Rozwód

Rozwód

Rozwód. W Pierwszej kolejności należy zastanowić się w jakiej formie chcecie zakończyć wasz związek małżeński. Z doświadczenia wiem że często przy sprawach rozwodowych jest dużo emocji a kiedy emocje gasną dopiero możemy racjonalnie myśleć o sprawie.

Często kobiety chcą walczyć o winę gdyż chcą za wszelką cenę udowodnić iż nie poniosły żadnej winę za rozpad pożycia małżeńskiego.

Dosyć rzadko zdarza się kiedy mężczyźni chcą walczyć gdyż nie chcą eskalacji konfliktów. Jednakże ta decyzję

 

Rozwód

Żona ma kochanka 

Wszystko zależy od tego co działo się w Waszym małżeństwie. Często strony walczą – gdyż  istotne to jest dla stron z uwagi na to iż walczą o dzieci. Wyobraźmy sobie sytuację iż kobieta poznaje mężczyznę  – nagle stwierdza że jest jej miłością życia i odchodzi. Wówczas mężczyzna – Małżonek zastanawia się czy walczyć o winę w procesie rozwodowym. Zaczynam się zastanawiać co będzie z dzieckiem bądź z dziećmi i z kim zostaną dzieci.

Idealna para a nagle romans 

Wyobraź my sobie taką sytuację że dotychczas strony mieszkały razem i nie mieli większych problemów. Wszyscy którzy przychodzili do nich do domu mieli wrażenie że są idealną rodziną. Duży dom na Wilanowie, dwa rasowe psy, dwa chomiki, troje dzieci oraz super spokojne małżeństwo. On dyrektor w banku ona dyrektor w placówce medycznej –  stała pensja i dość wysoka. Wszyscy którzy przychodzili do domu ich podziwiali ich że tworzą tak piękną rodzinę, rodzina z obrazka, ekskluzywny dom na Wilanowie, gromadka zwierząt, Gromadka dzieci, i sporo pieniędzy na koncie, kilka nieruchomości, luksusowe samochody. Aż pewnego dnia ta bajka się kończy.

Rozwód Romans

Kończy się ponieważ kobieta dyrektorka placówki medycznej poznała mężczyznę, w ciągu siedmiu dni stwierdziła iż ten mężczyzna jest miłością jego życia i chce odejść. Co wtedy z kim zostaną dzieci, co z majątkiem, co z psami. Pamiętam jak przyszedł do mnie jej mąż przystojny facet jednak że w środku głos mi się załamywał. Czułam i czy podczas konsultacji jest na skraju tego aby się popłakać.

Kobiety zdradzają 

Kiedyś pamiętam jak moi rodzice jeszcze mówili że to tylko mężczyźni zdradzają. To nieprawda. Zdradzają również kobiety. A zatem w takiej sytuacji staliśmy przed decyzją co robić dalej – jak funkcjonować i czy wnosić o rozwód z wyłącznej winy. W pierwszej rozmowie mężczyzna chciał zrezygnować ze wszystkiego, poddać się, dać żonie rozwód bez orzekania o winie jak to powiedział „niech idzie sobie w świat”.

Jakie zbierać dowody ?

Jednakże poprosiłam go aby dał na przemyślenie sobie miesiąc i żebyśmy za miesiąc podjęli ostateczną decyzję aby obserwował tok zdarzeń oraz zbierał dowody. I pewnie zastanawiasz się jakie dowody. W takiej sytuacji poleciłam mu zbierać dowody na okoliczność iż faktycznie wyłączną winę za rozpad pożycia małżeńskiego ponosi żona gdyż ma kochanka.

Rozwód detektyw

Mój klient wynajął detektywa żeby zdobyć sprawozdanie detektywa na okoliczność zdrady. Dodatkowo jego żona tak zwariowała na punkcie kochanka że straciła głowę, przyjeżdżała do domu raz w tygodniu jak gość. Wchodziła do domu i zajmowała się tylko telefonem. Nie interesowały ją dzieci ani dom. W związku z tym poleciłam mojemu klientowi aby walczył o dzieci i o dom by najpierw skupił się na sprawie rozwodowej a następnie  planował plan działania i sprawę o podział majątku.

