Rozwód Kancelaria

Rozwód Kancelaria. Jeżeli czeka Cię sprawa rozwodowa, to z pewnością będzie wiązało się to ze stresem. Co zrobić, aby go uniknąć? Tego dowiesz się z dzisiejszego wpisu. Zapraszam!

Zadbaj o swoje interesy – broń się!

Istotne jest zabezpieczenie interesów w szczególności mężczyzn. Zauważyłam, że mężczyźni nie mają wystarczającej wiedzy. Dlaczego? Zazwyczaj mają bardzo dużo pracy i innych obowiązków. Nie wiedzą także, gdzie szukać pomocy. Co więcej, to kobiety częściej pierwsze występują z inicjatywą rozwodu. Partner jest stawiany przeważnie w roli winnego. Nie oznacza to jednak, że nie może się bronić. Wręcz przeciwnie – nawet powinien! W przeciwnym wypadku przebiegła partnerka nie tylko zrzuci na ciebie winę rozpadu małżeństwa, ale też zostawi z niczym. A tego chyba byś nie chciał, prawda? Warto zacząć od klarownego planu działania. Jak go stworzyć? O tym w następnym akapicie.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Grunt to dobry plan – Rozwód Kancelaria

Plan działania jest istotny. Przede wszystkim musisz mieć w pełni świadomość, że nie zawsze możesz wszystko wygrać. Aby tak się stało, musisz zdobyć odpowiednie narzędzia. Jakie? Przede wszystkim dobrze napisany pozew. Pamiętaj, że nie ma łatwych spraw rozwodowych, więc wzór pozwu z internetu może cię tylko pogrążyć. Każdy pozew o rozwód powinien być sporządzony indywidualnie przez profesjonalnego prawnika. Jeśli dodasz do tego porządnego mecenasa od rozwodów oraz rzetelny materiał dowodowy, istnieje szansa, że w toku sprawy postawisz na swoim. O to chodzi!

Jak znaleźć dobrego adwokata?

W tym miejscu chciałabym wskazać, że profesjonalnym pełnomocnikiem może być adwokat, jak i radca prawny. Przede wszystkim należy zawsze kierować się specjalizacją. Jeśli potrzebujesz pomocy kwestii rozwodu, alimentów czy podział majątku – zapraszam cię do siebie! Od kilkunastu lat zajmuję się prawem rodzinnym i nie ukrywam, że blog jest też stworzony z miłością i moim wielkim zaangażowaniem. Uwielbiam pomagać ludziom, a adwokatem jestem z powołania. Zapraszam cię także na swój kanał na YouTube.

Jak zabezpieczyć interesy?

Zacznijmy od początku. W jakim stylu pragniesz zakończyć swoje małżeństwo? Chcesz wojny czy też widzisz szanse na ugodowe załatwienie sprawy? Jeżeli chcesz rozwód bez orzekania o winie, żona również musi się na to zgodzić. Czy twoja żona na to się zgodzi? Jeżeli będzie chciała dochodzić swoich praw, ty również musisz się bronić i wnosić o orzeczenie wyłącznej winy z jej strony, ewentualnie z winy obu stron. To wszystko zależy, jakie ma dowody. Żona złapała Cię na zdradzie? Masz kochankę i chcesz rozwodu? Jeżeli masz taką sytuację, musisz uzbroić się w cierpliwość. Będzie to trwało kilka lat i musisz wiedzieć, że nie będzie łatwo. Hipotetycznie zakładając, że faktycznie zdradziłeś żonę. Przecież są różne możliwości. Zdrada nie była wynikiem udanego małżeństwa, coś musiało się wcześniej dziać. Zatem pytanie do ciebie – jak wyglądało twoje małżeństwo przed tym zdarzeniem? Czy mieliście problemy?

Jak podzielić majątek?- Rozwód Kancelaria

W małżeństwach istotne jest również, że podczas związku małżeńskiego strony z pewnością dorobiły się majątku. I teraz jak podzielić majątek? Możecie to zrobić w różny sposób. Chyba najszybszą formą jest podział w formie aktu notarialnego u notariusza. Możliwe jest to jednak tylko wtedy, kiedy jesteście w tym obszarze zgodni. W przeciwnym razie czeka cię osobne postępowanie sądowe, czyli podział majątku w Sądzie Rejonowym.

On jest winny- czy na pewno?

Co zrobić, kiedy żona chce rozwodu z Twojej wyłącznej winy? Przede wszystkim zbierać argumenty. Jakie? Przemawiające za tym, że ona również poniosła winę za rozpad pożycia małżeńskiego. Odpowiedz sobie w tym miejscu na kilka pytań. Czy regularnie z tobą współżyła? Opiekowała się Tobą? Czy zdarzyły się sytuacje, że Cię krytykowała? Używała wobec ciebie wulgaryzmów? Czy zdarzyły się sytuacje, że obgadywała cię? A może flirtowała z innymi mężczyznami? To wszystko ma ogromne znaczenie.

