rozdzielności majątkowej w rozumieniu powyższego przepisu może być również stan separacji małżonków, ale pod warunkiem, że nie ma on charakteru przejściowego, lecz stanowi skutek trwałego rozkładu pożycia małżonków. Oznacza to, że nie każda postać (przejaw) separacji faktycznej małżonków jest ważnym powodem, ale tylko taka, która zarazem uniemożliwia im lub znacznie utrudnia współdziałanie w zarządzie ich majątkiem wspólnym, a także która w konkretnych okolicznościach faktycznych wywołuje stan pociągający za sobą naruszenie lub poważne zagrożenie interesu majątkowego jednego z małżonków i z reguły także dobra rodziny. Sytuacja taka stwarza bowiem z reguły zagrożenie interesów majątkowych jednego lub nawet obojga małżonków (por. wyrok Sądu Najwyższego z dnia 8 maja 2003 r., II CKN 78/01, Legalis nr 61220, wyrok Sądu Najwyższego z dnia 13 stycznia 2000 r., II CKN 1070/98, Prok. i Pr. 2000, Nr 4, poz. 30, wyrok Sądu Najwyższego z dnia 13 maja 1997 r., III CKN 51/97, OSN 1997, Nr 12, poz. 194, wyrok Sądu Najwyższego z dnia 4 czerwca 2000 r., III CK 126/03).

Rozwód i podział majątku

Rozwód i podział majątku? Chcesz szybko załatwić sprawę? Moment…. Ile lat budowałeś małżeństwo? Najpierw rozdzielność a później podział.

Jak uzasadnić rozdzielność majątkową ?

Dla przykładu: „Separacja faktyczna między małżonkami istnieje od marca 2019r. i bez wątpienia nie ma ona charakteru przejściowego, albowiem pomiędzy stronami przed Sądem Okręgowym …..”

 

Zadzwoń do Adwokata