Dzieci przyzwyczaiły się do tego domu i chciały z nim zostać. W związku z tym przez kilka dni konsultowaliśmy na bieżąco wszelkie działania oraz zdobyliśmy niezbędny materiał dowodowy wnieść rozwód z wyłącznej winy żony w szczególności z uwagi na fakt iż zdradziła męża oraz zaniedbywała obowiązki jako matka. Efekt to roku sprawy rozwodowej był taki że są dostatecznie określi miejsce pobytu małoletnich z domu oraz rozwód z wyłącznej winy pozwanej.

Rozwód

Z moim klientem znamy się kilka lat i efekt obecnie po kilku latach wygląda tak że mężczyzna dalej mieszka w domu wraz z dziećmi zać oczywiście Romans był tylko chwilowy i Kochanek porzucił ją jednak że nie wróciła do domu. Stronę częściowo podzieliły Majątek zaś pozostałej części dalej trwają sprawy w zakresie podział majątku. Po kilku latach mogę powiedzieć że było to najlepsze rozwiązanie gdyż dzięki temu dzieci zostały przy ojcu i nikt nie zburzył im dotychczasowego życia. Dlatego też bardzo ważne było to żeby Dzieci zostały w dotychczasowym domu. Dom przecudowne każdy z dzieci miał swój pokój a zatem wyobraź my sobie sytuację co by było gdyby żona z uwagi na fakt iż ma kochanka nagle zabrała dzieci i zmieniła im środowisko po czym po kilku miesiącach stwierdziłaby że jednak ten mężczyzna to tylko był na chwilę. Nie jestem psychologiem jednak że mogę stwierdzić że na pewno nie byłoby to korzystne dla dzieci z punktu widzenia psychologicznego. Dzieci w trakcie spraw rozwodowych trzeba chronić od problemów i spraw dorosłych.

I tutaj jeszcze jedna bardzo ważna rzecz jeżeli macie taką sytuację że dzieci zostają z jednym rodzicem to Przestrzegam państwa przed tym aby dzieci buntować i manipulować. Niezależnie co się dzieje w życiu dorosłych dzieci trzeba od tych problemów izolować. Trzeba im tłumaczyć że ważna jest w życiu mama i tata dlatego też miejmy nadzieję że nie odbijają się sprawy rozwodowe na psychice E dzieci.

A zatem powyższe przykład ma państwu za obrazować sytuację przed podjęciem decyzji. Wszystko zależy od tego w jakiej sytuacji się znajduje cię a wówczas można podjąć decyzję czy rozwód planować z orzeczeniem o winie czy bez.

Dobry adwokat do spraw rozwodowych może przewidzieć wcześniej pewne zdarzenia. Dla przykładu przyszedł do mnie młody przystojny pan który chciał szybko rozwieść się ze swoją żoną z którą nie ma dzieci. Wcześniej byli pięć lat w związku partnerskim jednak że poślubię są jeden rok. Powiedział że boi się tego że żona będzie chciała dochodzić jego wyłącznej winy z uwagi na fakt iż tak mu zakomunikowała. Jednakże podczas spotkania drążyłam temat i chciałam poznać motywy. Przewidziałam to że być może będzie chciała żądać wyłącznej winy ponieważ zależy jej na pieniądzach. Będzie dochodzi Wyłącznej winy tylko z uwagi na fakt iż chce uzyskać Alimenty na swoją rzecz. W związku z powyższym zaproponowałam aby przygotować się do tego i w pozwie również wspomnieć elementy które wskazują na jej winę jednakże odstąpić od orzekania o winie. Dodatkowo w pozwie wskazać również fakt iż zarobki są dosyć niskie. 

Mój klient wówczas prowadził działalność gospodarczą a zatem według dokumentów finansowych jego sytuacja nie byłam na tyle dobra by sąd mógł zasądzić Alimenty. Efekt jest taki że kiedy żona otrzymała informację o zarobkach wiedziała że nie ma sensu dochodzić winy gdyż nie uzyskała żadnej korzyści dla siebie zaś najprawdopodobniej rozwód skończy się z winy obu stron. To co jest również ważne przy podjęciu decyzji czy rozwód ma być z wyłącznej winy czy być może odstąpić od dochodzenia to warto porozmawiać.

Oczywiście zdarzają się sytuacje że ludzie się ze soba już nie umieją porozumieć i trzeba między nimi mediować. Dlatego niekiedy taką rolę przyjmuje również pełnomocnik aby poznać stanowisko drugiej strony i spróbować pomóc rozwiązać problemy w małżeństwie. I nie chodzi tutaj o to że macie wrócić do siebie. Warto czasem iść na mediacje aby chociaż by ustalić wspólnie plan dalszego działania oraz sposób rozwiązania związku małżeńskiego.

I polecam również państwu składania szybko pozwu bez ustalenia z drugim małżonkiem. Zauważyłam że ni kiedy ludzie bardzo źle reagują jak dostaną pozew. Dlatego w większości sprawach które prowadzę wysyłam wcześniej tak zwane zaproszenie do rozwodu. Oczywiście jest to moje nazewnictwo. Chodzi o to że informuje stronę i zostałam wyznaczona pełnomocnikiem i chciałabym się spotkać bądź porozmawiać telefonicznie o planie dalszym i sposobie rozwiązania małżeństwa. Dzięki temu mam możliwość poznać zdanie drugiej strony oraz ustalić co dalej robimy.

Czy rozmowy w sprawach rozwodowych są konieczne. Oczywiście że nie jednak że moje doświadczenie uczy że warto zacząć rozmawiać i warto przed rozwodem ustanowić pełnomocnika który będzie mógł poukładać wam strategii rozwodową i krok po kroku was prowadzić. W tym miejscu mogę z całą pewnością powiedzieć że dobry adwokat, Prawnik który zajmuje się sprawami rozwodowymi, kiedy robi to już po raz setny to wie co robi….

A zatem w pierwszej kolejności jeżeli czeka cię rozwód to musisz zastanowić się w jakiej formie chcesz rozwiązać małżeństwo oraz jaki jest twój cel. Zawsze na konsultacjach zaczynam od określenia celu wówczas wtedy jestem w stanie ustalić strategię rozwodową i wytłumaczyć państwu krok po kroku rozwód. Rozwód to słowo które niesie ze soba mnóstwo konsekwencji a w szczególności wtedy kiedy macie dzieci. Jeżeli macie dzieci to koniecznie umówcie się na konsultacje z prawnikiem aby wam doradził. I oczywiście nie namawiam na swoją kancelarię i nie zachęcam cię do tego abyś umówił się ze mną ale pamiętaj wybierz jakiegoś adwokata albo radcy prawnego który zajmuje się sprawami rozwodowymi aby po prostu wytłumaczył ci krok po kroku prawa i obowiązki. Dzięki temu będziesz mógł podjąć lepsze decyzje oraz będziesz mógł przewidzieć pewne rzeczy które mogą się zdarzyć w procesie rozwodowym. To bardzo ważne gdyż możesz przeżyć szybki rozwód i sprawa rozwodowa może trwać 5 min a może trwać pięć lat.

Szybki rozwód. Wszyscy mężczyźni chcą szybki rozwód i najlepiej załatwić to w 5 min. I oczywiście jest to możliwe jednak że pamiętaj że rozwód niesie ze soba konsekwencje w postaci płacenia alimentów, określenie kontaktów, władzy rodzicielskiej. I oprócz decyzji czy chcesz rozwód bez orzekania o winie czy z orzekaniem o winie musisz się również zastanowić co z alimentami. Tak, musisz się zastanowić jaki jest twój cel i jeżeli dzieci zostają z matką to musisz się zastanowić Jaka kwota alimentów jest dla ciebie satysfakcjonujące. Natomiast jeżeli dzieci zostają z tobą zaś matka jest zobowiązana do płatności alimentów to wówczas musisz wszystko dokładnie wyliczyć i ustalić koszt utrzymania dzieci wtedy na podstawie tego można określić procent w jakim będzie matka dzieci partycypował a w kosztach utrzymania dzieci.

Zadzwoń do Adwokata