Rozwód z wyłącznej winy małżonka

Rozwód z wyłącznej winy małżonka.

Rozwód z wyłącznej winy małżonka.Dziękuję że jesteś na moim blogu i czytasz ten wpis z pewnością zastanawiasz się co może się wydarzyć podczas rozwodu.

Powiem Tobie że nie jesteś sam. Gdzieś w Polsce w wielu domach ktoś również siedzi przed komputerem albo przy telefonie i czyta ten wpis. Kiedy założyłam bloga nie spodziewałam się że tak dużo osób jest w potrzebie i nawet nie zdawałam sobie sprawy że Brak w sieci informacji praktycznych.

Po prostu brak praktyki 

Z pewnością znajdu znajdziesz w Internecie po wpisaniu słowa rozwód z wyłącznej winy, żona chce rozwodu z wyłącznej winy, żona chce mojego rozwodu, żona chce dochodzić mojej winy i chce alimentów. Z pewnością w Internecie mnóstwo jest artykułów gdzie podane są podstawy prawne. Jednak że brak jest konkretów – stąd też zainspirowało mnie to do napisania tego wpisu.

Rozwody Prawnik

Jestem adwokatem i zajmuje się od kilku lat sprawami rodzinnymi, pomagam ludziom w trudnym okresie ich życia. Sama przeszłam ten czas i wiem że emocje są nie do uniknięcia. No chyba że jesteśmy z kamienia jednakże myślę że emocje przy sprawach rozwodowych to Standard. Dlatego ważne jest aby twój Prawnik do rozwodu wykazał się empatią i zrozumiał sytuację w której jesteś.

Kiedy mężczyzna się rozwodzi 

Dlatego też w pierwszej kolejności zawsze proponuję rozmowę aby móc poznać Twoją historię i móc z tobą porozmawiać. Zauważyłam również to iż mężczyźni potrzebują często dłużej porozmawiac aby się otworzyć. Kiedy prowadzę mężczyzn przez sprawy rozwodowe to staram się poświęcać im dużo czasu bo z doświadczenia wiem że na początku nie uzyskam satysfakcjonujących informacji od nich i dopiero kiedy mnie poznają otwierają się i są w stanie powiedzieć rzeczy obciążające żonę.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE  – ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA  – FILMIK 

 

żona złożyła pozew z wyłącznej winy 

Jeżeli żona złożyła pozew z wyłącznej winy twojej to musisz walczyć. Nie daje ci żadnego wyboru – nie możesz pozwolić na to że twoje małżeństwo zostanie rozwiązane z wyłącznej winy dlaczego dlatego że są to konsekwencje na przyszłość. A przede wszystkim konsekwencje finansowe.

Jest to niesamowicie istotne a zatem  zrób wszystko aby rozwód nie zostały rozwiązane z wyłącznej winy twojej.

Wina przy rozwodzie 

Oczywiście wszystko zależy od indywidualnej sytuacji jednakże większości sprawach które prowadzą nawet jeżeli mężczyzna zawinił dla przykładu poznał kogoś – to przecież w tym małżeństwie było źle….. Pytanie do ciebie co działo się w twoim małżeństwie wcześniej? Przecież związki nie rozpadają się w jeden dzień, być może od wielu lat żyliście w  fikcji małżeństwa jednakże tak naprawdę jesteście …..

żona chce dochodzić wyłącznej winy

Co robi się w sprawach kiedy żona chce dochodzić wyłącznej winy twojej. Przede wszystkim analizuje się waszą sytuację i ustala się strategię procesową.

Żona winna ?

Należy poznać waszą historię i być może okaże się że żona jest również winna. Związku z powyższym należy wypunktować gdzie Widzisz również wina małżonki wówczas jesteśmy w stanie ocenić jakie masz szanse na to iż zostanie rozwiązane małżeństwo z winy obu stron.

Pamiętaj że jeżeli ty zawiniłęś w tym małżeństwie to przy dobrej procesowej strategii kiedy znajdziesz argumenty przeciwko żonie jesteś stanie uzyskać wyrok –  winę za rozpad pożycia małżeńskiego ponoszą dwie strony. Rozwód kiedy jest orzeczone z winy obu stron i ma takie same skutki prawne jak rozwód bez orzekania o winie.

Jaka może być wina żony ?

A zatem warto walczyć. Jaka może być wina żony. Przede wszystkim zawsze analizuje się te kwestie na podstawie krótkiego wywiadu. Z doświadczenia jako adwokat zajmującej się sprawami rozwodowymi mogę w tym miejscu podpowiedzieć ci kilka argumentów które używa się w sprawach.

