Rozwód Marki Warszawa

Rozwód Marki. Czeka Cię rozwód? Mieszkaliście w Warszawie, w Markach? JAK ZACZĄĆ PROCES ROZWODOWY? Zapraszam do lektury. 

Historie rozwodowe

“Pani Mecenas, kocham żonę i kochankę. Co mam zrobić? Którą mam wybrać? Żona i kochanka są w ciąży…”.

“Szukam adwokata do rozwodu. Żona chce 10 000 zł alimentów, ja chcę zapłacić jej 1000 zł. Ona chyba oszalała. Mam pieniądze, ale jej nie zapłacę”.

“Chcę dobrego adwokata do rozwodu, ponieważ żona chce mnie oszukać. Zabrać mój majątek i zostawić z niczym. Oczywiście mam kochankę, ale żona również miała kochanka. Dodatkowo żona chce bardzo wysokie alimenty. Dużo zarabiam, ale to nie znaczy, że chcę jej płacić. Szukam więc dobrego adwokata do rozwodu, który zajmie się moją sprawą”.

“Chcę adwokata, który zajmie się moją sprawą rodzinną. Mam problem z kontaktami i matka alienuje dziecko. Nie mogę się z dzieckiem spotykać i spędzać z nim czasu. Nie mamy określonych kontaktów i nie wiem, jak to zrobić. Chcę, żeby ktoś w końcu przywołał ją do porządku. Uważam, że musi zostać przebadana przez psychiatrę. Kiedyś mówiła mi, że była u psychiatry i brała leki. Sama jest lekarką, dlatego obawiam się, że nie wygram tej sprawy. Nie rozumiem, dlaczego nie chce pokazać mi dziecka. Nie wpuszcza mnie nawet na teren naszej wspólnej posiadłości. Mamy wielki dom w Podkowie Leśnej, do którego nawet nie mogę wejść. Proszę o pomoc”.

Rozwód Marki

“Matka moich dzieci zabrała je i wyjechała do kochanka, do innego miasta. Teraz przyszedł z sądu pozew o zabezpieczenie potrzeb rodziny wysokości 9000 zł. Zarabiam około 20 000 zł, ale nie chcę płacić aż tyle, żeby żona z dziećmi i z kochankiem się za to utrzymywali. To jest absurd. Proszę o pomoc, proszę o wyznaczenie dla mnie najlepszego prawnika do spraw rozwodowych”.

“Okazało się, że żona od wielu lat mnie zdradza i ma kochanka. Przeczytałem wiadomości do kochanka, które pisała na komunikatorze. Przypadkiem zostawiła komunikator otwarty, odchodząc od komputera. Nie wiem, co mam zrobić. Boję się, że będzie chciała zabrać dzieci. Mieszkamy w Otwocku, mamy duży dom oraz firmę. Kochanek jest z Gdańska. Boję się, że zabierze mi dzieci i nie będę miał z nimi kontaktu. Co mam zrobić? Jak mam się bronić?”.

 

Opinie klientów

“Dziękuję pani Mecenas za przeprowadzenie mojej sprawy rozwodowej. Kiedy trafiłam do pani, myślałam, cały świat był przeciwko mnie. Dzięki pani elokwencji wzięłam się w garść. Pani mecenas powiedziała, co robić krok po kroku. Zobaczymy, może wygramy. Efekt? Udało się porozumieć z żoną, rozwód był bez rozstrzygania o winie i alimenty na dziecko 900 zł. Jestem zadowolony z rozwiązania sprawy i  zaproponowanego przez panią rozwiązania”.

 “Wystawiam opinię na prośbę pani mecenas. Jestem zadowolony z rozstrzygnięcia sprawy. Pani Marta okazała się osobą bardzo rzetelną, sumienną i bezstronną. Zaskoczyła mnie swoją błyskotliwością na rozprawie, kiedy zadawała pytania stronie przeciwnej. Zadawała pytania dotyczące alimentów i to właśnie dzięki nim wygraliśmy. Dlatego bardzo dziękuję za współpracę”.

Jak szukać kancelarii z adwokatem od rozwodów? – Rozwód Marki

Gdy wybierasz kancelarię, przede wszystkim należy kierować się specjalizacją. Ona jest najważniejsza. Przepisy regularnie się zmieniają i trzeba być na bieżąco. Nie może dojść do takiej sytuacji, że pełnomocnik nie odświeżył swojej wiedzy. Nie każdy świetny karnista będzie dobrym adwokatem do rozwodu.

Jakie sytuacje musi rozstrzygać adwokat od rozwodów? 

Najczęściej ludzie walczą o wysokość alimentów i kwestie związane z podziałem majątku. Dochodzenie widzeń jest drugorzędną sprawą. Pieniędzmi można załatwić wiele. Niektóre sprawy toczą się kilka lat, bo  druga strona nie chce odpuścić. Wtedy też ty też nie masz wyboru i musisz walczyć. Rozwody w Polsce stały się rzeczą powszechną. Mówi się nieoficjalnie, że w dużych miastach rozwód jest w co drugim małżeństwie. Decyzja o rozstaniu i rozwodzie nigdy nie jest łatwa. Niekiedy podjęcie jej trwa latami. Wieloletnie wspólne życie, wspólne rzeczy i dzieci hamują przed tym, żeby się rozstać. Osoby decydujące się na zakończenie małżeństwa przez rozwód nie zawsze są w stanie trzymać się konsekwentnie podejmowanych przez siebie działań.

Czy warto skorzystać z pomocy adwokata od rozwodów?

W Warszawie codziennie odbywa się o kilkadziesiąt spraw o rozwód. Uważam, że w trudnej sprawie zawsze warto skorzystać z adwokata do spraw rozwodowych. Pomoże ci spojrzeć na sytuację z punktu widzenia osoby trzeciej, a przede wszystkim zabezpieczyć twoje interesy. Rozwód i rozstanie to nie jest przyjemne doświadczenie, wiąże się z tym stres i niekiedy można zaniedbać dopilnowanie istotnych spraw. Przede wszystkim zawsze warto przemyśleć, jaki jest twój cel.

Co musi robić adwokat od rozwodów?

Jako adwokat do sprawy rozwodowej trzeba pilnować się przepisów. Rozstrzygnięcia opierają się na przepisach cywilnych, kodeksu rodzinnego, a także innych regulacji. Dlatego adwokat musi mieć nie tylko bogatą wiedzę i doświadczenie, ale również także takt i wyczucie. Działanie prawnika rozwodowego będzie miało na celu przeprowadzenie cię przez ten proces krok po kroku tak, aby się nie martwił się o to, że twoje interesy nie są zabezpieczone. Działanie specjalisty ma również na celu uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości. O tym, jakie skutki może mieć samodzielne działanie niepoparte fachową wiedzą i doświadczeniem przekonał się jeden z moich klientów.

 Z życia wzięte, czyli co by było, gdyby nie adwokat od rozwodów.

Przyszedł do mnie mój klient, który chciał przeanalizować pozew. Pozew był tak napisany, że od razu sąd by mu zwrócił, albowiem po prostu był nieprawidłowo skonstruowany. W pierwszej kolejności podniósł, że nie chce zabezpieczać i nie chce określać kontaktów. Zapytałam go, dlaczego nie chce określać kontaktów. Odpowiedział mi, “bo żona tak chce”. Jeżeli już na początku jest problem z kontaktami z dzieckiem, ten problem będzie coraz większy, dlatego też trzeba zrobić wszystko, aby jednak określić kontakt. Dzięki temu unikniesz sporów w przyszłości.

Rozwód Marki

Błąd nr jeden mojego klienta – nie chce określać kontaktów. Na szczęście przyszedł do mnie na konsultację prawną, aby omówić to, że nie chce ich określać, chociaż powinien. Błąd nr dwa – żona powiedziała, że chce również ugodowego rozwodu. Mój klient uznał, że nie potrzebny jest mu prawnik. Sam napisze pozew. Nie wziął jednak pod uwagę, że ugodowy rozwód nie reguluje jednocześnie pozostałych kwestii związanych z małżeństwem. Mój klient chce wpłacić kwotę 1000 zł tytułem alimentów, żona zaś chce 5000 zł.  Zapytałam więc, czy chce płacić alimenty w wysokości 5000 zł. Odpowiedział, że nie, ale żona powiedziała, że będzie ugodowo. Mężczyznę najwidoczniej zmyliło pojęcie ugodowego rozwodu, gdyż liczył na to, że nie będzie musiał załatwiać innych kwestii związanych z małżeństwem.

Błąd nr trzy – mojemu klientowi zależało na określeniu sposobu korzystania ze wspólnego mieszkania. W tym obszarze również są konflikty. Nic takiego nie zostało tam zawarte. Nie zabezpieczył swojego interesu również w tym obszarze. Błąd nr cztery – braki formalne pozwu. Gdy tylko zobaczyłam, jak wygląda pozew, od razu widać było, że coś jest nie tak. Dokument zawierał braki formalne. Sąd prędzej czy później zwróciłby go adresatowi, co przedłużyłoby czas trwania sprawy. Nawet nie chcę myśleć, co by było, gdyby mężczyzna nie zgłosił się do mnie. Nie dość, że rozprawa ciągnęłaby się co najmniej o kilka lat dłużej, to sąd nie odnosząc się w ogóle do kosztów otrzymania dzieci, zasądziłby pozwanemu dużo wyższe alimenty, niż wnioskował.

Dlaczego jestem adwokatem od rozwodów? – Rozwód Marki

Bazując na osobistych doświadczeniach związanych z rozwodem, w pracy z klientami postawiłam na trzy istotne filary:

  1. indywidualizm – ten sam paragraf można zastosować do kilku spraw, ale nie ma dwóch identycznych spraw rozwodowych. Dlatego uważnie słucham, co mówi mój klient podczas konsultacji, następnie dokładnie analizuję wszystkie możliwości rozwiązania sporu. Dopiero na końcu zabieram się za stronę formalną, czyli sporządzanie pozwu.
  2. kompleksowość w toku sprawy współpracuję z wieloma specjalistami takimi jak detektyw czy psycholog, aby zapewnić klientom najwyższą jakość usług. Pozwala to poznać różne spojrzenia na daną sprawę i wybrać optymalne rozwiązanie.
  3. wiedza – przeprowadziłam kilkaset spraw rozwodowych, więc wiem, jakie może być ich potencjalny zakończenie. Ponadto na bieżąco aktualizuję wiedzę z zakresu prawa rodzinnego, aby jeszcze lepiej wspierać moich klientów. Prowadzę też bloga o tematyce rozwodowej, aby dzielić się swoją wiedzą z innymi. Znajdziesz tam wiele artykułów poradniczych zawierających cenne wskazówki, jak przygotować się do rozprawy. Tę samą tematykę poświęciłam mojemu kanałowi na YouTube. Zajrzyj tam w wolnej chwili.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Jak wygląda pierwsze spotkanie z adwokatem od rozwodów?

Pamiętam ostatnią konsultację. Mężczyzna przyszedł i mówi: “Mam żonę, która jest w ciąży. Od jakiegoś czasu mam także kochankę. Ona również spodziewa się dziecka. Obie kobiety bardzo kocham. Co mam zrobić?”. Zapytałam go więc: “czy chce Pan, abym przeprowadziła Panu rozwód z żoną czy też sprawę o alimenty z kochanką?” Patrzył na mnie zdziwiony.

Opisana sytuacja pokazuje podstawowy błąd moich klientów. Jest to brak celu rozwodu. Jak mam ci pomóc, skoro nie wiem, po co chcesz się rozwieść? Trudno jest też opracować strategię rozwodową, nie znając sytuacji. Na pierwszą konsultację weź ze sobą również skrócony akt małżeństwa i akt urodzenia dzieci. Dołączymy je do pozwu.

Rozwód Marki Warszawa

Co mogę dla ciebie zrobić jako adwokat do rozwodu?

  1. Przede wszystkim analizuję twoją sytuację.
  2. Ustalamy wspólnie cel.
  3. Rozpoczynam mediacje z drugą stronę
  4. Wyjaśniam od początku, jakie są konsekwencje rozwodu.
  5. Rozważam, czy warto wnieść o rozwód, czy separację – kiedy ustały między państwem więzi? Chcę uniknąć w ten sposób oddalenia powództwa.
  6. Opowiadam, jak wyglądają sprawy rozwodowe i czego uniknąć.
  7. Przygotowuję i wnoszę odpowiednie dokumenty.

Jak widzisz, dbam o klienta na każdym etapie rozprawy, gwarantując mu w ten sposób satysfakcję ze współpracy.

Nazywam się Marta Wnuk

Nazywam się Marta Wnuk. Zapraszam cię na konsultację. Kancelaria znajduje się w Warszawie, ale istnieje możliwość kontaktu mailowego i telefonicznego. W swojej pracy stawiam na zadowolenie klienta. Jeśli masz problem, nie wahaj się ze mną skontaktować! Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

 Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata