Rozwód Zielonka

Rozwód Zielonka. Jak się rozwieść w Polsce? Poradnik krok po kroku

Według najnowszych danych GUS, w Polsce rozpada się co drugie małżeństwo. Co jest przyczyną? W jaki sposób przygotować się do rozprawy rozwodowej? Jak przebiega taka rozprawa? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz we wpisie.

Co najczęściej doprowadza do rozwodu w Polsce?

Z mojego doświadczenia w pracy z klientami wynika, że najczęstszą przyczyną rozwodów jest rozpad pożycia i pieniądze. Nie potrafimy ze sobą rozmawiać, szukać kompromisu. To doprowadza nas do frustracji i ciągłych kłótni. Często sprawy rozstrzygane na sali sądowej można by spokojnie załatwić rzeczową rozmową. Ale trzeba chcieć…

 

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

 

Rozwód w Polsce – społeczne tabu

Rozmawiając z ludźmi zauważyłam również, że temat rozwodu w naszym kraju jest wciąż swego rodzaju tematem zakazanym. Widać to zwłaszcza w małych miejscowościach. W imię ślubnej maksymy „i nie opuszczę cię aż do śmierci” często tkwimy w toksycznych relacjach. Kolejną przyczyną takich działań są dzieci. Uważamy bowiem, że „dziecko powinno mieć pełną rodzinę”, nawet jeżeli funkcjonuje ona nieprawidłowo. Taka postawa wynika w dużej mierze z patriarchalnego kręgu kulturowego, w jakim się znajdujemy. Nie zawsze jest w nim miejsce na respektowanie potrzeb jednostki czy rozwój. Dominuje zasada podporządkowania. Jeśli drugiej stronie to nie odpowiada, najczęściej chowa negatywne emocje w sobie lub wylewa je podczas kłótni. Tymczasem zachowania rodziców wpływają nieodwracalnie na  rozwój emocjonalny dzieci. Rzadko jesteśmy skłonni do mediacji, aby do tego rozwodu nie doprowadzić.

Gdzie się odbywają rozwody w Polsce? – Rozwód Zielonka

Większość rozpraw rozwodowych w Warszawie odbywa się w Sądzie Okręgowym przy Poligonowej lub przy Al. Solidarności. Reszta spraw rozstrzygana jest w sądach rejonowych właściwych dla danego miasta lub gminy.

Każdy prawnik do rozwodu w Polsce dobry – czy na pewno?

Ostatnio zobaczyłam komentarz: „Zmorą w prowadzeniu spraw rozwodowych są rażące błędy  mecenasów w zakresie zarówno przygotowania do rozprawy, jak i zachowania w sądzie. Klienci, oczekując szybkiego rozwiązania problemu, wybierają „pierwszego lepszego” adwokata. Mecenasi natomiast nie zawsze rzetelnie informują klientów o kolejnych krokach w postępowaniu i możliwościach, jakie mają”.

Mój komentarz – być może takie sytuacje się zdarzają, jednakże w mojej ocenie należą do rzadkości.

Wybierając adwokata bez wątpienia warto kierować się jego specjalizacją.

Jak przygotować się do rozwodu w Polsce?

Po pierwsze, opracuj z adwokatem strategię procesową. Co to znaczy?

Podczas konsultacji powiedz mu, co chcesz osiągnąć przez rozwód, Przedstaw dokładnie swoją sytuację.  Następnie zapytaj o dokumenty jakie masz dołączyć do pozwu o rozwód. Nie broń się przed mediacją z byłym partnerem.

Dzięki niej nie tylko masz szansę na zakończenie rozwodu w czasie jednej rozprawy i zwrot części kosztów, ale też twoje propozycje zawarte w pozwie mogą zostać pozytywnie rozpatrzone.

Po trzecie, poproś o wycenę konsultacji lub całego prowadzenia sprawy. 

Ponadto możesz również zapytać o dodatkowe koszty, które będziesz musiał ponieść. Stosując te trzy kroki, masz pewność, że zrobiłeś wszystko, aby zakończyć swoje małżeństwo najmniej boleśnie dla ciebie i twoich bliskich

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Jak długo czeka się na rozwód w Polsce?

Przy odpowiednio sporządzonych dokumentach procesowych i korzystnie opracowanej strategii czas oczekiwania na rozprawę w Polsce nie przekracza pół roku.

Ile kosztuje rozwód w Polsce? – Rozwód Zielonka

Stała opłata sądowa przy sprawie rozwodowej wynosi 600 zł. W przypadku spraw o podział majątku  musimy zapłacić na początek 1000 zł. Jeżeli sprawa jest bardziej złożona, należy się przygotować na dodatkowe koszty – ekspertyzy rzeczoznawców, badania biegłych specjalistów. W kosztach rozwodu należy uwzględnić też opłatę tytułem wynagrodzenia za usługi prawne tj. wynagrodzenie za prowadzenie sprawy.

 

Ile kosztuje rozwód w Warszawie?

 

Nazywam się Marta Wnuk. Zajmuję się prawem rodzinnym. Zapraszam Cię do swojej kancelarii, abyśmy mogli porozmawiać o twojej sytuacji  i znaleźć optymalne wyjście. Zadzwoń lub napisz, by ustalić termin pierwszej konsultacji. Możesz ją odbyć osobiście lub online. Z profesjonalnym pełnomocnikiem będzie Ci łatwiej. Walcz o swoje!  Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

 

Zadzwoń do Adwokata