Dla przykładu żona nie dbała o dom, żona wyjeżdżała na wakacje z koleżankami nie informując mnie kiedy wróci, dzwoniła Majątek, wulgarnie odzywała się do mnie i do dzieci,Problemy rozstrzygała z teściową i nie dbała o moje potrzeby, mieliśmy już kryzys trzy lata temu i chcieliśmy wtedy rozwiązać nasze małżeństwo jednak że byliśmy na terapii która to nic nie pomogła…

Rozwody z winy dwóch stron – Często 

Oczywiście wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znaleźliście….Niekiedy dochodzenie winy jest niezbędne dla uzyskania 

Czy orzekanie o winie jest korzystne ?

Wszystko zależy od tego w jakiej sytuacji jesteś ponieważ jeżeli został skierowany przeciwko tobie pozew i musisz odpowiedzieć – musisz się bronić i również znaleźć argumenty które przesądzają o tym iż to nie ty podniosłeś wyłącznej winy za rozpad pożycia małżeńskiego.

 

Uważam że mówienie prawdy przed sądem jest istotne ponieważ sędzia to najczęściej osoba z wieloletnim doświadczeniem która z pewnością zorientuje się kiedy kłamiesz.

Dowody przy rozwodzie 

Dodatkowo sędziowie mają ogromną umiejętność weryfikacji prawdy. Mogę zobowiązać ciebie również do wniesienia dowodów.

Świadkowie przy rozwodzie 

Często jest tak że problem tkwi w tym że nie mamy żadnych twardych dowodów na drugą stronę jednakże w praktyce bardzo często służą nam  z pomocą przyjaciela bądź rodzina. Dowód ze świadków –  kluczowy.

Jak wygląda rozwód ?

Przypominam sobie rozprawę która toczyła się kilka lat i kobieta znalazła dowód zdrady mężczyzna zaś pozornie mój klient nie miał nic chciał się poddać chciał przyznać się do winy. Powiedział mi iż wcale tak ich małżeństwo nie wyglądało gdyż co prawda nie ma dowodów na swoją małżonkę jednak że jest pewien że również go zdradzała dodatkowo awanturowała się wyzywała go od najgorszych krzyczała Biła dziecko oraz kilkukrotnie uderzyła jego.

Przegraliśmy ale w Apelacji wygraliśmy 

Niestety Sąd Okręgowy nie dał nam wiary Twierdził iż wyłączną winę ponosi właśnie mąż gdyż głównym powodem rozpadu  była kochanka – na szczęście jest apelacja. Wygraliśmy !!!!

Już wcześniej o tym pisałam i bardzo wierzę w skuteczność apelacje w sprawach rozwodowych gdyż nieraz można osiągnąć swój cel. Być może sąd pierwszej instancji czyli sąd okręgowy przeoczył pewne istotne okoliczności które spowodowały iż wydał taki wyrok jednakże sąd apelacyjny jest od tego aby zbadać wszystkie dowody ws. i zweryfikować decyzję sądu pierwszej instancji a zatem moje doświadczenie jest takie że wielokrotnie udało mi się osiągnąć w sądzie drugiej instancji pozytywne i satysfakcjonujące dla nas wyrok który zmienił wyrok sądu pierwszej instancji.

Apelacja od rozwodu 

Jeżeli zdarzy się taka sytuacja że sąd pierwszej instancji czyli Sąd Okręgowy wydanie korzystnej dla ciebie wyrok to masz prawo do wniesienia apelacji od wyroku pierwszej instancji. Musimy wiedzieć  Sąd opiera się na materiale dowodowym.

Najlepszymi dowodami w sprawie są dowody które z całą pewnością przekonają sąd potwierdzą nasze twierdzenia.

Nie bądź aktorem

Uważam że często wydaje nam się że w sądzie mamy być aktorami nie wiem czy za dużo filmów amerykańskich oglądaliśmy czy inna jest tego przyczyna jednakże w sądzie mam wrażenie że wygrywa się pismami oraz dowodami im lepiej napisane pismo tym jest lepszy wyrok.

Rozwód z wyłącznej winy

Co to znaczy dobrze napisane pismo i tutaj was zaskoczę  – dobre pismo to wcale nie długie pismo w sprawach rozwodowych liczą się konkrety wszyscy którzy zajmujemy się sprawami rodzinnymi znamy na pamięć przepisy i nie trzeba przytaczać sądowi przepisów ponieważ jest to dla nas oczywiste a w szczególności dla sędziego który orzeka w sprawach rozwodowych 30 lat.

Rozwód z wyłącznej winy

Wyobraźcie sobie że codziennie czyta ten sam artyku a zatem niewłaściwe jest powoływanie się na paragrafy gdyż tutaj najważniejszy jest materiał dowodowy a zatem jeżeli toczy się sprawa gdzie jeden z małżonków dochodzi winy to musimy zwrócić szczególną uwagę na dowody w sprawie.

Jaki wyrok w sprawie rozwodowej ?

Sąd rozstrzygnie sprawę na podstawie dowodów które znajdują się w aktach.Jeżeli nie mamy twardych dowodów to trzeba zrobić wszystko aby wykorzystać inne metody uzyskania dowodów – dla przykładu możemy wnieść do sądu o zobowiązanie drugiej strony do ujawnienia bilingów z rozmów telefonicznych albo z wyciągów z końca ostatnie dwa lata .

Niech pokaże bilingi 

W ostatniej mojej sprawie całkiem przypadkiem Złożyłam wniosek o ujawnienie bilingów z telefonu gdyż mój klient stwierdził iż na pewno rozmawia przez telefon służbowy jednakże mimo to Złożyłam wniosek o zobowiązanie strony przeciwnej do ujawnienia bilingów jak się okazało małżonka rozmawiała jaki przez telefon służbowy ale Ale również przez kilka godzin dziennie rozmawiała przez prywatny telefon ze swoim kochankiem.

Rozwód wyciągi z kont 

Dodatkowo na wyciągach z konta zostały ujawnione dowody w postaci płatności za hotel w którym ta żona była z kochankiem. Często wydaje nam się że nie mamy żadnych dowodów jednakże w praktyce zdarza się tak że udaje nam się osiągnąć rezultat które chcemy to wszystko wymaga ogromnej pracy i zaangażowania drugiej strony. Dlatego też zawsze mówię swoim klientom iż należy dużo rozmawiać i dużo myśleć gdyż możemy coś wymyśleć.

Rozwód a mediacja 

Warto również czasem mimo toczących się sprawy rozwodowej z wyłącznej winy podjąć rozmowy mediacyjne dzięki którym być może uda się wam dojść do porozumienia. Być może kwestią na której najbardziej że nie zależy jest wysokość alimentów.

Dlatego być może warto porozmawiać z drugą stroną i zaproponować jej rozwiązanie które usatysfakcjonuje dwie strony.

Rozwód a podział majątku ?

A może trzeba rozważyć wcześniejszy podział majątku gdyż wtedy osiągnięcie satysfakcjonujące rozwiązanie waszej sytuacji. Często jest tak że walczymy o winę ponieważ tak naprawdę o coś innego nam chodzi. Z mojego doświadczenia A kilka lat pracuje przy rozwodach wiem że często jest coś z zupełnie innego niż sam fakt rozstrzygnięcia z wyłącznej winy.

Czy wina ma wpływ na podział majątku ?

Często chodzi o to że macie niewyjaśnione kwestie związane z mieszkaniem z domem z waszym majątkiem i wydaje wam się że jeżeli uzyska cię wyrok z wyłącznej winy wówczas macie prawo do większej części majątku. Jest to mylne dlatego też na każdym etapie warto podejmować rozmowy dzięki czemu możecie dojść szybciej do porozumienia. Kiedy macie dzieci również nie proponuje państwu eskalacji konfliktów gdyż dzieci które są wymieszane w konflikt około rozwodowych najczęściej doznają konfliktów lojalnościowego i odrzucają jednego rodzica.

żona chce walczyć

Reasumując, jeżeli czekacie rozwód i żona chce walczyć to proponuję ci dobrze się do tego przygotować i zabrać dowód. W pierwszej kolejności pomyśl kto może być twoim świadkiem. Kto może zaznać i na jaką okoliczność planujesz go powołać.

Rozwód z wyłącznej winy…. ?

Może zdarzyło się kiedyś w towarzystwie że żona wulgarnie się odzywała albo doszło między wami do kłótni może ktoś wie co się działo w waszym małżeństwie? A może kiedyś komuś coś mówiłeś że są niepokojące sygnały w Waszym małżeństwie? Warto również poprosić sąd aby zobowiązał ją do ujawnienia bilingów z telefonu za ostatnie dwa lata oraz wyciągi z konta bankowego.

Rozwody i sprawdzenie małżonka

Może się okazać że coś ciekawego tam znajdziesz. Któż to wie. Może bez powodu wasze małżeństwo się nie rozpadło. Być może Była zupełnie inna przyczyna niż się tobie wydaje. Dlatego Upewnij się i zrób wszystko w trakcie sprawy rozwodowej aby przekonać się o tym. Pamiętaj również że gdyby okazało się że wyrok sądu pierwszej instancji sądu okręgowego nie jest dla ciebie satysfakcjonujące to masz możliwość wnieść apelacje i zrób to.

Zadzwoń do Adwokata