Rozwód z orzeczeniem o winie – konsekwencje

Rozwód z orzeczeniem o winie – konsekwencje. Jakie mamy możliwości? Chcesz udowadniać winę i rozwodzić się kilka lat? A może chcemy szybkiego rozwodu? Te pytania należy zadać, dokonując decyzji, czego tak naprawdę chcemy. Jaki jest Twój cel?

Małżonkowie często domagają się uznania drugiej strony za wyłącznie winną rozkładu pożycia. Uwaga! Nawet niewielki stopień zawinienia istniejący po obu stronach uniemożliwia uzyskanie rozwodu z wyłącznej winy.

rozwód z orzeczeniem o winie konsekwencje

Rozwód z orzeczeniem o winie? Adwokat radzi! 

Trzeba pamiętać, że Sąd nie orzeknie rozwodu, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładowi pożycia małżeńskiego.

Chcesz wiedzieć o mnie więcej? -> Jak pomagam – Moja osobista historia – Kontakt ???? 

Czasem szantażujemy drugą stronę tym, że będzie wyłącznie wina. Czy jest to możliwe? Tak. Czy jest to proste? Nie. 

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Jakie są konsekwencje? Kiedy sąd nie wyrazi zgody?

Sędzia nie może dać rozwodu, jeżeli domaga się go małżonek wyłącznie winny rozkładowi pożycia, a drugi małżonek nie wyraża na niego zgody. Pamiętajmy, iż rozwód z wyłącznej winy jednego z małżonków niesie za sobą doniosłe konsekwencje prawne.

Konsekwencje… Wina ma duże znaczenie przy alimentach, ale pamiętajmy, iż uznanie wyłącznej winy jednego z małżonków pozostaje bez wpływu na kwestie związane z podziałem majątku po rozwodzie oraz na kwestie władzy rodzicielskiej i kontakty z dziećmi.

Chcesz wiedzieć, jakie masz szanse? W tym celu musisz porozmawiać z prawnikiem. Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

Należy ocenić, ile masz procent szans, aby rozwód zakończył się z winy jednego małżonka bądź z winy obojga stron.

Każdą sytuację należy rozstrzygać indywidualnie. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Rozwód z orzeczeniem o winie obojga małżonków?

Co w przypadku, gdy sąd uzna, że wina „jest po środku” i orzeknie rozwód z winy obydwojga małżonków? Wówczas byli małżonkowie mogą żądać od siebie alimentów – ale tylko gdy znajdują się w niedostatku. Alimenty mają służyć zaspokojeniu podstawowych potrzeb życiowych, a nie wyrównaniu poziomu życia.

Rozwód bez orzekania o winie – najlepszy?

Jest to bez wątpienia najszybszy i najtańszy sposób rozstania między małżonkami. Lata doświadczenia przy rozwodach przekonały mnie, że małżonków należy namawiać do rozwodu bez orzekania o winie!

Dlaczego? Kiedy są wspólne dzieci, ludzie będą się spotykać przez całe życie. Wobec tego warto, aby relacje między byłymi małżonkami przebiegały prawidłowo. Dzieci nie powinny cierpieć na konflikcie między rodzicami.

Rozstając się w ten sposób, można uniknąć publicznego prania brudów, wywlekania wzajemnych uraz oraz angażowania w rozwód rodzin i osób postronnych, występujących w charakterze świadków.

Więcej: Rozwód bez orzekania o winie

Rozwód z orzeczeniem o winie a zgoda dwóch stron 

Obie strony muszą dążyć do rozwodu bez niczyjej winy. Żądanie to nie może wynikać tylko i wyłącznie z treści pozwu, nawet jeśli zostałby podpisany przez oboje małżonków.

Sąd i tak wyznaczy rozprawę, przesłucha obie strony i odbierze od obojga małżonków stosowne oświadczenia.

Przeprowadziliśmy ponad 1000 rozwodów i wiemy, że rozwody bez orzekania o winie zapadają po prostu szybciej. Sprawy, gdzie małżonkowie chcą wzajemnie udowodnić winę drugiego małżonka, mogą ciągnąć się nawet kilka lat. 

Dlaczego warto nas wybrać? Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

W związku z tym musisz się zastanowić, czego chcesz. Trzeba przede wszystkim ustalić strategię i mieć plan. Świadomość tego, jakie kroki chcemy podjąć, zwiększa szansę na osiągnięcie jak najkorzystniejszego wyniku na sali sądowej.

Warto więc zawczasu rozważyć, czy są szanse i korzyści z porozumienia pomiędzy małżonkami co do rozwodu. Właściwe podejście profesjonalnego pełnomocnika jest bardzo ważne!

Więcej: Rozwód Zdrada Nierówny podział majątku 30% żona 70 % mąż  

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

 tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl 

Zadzwoń do Adwokata