Oferta Rozwód. Rozwód to trudny czas. Dlatego ważne, aby znaleźć wparcie i zrozumienie.

Rozwód to też początek nowego życia. Dlatego należy mieć strategię i plan na rozwód, aby w spokoju zamknąć ten etap za sobą.

Jak przygotować się do rozwodu? W pierwszej kolejności należy przeanalizować historię małżeństwa z  podczas indywidualnego spotkania/konsultacji z adwokatem.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Cena jest uzależniona od sytuacji. Dlaczego? Wszystko zależy od naszego zaangażowania. Są sprawy, które trwają nawet kilka lat i zajmują 30 segregatorów… 

Bardzo często udaje nam się jednak przekonać drugą stronę i załatwić sprawę w sposób ugodowy. Wtedy rozwód trwa dosłownie 10 minut.   

Rozwód – Uważaj, bo żona może Cię zniszczyć

Niestety, w życiu bywa różnie. Nie chodzi o to, że żona jest zła. Często są to wspaniałe, mądre, inteligentne i kobiety, które jednak zmieniają się pod wpływem innej osoby, na przykład kochanka. Niestety takie sytuacje się zdarzają. Musisz mieć świadomość, że kobieta może zniszczyć mężczyznę. Niejednokrotnie widziałam, jak świat mężczyzny po prostu runął…

Ostatnio przyszedł do mnie klient. Pomyślałam sobie – przystojny, elokwentny, prezes dużej spółki, zamożny. Co się dzieje? Okazuje się, że jest zdradzany przez żonę. On w pracy, a żona zdradza, nie liczy się z nikim i z niczym. Miesiąc temu poznała innego mężczyznę i zdecydowała, że opuszcza męża. Z doświadczenia wiem, że szybkie romanse niosą ze sobą bardzo poważne problemy. 

Rozwód

Nie każdy mężczyzna może być kandydatem na męża, ale mężczyźni typu „Piotruś Pan” są idealni na kochanka. I to najczęściej ich kobiety wybierają do romansu, albowiem są mili i słodcy, mąż zaś wymagający. W moich sprawach często powtarza się ten schemat. Kobieta ma dobrego męża, który zarabia, ogarnia dom, jest dobry, może nawet trochę nudny, a jednak czegoś jej brakuje. Czego? Pozornie ma wszystko, a jednak w środku czuje pustkę.

Wyobraźmy sobie sytuację – kobieta ma dwoje dzieci i świetną pracę, świetnego męża, duży dom, są zamożni. I ona nagle mówi, że jest nieszczęśliwa. Dlaczego? Poznała kogoś. Kogoś, kto dał jej adrenalinę, kto jest psychopatą i mówi jej wszystko, co chce usłyszeć, a ona ma problem. Jaki? Z pewnością cierpi na zaburzenia emocjonalnie i odczuwa pustkę. Jakie miała dzieciństwo? Może jest dzieckiem DDA i czuje pustkę, dlatego potrzebuje cały czas, żeby ktoś się nią opiekował. A ten nudny mąż po prostu nie spełnia jej oczekiwań. Często kobiety wybierają męża na podstawie tego, że myślą sobie, iż z tym facetem będą miały dobre życie. Jednakże w pewnym momencie jest im mało, potrzebują czegoś więcej. Przede wszystkim adrenaliny.

Oferta Rozwód

A nudny mąż, który po prostu jest, po kilkunastu latach po prostu już tej adrenaliny nie daje, jego osoba nas nie ekscytuje. Jej się wydaje, że to nie jest miłość. Błąd – jeżeli poznajesz faceta i w ciągu pierwszego miesiąca chcesz z nim układać sobie życie, to zapewniam cię, że z tym facetem jest coś nie tak. Z Tobą również. Nie mówię oczywiście, że jesteś złą kobietą, ale być może cierpisz na zaburzenia emocjonalne. A kim on jest, skoro rozbija rodzinę i tak szybko się zakochuje? Najczęściej sytuacja wygląda w ten sposób, że jest to przysłowiowy Piotruś Pan, który nie liczy się z nikim ani z niczym. Nie ma problemu z tym, że rozbija rodzinę. Musisz wiedzieć, że będziesz wtedy manipulowana, zbuntowana i będzie mówił, że to ty się nad nim znęcasz psychicznie i fizycznie. Będzie wymyślał argumenty przedstawiające Cię w złym świetle. Dlaczego? Ponieważ jest osobą chwiejną emocjonalnie.

Jeżeli przysłowiowy Piotruś Pan mówi Ci, że to, co jest między wami, to jest miłość, a twój mąż to jest dupek, to jest nieprawda. Jeśli zaczniesz w to wierzyć, to znaczy, że Twoja pewność siebie jest na poziomie zero. Nie wierz w każde słowo, które powie Ci kochanek. Może ci kobieta może zniszczyć życie,  może to zrobić również jej kochanek. W białych rękawiczkach zrobi to rękoma twojej żony. Nie spodziewaj się, że żona jest tą samą kobietą, co wcześniej. Teraz jest zmanipulowana i pod jego wpływem. Będzie słuchała romantycznych piosenek, płakała do poduszki. Będzie zastanawiała się, co ma zrobić – czy ma odejść, czy ma nie odchodzić. Musisz wiedzieć, że będzie to rollercoaster. Jednego dnia będzie chciała odejść, drugiego dnia nie. Co więcej, może zabrać dzieci, założyć Niebieską Kartę albo wszcząć postępowanie karne, podczas którego ujawni twoje najskrytsze tajemnice.

Jakie mogą być dowody na sprawie rozwodowej?

Dowody w sprawie rozwodowej są bardzo ważne. To właśnie dzięki dowodom wygrywa się sprawy rozwodowe. Jakie dowody? Myślę, że sąd i prawnicy do spraw rozwodowych widzieli już wiele. Nagie zdjęcia nie są rzadkością w sądzie. Często właśnie zdarza się w sprawach rozwodowych, że pokazujemy różne rzeczy np. filmik, jak żona zdradza z kochankiem w waszej sypialni.

Okazało się, że jeden z moich klientów zastanawiał się nad tym, czy jego żona go zdradza, więc zamontował kamerkę w misiu dziecięcym, który zawsze stał w ich sypialni. Kiedyś ten miś służył im wspólnie do tego, żeby sprawdzać, co się dzieje w domu, kiedy dziecko jest z opiekunką. Teraz ten miś, który sama kupiła żona, stał się najważniejszym dowodem w sprawie o rozwód. Miś ma funkcję nagrywania i dzięki temu mój klient zobaczył, że jego żona współżyje w ich z sypialni z innym mężczyzną, kiedy sam był w delegacji.

Kim był ten mężczyzna? To najlepszy przyjaciel mojego klienta. Żona nie miała z tym problemu, że troje małoletnich dzieci śpi w pokojach obok. Akt, który został nagrany, miał miejsce między godziną drugą a czwartą. Zostały nagrane takie słowa: „będziemy cicho, bo obok są dzieci, kocham cię i odejdę od męża, tylko muszę zebrać na niego dowody”. Pech tej żony był taki, że kochanek nagle zaczął mieć do niej pretensje, kiedy w końcu odejdzie od męża i że nie może dłużej bez niej żyć. W odpowiedzi  kobieta zaczęła wyznawać mu miłość i opowiadać, jaki ma plan na odejście.

Wie, że zniszczy męża. Stwierdzi, że to on się nad nią znęca psychicznie i fizycznie. Ma taki plan, żeby to załatwić. Wtedy zawiadomi policję, że się nad nią znęca i każe założyć mu Niebieską Kartę. Dodatkowo wciąż prosi męża o pieniądze i ma potwierdzenie przelewów, że po prostu dużo daje na dzieci. Dlatego przygotowuje się do alimentów. Naprawdę miała dużego pecha, bo wszystko się nagrało. Czy mój klient wykorzystał to w sprawie o rozwód? Oczywiście, że tak.

Oferta Rozwód

Jak skończyła się sprawa? Wyznanie miłości wraz ze strategią procesową było bardzo niekorzystne dla tej kobiety. Odzwierciedliło to jej złe zamiary. Wówczas sąd uznał, że po prostu jest złą kobietą. Biegli stwierdzili, że jest kobietą zaburzoną i nie stwierdzają choroby psychicznej, ale z dużym prawdopodobieństwem mogą stwierdzić, iż ma problem z zaburzeniem emocjonalnym. Wówczas biegli stwierdzili, że najlepszym rozwiązaniem będzie, żeby dzieci zostały w tym domu wraz z ojcem. Stwierdzili, że ojciec jest w stanie zapewnić dzieciom wszystko. Jeżeli kobieta chce odejść, to niech odejdzie, ale bez dzieci i niech idzie do kochanka. W związku z tym wyrok dla niej był niekorzystny. Wygraliśmy sprawę.

Ale zatrzymajmy się na chwilę. Oczywiście, dla mnie jako dla prawnika, który zajmuje się sprawami rozwodowymi, jest to wygrana, ale chciałabym podkreślić, że w życiu nie chodzi o wygraną. Chodzi o coś więcej – o sprawiedliwość. Chodzi o to, żebyście państwo zawsze szukali rozwiązania sytuacji. Dzieci również potrzebują matki i należy tak zaplanować życie po rozwodzie, żeby obie strony były szczęśliwe. Trzeba kierować się nie tylko swoim szczęściem, ale też szczęściem dzieci i ich spokojem.

Pomożemy Ci bezpiecznie przetrwać rozwód i rozpocząć nowe, szczęśliwe życie.

Rozwód to plan na przyszłość. Dlatego należy jak najlepiej zakończyć małżeństwo i uregulować kwestie związane z dziećmi, alimentami, podziałem majątku.

Opinie 

Zdecydowanie będzie to trudny czas, jednakże można z tego wyjść. Najważniejsze jest, aby dobrze to zaplanować.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata