Rozwód Wołomin. Kiedy tylko poznamy Twoją historię i ustalimy potrzeby, natychmiast otrzymasz od nas pomoc.

Rozwód to zdecydowanie trudny czas. Dlatego ważne, aby znaleźć wtedy wparcie i zrozumienie. Rozwód to też początek nowego życia. Należy mieć strategię i plan na rozwód. Rozwód to plan na przyszłość. Dlatego należy jak najlepiej zakończyć małżeństwo i uregulować kwestie związane z dziećmi, alimentami, podziałem majątku. 

Od czego zacząć rozwód?

Rozwód dla nikogo nie jest łatwy. Budzi wiele wątpliwości. Jest też na swój sposób wiążący. Jak zatem się do niego zabrać? O tym we wpisie!

Rozwód zaczynamy od decyzji.

Dlaczego decyzja jest ważna? Na jej podstawie przyjmujemy wstępną strategię rozwodową, czyli jak zachować się początku rozwodu. Dlatego, zanim podejmiesz jakiekolwiek działania, warto przeanalizować swoją sytuację z dobrym adwokatem albo radcą prawnym specjalizującym się w prawie rodzinnym. On powie Ci dokładnie, co masz robić.

Co jest ważne w sprawie rozwodowej?

Przede wszystkim zastanów się, jak wyglądało Twoje dotychczasowe życie. Zaplanuj także, jak ma ono wyglądać w przyszłości. Przygotuj się zatem na walkę w Sądzie. Co więcej, ze sprawami rozwodowymi łączy się stres. Proces przebiega często w sposób nieprzewidywalny. Łzy w sprawach rozwodowych nie są zatem rzadkością. Rozprawy rozwodowe wywołują trudne emocje. Dzięki przemyślanej decyzji i odpowiedniemu przygotowaniu formalnemu będzie nam jednak o wiele łatwiej.

Jakie znaczenie ma wyrok w sprawie rozwodowej?

Wyrok w sprawie rozwodowej jest bardzo ważny. To on kształtuje Twoje dalsze życie. W sprawie rozwodowej musisz zabezpieczyć swoje interesy tak, aby po jej zakończeniu zapewnić sobie i najbliższym możliwie najlepsze warunki życia.

Czy potrzebujemy adwokata do sprawy rozwodowej? 

Po podjęciu decyzji o rozwodzie należy niemal natychmiast szukać pełnomocnika. Musi być to specjalista od prawa rodzinnego. On przygotuje pozew i inne potrzebne dokumenty oraz będzie towarzyszył Ci podczas każdej rozprawy. Nie polecam czekać na ruch drugiego małżonka. Gdy dostaniesz postanowienie nakazujące wpłacić wysokie alimenty na jego rzecz, będzie Ci bardzo trudno to „odkręcić”.  Gdy nie przedstawiasz swojego stanowiska w sprawie rozwodowej sąd przyjmuje, że przystajesz na ustalenia drugiej strony. Niewywiązanie się z nich grozi komornikiem albo sprawą karną. Jeśli mamy pewność, że nie da się uratować małżeństwa, należy zabezpieczyć swoje interesy. Wielu moich klientów, czekając zbyt długo, wpadło w tarapaty. 

Rozwód z Adwokatem czy bez 

Ponadto, kiedy występujesz jako strona bez pełnomocnika, wówczas musisz pilnować wymogów formalnych określonych w przepisach procedury cywilnej. Oznacza to, że wszystkie pisma procesowe, które są składane na rozprawie oraz poza nią muszą formalnie spełniać wymogi prawa cywilnego. Gdy zabierasz głos na rozprawie rozwodowej, musisz mówić konkretnie i z przekonaniem, aby zmieścić się w czasie wyznaczonym przez Sąd. Bądź pewien swojej racji. Sąd jest bezstronny. Nikt Ci nie podpowie, jak masz się zachować. 

Rozwód bez orzeczenia o winie czy z orzekaniem o winie

Rozwód bez orzeczenia o winie sąd daje zazwyczaj, kiedy obie strony zgodnie chcą zakończyć swoje małżeństwo. Natomiast jeśli do rozpadu pożycia przyczynia się bezpośrednio jedna ze stron, wówczas orzekany jest rozwód z wyłącznej wina małżonka. Decyzja Sądu w sprawie rozwodu opiera się na przesłuchaniu stron, świadków oraz na dowodach. 

Sześć rzeczy, które trzeba zastosować podczas rozprawy rozwodowej.

  1. Dokumenty rozwodowe –  Zapoznaj się z przygotowanymi dokumentami, czyli pozwem o rozwód albo odpowiedzią na pozew.
  2. Pamiętaj datę zawarcia związku małżeńskiego. 
  3. Jak mówić do Sądu? Mów konkretnie i zwracaj się do Sądu “Wysoki Sądzie”
  4. Pamiętaj datę zawarcia rozdzielności majątkowej
  5. Wejdź na stronę Sądu, w którym odbywa się twoja sprawa rozwodowa. Zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi adresu.
  6. Bądź przygotowany na szczegółowe pytania sądu. Na moim blogu znajdziesz odrębny wpis, w którym szczegółowo opisałam, jakie pytania zadaje sąd przy sprawie rozwodowej. 

Jak zacząć rozwód?

Rozwód nie jest rzeczą łatwą. Nie polecam zatem nieprzygotowania lub błędów w dokumentach, które dotyczą sprawy. Warto skorzystać z pomocy prawnika z doświadczeniem. Przy odpowiedniej strategii procesowej masz szansę wygrać. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Rozwód Wołomin 

Gdzie toczą się twoje sprawy sądowe?

Jeżeli mówimy o rozwodzie, to właściwy Sąd będzie w Warszawie  – w Sądzie Okręgowym. Jaki sąd rozwód? Jaki Sąd w Warszawie do rozwodu?

Jeśli chodzi o alimenty, opiekę nad dziećmi itp, wówczas te sprawy będą rozstrzygać się w Sądzie Rejonowym – Sąd Rejonowy w Wołominie.

Do rozwodu bez wątpienia należy się przygotować. Razem z pełnomocnikiem musisz ustalić swój cel, zaplanować strategię i przygotować się do rozprawy. Trzeba to potraktować poważnie – tylko wtedy mamy szansę na sukces.

Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

 

Zadzwoń do Adwokata