Rozwód bez orzekania o winie

Rozwód bez orzekania o winie

Rozwód bez orzekania o winie. Często szukamy informacji – rozwód bez orzekania o winie, rozwód ugodowy, rozwód za porozumieniem stron ,zgodny rozwód. Musimy być świadomi – jakie konsekwencje niesie ze soba rozwód bez orzekania o winie.

Rozwód bez orzekania o winie

Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji stron. Jeżeli nie macie dzieci to sytuacja pozornie –  prosta jednak że nie zawsze tak jest. Będąc w związku małżeńskim i nie zabieraliście umów majątkowych rozdzielających czyli rozdzielności majątkowej to panuje między wami ustrój wspólności majątkowej.

Inaczej mówiąc to co twoje to jej, to co jej to i twoje oczywiście chodzi o pieniądze które zarabiacie w trakcie związku małżeńskiego.

Musimy pamiętać również, iż pewne rzeczy są wyłączone z majątku wspólnego. Mówimy tutaj o majątku odrębnym.

Przepisy określają – co wchodzi do majątku osobistego.

Dla przykładu jeżeli otrzymamy od swoich rodziców darowiznę to w takiej sytuacji jest to Majątek odrębny i nie wchodzi w skład wspólności małżeńskiej.

Jednakże jeżeli dostaniemy odprawę i zarobimy firmie 100 000 zł które to wpłacimy na konto osobiste to musimy się liczyć z tym iż tą kwotę trzeba będzie podzielić Się z drugim małżonkiem.

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE  – ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA  – FILMIK 

Rozwód Adwokat radzi….

A zatem w pierwszej kolejności musimy pamiętać że jeżeli nie jesteście rozdzieleni to panuje między wami wspólność małżeńską a wyniku której musimy liczyć się z konsekwencjami.

Zdarzają się również sytuacje kiedy zwlekamy z rozwiązaniem małżeństwa zaś drugi Małżonek wpada w długi a później wierzyciele pukają do naszych drzwi…

Jak zrobić rozdzielność majątkową ?

Rozdzielność majątkowo można również określić przez sąd. Wówczas składamy pozew o rozdzielność majątkowo opłacamy ją kwotą 200 zł tytułem opłaty sądowej i prosimy sąd o rozdzielność.

Rozwód bez orzekania o winie

Jest możliwość aby sąd określił na rozdzielność z datą wsteczną jednakże musimy powołać konkretne dowody w tym obszarze. W związku z powyższym musimy uważać na to iż będąc w związku małżeńskim mamy wspólność Majątkową –  niesie to za sobą poważne konsekwencje.

Kiedy decydujemy się na rozwiązanie związku małżeńskiego to musimy liczyć również się z tym iż drugi Małżonek może chcieć dochodzić winy.

Rozwód ugodowy dwoje musi chcieć

Jeżeli złożymy pozew o rozwód bez orzekania o winie to aby sąd mógł rozstrzygnąć w tym obszarze to druga strona musi potwierdzić również fakt iż chce rozwiązać związek małżeński za porozumieniem stron.

Wola jednostronna niestety nie rozwiąże naszego problemu. A zatem jeżeli tylko ty będziesz chciał rozwód bez orzekania o winie zaś żona się na to nie zgodzi to niestety trzeba będzie zmienić stanowisko w sprawie.

Rozwód żona musi się zgodzić

W praktyce mogę powiedzieć jako Prawnik od rozwodów że różne rzeczy się zdarzają. Wyobraź my sobie sytuację pierwszą małżonkowie nie żyją ze soba 10 lat jednakże kobieta nie chce wyrazić zgody na rozwód z uwagi na wiarę. Nadto może się wydawać że to śmieszne. Jednakże proszę sobie wyobrazić moje zdziwienie kiedy jestem na sali zaś małżonka mówi że nie wyraża zgody na rozwód mimo to że żyję z innym partnerem gdyż jest to niezgodne z jej wiarą.

 

Żony lubią pieniądze

2.

Żona nie chce rozwodu gdyż wszystkie pieniądze które zarabiasz są również jej. Sytuacja na sali sądowej. Mój klient bardzo zamożna osoba która regularnie co miesiąc zarabia bardzo dobre pieniądze, wpłacę pieniądze na konto osobiste jednakże wciąż pozostajesz w wspólności majątkowej a zatem będzie musiał się tą kwotę podzielić. Żona robi wszystko aby przedłużać sprawy rozwodowe.

Jaki jest na to sposób?

Na szczęście mój klient trafił do mnie i doradziłam mu aby składał pozew o rozdzielność majątkową z datą wsteczną. Konkretnie małżonka wyprowadziła się i wynajęła mieszkanie złożyła umowa najmu do sprawy rozwodowej jako wykazanie tego kosztu. W związku z tym wykorzystaliśmy tą umowę iż faktycznie małżonkowie od dłuższego czasu nie mieszkają ze soba a zatem w świetle prawa jest to ważny powód by rozstrzygnąć o rozdzielności majątkowej. Dlatego dzięki temu sąd zasądził rozdzielność majątkowo i dzięki temu mój klient zaoszczędził sporo pieniędzy.

3.

Nie dam mu rozwodu dla zasady.

Niech się przyzna do tego że to jest jego wina. Często na sali sądowej spotykamy się z hipokryzją. Kobieta która dwa lata temu zdradziła męża teraz twierdzi że to jest jego wyłącznie wina gdyż on wszedł w bliską relację z nową partnerką. Zastanawiamy się często dlaczego druga strona walczy – a może nie jest uświadomiona przez swojego pełnomocnika że najprawdopodobniej taki rozwód skończy się orzeczeniem przez sąd rozwodu z winy obu stron?

 

A może ma inny interes w tym aby przedłużyć Postępowanie ? Moje ulubione powiedzenie to jak nie wiemy o co chodzi to chodzi  – To chodzi o pieniądze. A zatem w praktyce powiem szczerze że często się to sprawdza.

Zawsze szukam motywów  związanych  z finansami. I okazuje się że jak będziemy myśleć poprzez Pryzmat pieniędzy to dojdziemy do rozwiązania i znajdziemy odpowiedź.

Rozwód Alimenty

Niekiedy strony również chcą walczyć o winę gdyż ma to wpływ na wysokość alimentów. Wyobraźmy sobie sytuację że ma składa pozew o rozwód i przedstawia mężczyznę jako że znęcał się nad rodziną psychicznie i fizycznie a teraz ma kochankę, jeździ luksusowym samochodem, kupił luksusowy dom, kochanka ma luksusowy samochód, wyjeżdża na luksusowe wakacje.

Pozew jest tak skonstruowany że jak się czyta to wyobraża sobie mężczyznę jeżdżącego betlejem, mieszkającego w pałacu a obok niego super Modelka. Dlaczego ? Liczymy na wysokie alimenty ! Tak chodzi tu o pieniądze.

Chodzi o alimenty 

Z drugiej zaś strony wyobraź my sobie sytuację iż żona składa pozew o rozwód jednakże nie powołuje się na winę – nie wskazuje żadnych istotnych okoliczności, standardowo spisuje koszty dzieci oraz wnosi o zasądzenie alimentów.

Jak myślisz przy którym pozwie dostaniesz więcej alimentów?

Dlatego niekiedy zdarza się że proponuję moim klientom aby to oni jako mężczyźni pierwsi złożyli pozew o rozwód wskazując pewne okoliczności które będą konieczne do dalszego procesowania.

Czy ma znaczenie kto pierwszy złoży pozew o rozwód.

Co do zasady nie. Jeżeli chodzi o pieniądze to tak. Ważne jest aby też realnie przedstawić koszty utrzymania dzieci. Wyobraź my sobie sytuację iż kupowaliśmy w sieciówkach ubrania i żyliśmy na poziomie normalnym. Przedstawiamy koszty odzieży obuwia stomatologa jednakże poziom który przedstawiamy jest zgodny z rzeczywistością i wtedy proponujemy Alimenty w jakiej wysokości chcemy uiszczać na rzecz dzieci.

Uniknij zaskoczenia 

Dzięki temu możemy uniknąć sytuacji w której to żona pierwsza przedstawić swoją wersję wydarzeń. To co ważne sprawach rozwodowych to zawsze opieramy się na faktach. Sprawy rozwodowe toczą się według przepisów a zatem nie możemy zapomnieć że oprócz emocji to idziemy do sądu a tam są przepisy.

Jedna najważniejsza rzecz.

Jeżeli coś twierdzimy to musimy poprzeć to dowodami. Często wypowiadam się i pisze o tym że jest różnica między rozwodem kobiet a kiedy to mężczyzna chce się rozwieść. Przede wszystkim mężczyźni nie zbierają dowodów, idą i wierzą że będzie dobrze zaś kobiety bardzo sprytnie się przygotowywuje. Zbierają paragony, spisują świadków, wynajmują Detektywów, i dobrze się do tego przygotowywuje.

Mężczyźni i rozwody

Reasumując aby móc rozwiązać związek małżeński za porozumieniem stron to muszą chcieć dwie osoby. Jednakże pytanie jakie masz „asy” w rękawie. Być może trzeba spojrzeć na twoją sytuację okiem profesjonalisty. Opowiedz mu swoją historię – spisz kilka faktów i skieruj się do prawnika do rozwodu aby pomógł ci przeanalizować twoją sytuację w jakiej się znalazłeś.

Z pewnością – prawnik rozwodowy spojrzy na twoją sytuację na podstawie swojego doświadczenia i powie tobie co jest możliwe a na co lepiej nie liczyć gdyż możesz się rozczarować.

Prawda o rozwodach

Podczas konsultacji kiedy klienci do mnie przychodzą do Kancelarii widzę po ich minach że mówię coś co jest realne w sądzie zaś oni na mnie patrzą zdziwieniem. Pamiętaj ważne jest to aby ktoś ci powiedział prawdę co może cię spotkać w sądzie. Nie proponuje żadnego prawnika aby mówić to co chce usłyszeć klient – gdyż później rozczarowanie będzie bolesne.

A zatem trzeba realnie podejść do sytuacji i powiedzieć co jest możliwe a co nie jest możliwe.

Dzięki temu jest możliwy sukces oraz zminimalizowanie stresu który Może cię dotknąć przy sprawie sądowej.

Zadzwoń do Adwokata