Odpowiedź na pozew o rozwód

Odpowiedź na pozew o rozwód.

Odpowiedź na pozew o rozwód. Jeżeli otrzymałeś pozew o rozwód to zastanawiasz się czy potrzebny jest ci adwokat do sprawy rozwodowej i gdzie go szukać. Być może zastanawiasz się nad tym żeby znaleźć w Internecie wzór odpowiedzi na pozew o rozwód. Czy warto zlecić prowadzenie sprawy prawnikowi?

W mojej ocenie z pewnością tak. Gdyż różne rzeczy mogą zdarzyć się podczas sprawy rozwodowej. To że otrzymałeś pozew o rozwód w tym brzmieniu to nie znaczy że żona nie zmieni zdania podczas sprawy rozwodowej.

 

Jeżeli jesteś mężczyzną to w szczególności musisz zwrócić uwagę na wysokość alimentów które zostały określone w pozwie o rozwód. Jeżeli nie zgadzasz się z wysokością alimentów to musisz kwestionować to. Jeżeli Alimenty zostały przedstawione w formie tabelki to najlepiej sporządzić podobno tabelkę i zakwestionować koszty w niej zawarte.

Zawyżone alimenty 

Dla przykładu małżonka twierdzi, iż na odzież i Obuwie dla dziecka wydaje kwaterze Kwotę 600 zł miesięcznie zaś ty jesteś przekonany że nie wydaje więcej w skali roku niż 150 zł w skali miesiąca to musisz to udowodnić.

Dla przykładu jeżeli wcześniej kupowaliście dosyć tanie rzeczy np. spodnie za 30 zł bądź bluzkę za 30 zł to warto załączyć do akt sprawy paragon wskazujący na tą okoliczność. Wskazać należy iż żyliście standardowo i koszty nie odbiegały od standardowych.

Kłamstwa podczas rozwodu 

Natomiast jeżeli żona twierdzi iż dziecko chodzi na zajęcia dodatkowe zaś ty wiesz że tak nie jest to warto również poruszyć ten temat. Co możemy w takiej sytuacji zrobić? Możemy wnosić do sądu wniosek o zobowiązanie powódki do ujawnienia paragonów imiennych bądź faktur wskazujących na to ile faktycznie płaci.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA  – FILMIK 

 

Musimy pamiętać iż jeżeli Żądamy alimentów w trybie zabezpieczenia to wystarczy uprawdopodobnić. Jednakże jeżeli w wyroku końcowym należy oprzeć się na dowodach. 

Warto zobowiązać matkę do ujawnienia faktycznych dowodów wskazujących na daną okoliczność. A zatem jeżeli kwestionujesz wysokość alimentów i nie zgadzasz się z kwotą alimentów to musisz walczyć. 

w odpowiedzi na pozew o rozwód

A zatem w odpowiedzi na pozew o rozwód należy wskazać w pierwszej kolejności w jaki sposób chcesz rozwiązać małżeństwo. Tutaj pytanie do ciebie czy chcesz rozwiązać małżeństwo za porozumieniem stron czy też chcesz dochodzić winę?

Jeżeli określasz iż chcesz pozew bez orzekania o winie i prosisz sąd aby rozwiązał wasze małżeństwo za porozumieniem stron to musisz to określić w odpowiedzi na pozew.

W dalszej kolejności – jeżeli macie dzieci to musisz się głównie skupić na kwestiach związanych z dziećmi.

To na co musisz odpisać i sprecyzować to kwestie związane z wysokością alimentów, miejscem pobytu małoletniego dziecka bądź dzieci oraz władzą rodzicielską. Jeżeli chodzi o kontakty to na zgodny wniosek stron można odstąpić od regulowania kontaktów w wyroku rozwiązujący małżeństwo.

 

Jednakże z doświadczenia wiem iż często są trudności w realizacji kontaktów. Dlatego uważam że jeżeli masz sygnał iż mogą w tym obszarze być nieprawidłowości to warto określić w wyroku sposób kontaktowania się z dzieckiem bądź dziećmi. 

Jeżeli chodzi o miejsce pobytu małoletniego dziecka to również musimy być świadomi tego iż określając miejsce każdorazowe przy matce –  to matka może decydować o tym gdzie będzie mieszkała a zatem nic nie stoi na przeszkodzie aby za jakiś czas wyprowadziła się z miejsca dotychczasowego.

Jeżeli chodzi natomiast o władzę rodzicielską to w mojej ocenie nie możemy dopuścić do tego – aby ktokolwiek ograniczył władzę rodzicielską.

Zadzwoń do Adwokata