Zaburzona żona – Rozwód Kancelaria

A co w sytuacji, kiedy żona objawia zaburzenia np. schizofrenia czy borderline? Oczywiście, że tak, kobieta może być również narcyzką. Oczywiście najczęściej się tego nie odmienia. Jeżeli mówimy o narcyzie, mówimy o mężczyźnie, ale tak nie zawsze jest. Wielokrotnie widziałam w opiniach psychologicznych, że kobieta objawia zaburzenia narcystyczne. W związku z tym jest przekonana o swoim zdaniu. Dlatego też, jeżeli spotkało cię życie z taką osobą, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że jest ekstremalnie trudne. Niestety, wojna z osobami zadłużonymi jest również bardzo trudna.

Czy dziecko może zostać pod opieką osoby zaburzonej? Oczywiście to wszystko zależy, jak biegli określą dane schorzenie. Jeżeli ktoś cierpi na schizofrenię paranoidalną, to myślę, że z uwagi na dobro dziecka powinno być przy ojcu. Natomiast w widziałam niejednokrotnie opinie, w których wskazano zaburzenia emocjonalne typu borderline lub narcyzm i nic z tego nie wyniknęło. Oczywiście sąd bierze to pod uwagę przy ustalaniu sytuacji faktycznej i rozstrzygnięciu. Jednakże to nie jest przesłanka, aby wyłączyć z życia dziecka osobę zaburzoną.

Alienacja rodzicielska

Niekiedy sprawa się bardziej komplikuje. Bardzo często dochodzi do konfliktów w zakresie wysokości świadczenia alimentacyjnego albo kontaktów. Ponadto często dochodzi do sytuacji, w której jeden z rodziców jest alienowany. To właśnie mężczyzna jest najczęściej osobą, która jest izolowana od dziecka. Próbuje walczyć o swoje dziecko, jednakże bez efektów. Niekiedy po prostu to pozostawia i nic z tym nie zrobi. Po wielu latach bardzo tego żałuje. Bez wątpienia alienacja rodzicielska jest bardzo niebezpieczna i trzeba na nią bardzo uważać.

 Rozwód Kancelaria

Rozwód to tylko słowo, jednakże wiążą się z nim również inne istotne kwestie. Jeżeli jesteś mężczyzna, musisz pomyśleć, z kim zostanie dziecko. Zakładając, że dziecko zostaje z matką, musisz zastanowić się, w jakiej wysokości będziesz płacił alimenty.

A może warto rozważyć opiekę naprzemienną? Czy masz szansę na opiekę naprzemienną? To wszystko oczywiście zależy od twojej sytuacji. Zapraszam cię na indywidualną konsultację, podczas której opracujemy optymalną strategię obronną dla twojej sprawy.

 Szybki rozwód – czy to możliwe?

Oczywiście, jest możliwość, aby rozwód był szybki. W jakich sytuacjach? O tym dowiesz się z artykułu!

Kiedy Sąd daje szybki rozwód?

Najczęściej będzie to sytuacja, kiedy jest rozwód bez orzekania o winie. Wówczas jest on udzielany dosyć szybko. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że między małżonkami nie ma konfliktów. Natomiast jeżeli jest konflikt w zakresie wysokości alimentów albo opieki nad dziećmi, niestety, ale proces się może przedłużyć. Najczęściej, jeżeli przedmiotem sporu stron  jest wysokość alimentów bądź opieka nad dziećmi, są to dwie-trzy rozprawy. Jeśli zaś dodatkowo wchodzi spór w zakresie winy, wówczas konieczne jest przeprowadzenie dowodu ze świadków.

Co jest istotne dla Sądu w sprawie o szybki rozwód?

Istotny jest materiał dowodowy. Dlaczego? Dzięki dowodom można wygrać w sądzie. Przypilnuj zatem, aby materiał dowodowy w twojej sprawie był szeroki.

Jakie dowody w sprawie o szybki rozwód? 

Przede wszystkim skupić się na dowodach, dzięki którym przedstawisz sytuację majątkową obu stron. Istotne są również zeznania świadków. Jeśli na przykład żona oskarża Cię o zdradę – możesz załączyć dowody na to, że była złą żoną i również nie była Ci wierna.

Szybki rozwód w Warszawie? Czy to możliwe?

Tak. Jest to możliwe. Nawet w ciągu 3 miesięcy. Szybki rozwód jest opcją wygodną, zarówno pod względem emocjonalnym czy czasowym, jak i finansowym. Nie zawsze jednak jest możliwy. Wszystko zależy od Twojej sytuacji.

Zapraszam Cię na konsultację, podczas której można omówić Twoją sytuację krok po kroku. Dzięki spotkaniu w mojej kancelarii można też ocenić, jakie masz szanse na wygraną w tym procesie.

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl