Rozwody Warszawa – Jak zaplanować rozwód?

Rozwody Warszawa

Pytacie się, jak zaplanować rozwód, od czego zacząć? To wszystko oczywiście zależy od tego, czy macie małoletnie dzieci oraz jak wygląda wasza sytuacja materialna.

Wasza sytuacja materialna jest bardzo dobra, a Twoje wynagrodzenie wysokie? Sąd na pewno będzie pytał o wasze zarobki. Ważne jest, abyście mieli stabilność finansową.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy przyjęliście np. inny model rodziny. Przykładmodel rodziny, w której to mężczyzna pracuje i zarabia, zaś kobieta głównie spędza czas w domu z dziećmi i nie pracuje. Dlatego też te wszystkie okoliczności są bardzo istotne i należy je rozpatrywać indywidualnie. Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Rozwody Warszawa – Jaki jest wasz cel?

W pierwszej kolejności trzeba się zastanowić, jaki jest wasz cel i co chcecie osiągnąć.

Dla przykładu: Pani, która nigdy nie pracowała, ma troje dzieci. To jej mąż całe życie pracował i utrzymywał ich rodzinę. Rodzina żyła na bardzo wysokim poziomie. Co miesiąc mąż przesyłał około 20000 miesięcznie na rachunek żony, aby mogła dysponować tą kwotą na rzecz utrzymania rodziny. Ten schemat utrzymywał się przez kilka lat. W momencie, gdy doszło do zdrady męża, żona wystąpiła o rozwód do Sądu Okręgowego w Warszawie. Dotychczas strony mieszkały w Warszawie w dzielnicy Wilanów, dzieci chodziły do prywatnych szkół i przedszkoli, rodzina kupowała, co chciała. I teraz pytanie: czy po rozwodzie sytuacja się zmieni?

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Rozwody Warszawa – Co ma robić kobieta, a co mężczyzna?

Na miejscu kobiety – Przede wszystkim należy złożyć odpowiedni pozew z orzekaniem o winie i stwierdzić, iż wyłączną winę za rozpad pożycia małżeńskiego z uwagi na zdradę ponosi mąż. Ważne, aby zebrać dowody na tę okoliczność. W przypadku zdrady dowody są najważniejsze. Najlepszym w mojej ocenie dowodem jest sprawozdanie detektywa, zawierające opinię z obserwacji, z której jednoznacznie wynika, iż doszło do zdrady. Taki dowód jest bardzo mocny. Dlaczego? Jeżeli będziemy opierać się na domysłach, nie dysponując konkretnymi faktami, to sąd może nam nie uwierzyć, wobec czego nasze twierdzenia nie będą istotne w niniejszej sprawie. Dlatego tak ważne jest zbieranie dowodów. To właśnie nimi wygrywa się sprawy.

Co ma zatem zrobić mężczyzna? Walczyć, ułożyć dobrą strategię procesową, negocjować.

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Jakie alimenty przy rozwodzie?

W takiej sytuacji na jakie alimenty może liczyć pani posiadającą troje dzieci?

Istotny w niniejszej sprawie jest materiał dowodowy wskazujący na to, że przez dłuższy czas pozwany uiszczał odpowiednią kwotę na rachunek bankowy powódki. W tej sytuacji to akurat 20 000 zł co miesiąc.

Jak wygląda rozwód? 

Najważniejsze jest, aby dobrze przygotowywać dokumenty. Sądy w Warszawie mają bardzo dużo pracy, w związku z tym im więcej udowodnimy w dokumentach, tym lepiej. Sądy rozwodowe podchodzą do sprawy instrumentalnie. Zaglądają w akta i działają. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

 

Zabezpieczenie roszczenia alimentacyjnego – Co to oznacza?

Niezwykle ważną kwestią jest zabezpieczenie roszczenia na rzecz potrzeb rodziny, dzięki któremu będziemy już mieli pieniądze. Nie będziemy czekać, aż postępowanie rozwodowe się skończy i wtedy sąd orzeknie alimenty. Instytucja zabezpieczenia roszczenia na czas trwania postępowania pomaga to postępowanie przyspieszyć. To właśnie w pierwszej kolejności sąd rozpatruje kwestie zabezpieczenia, a następnie przechodzi do roszczenia głównego. W tym danym przypadku, jeżeli chcemy alimenty, to musimy przy takiej kwocie załączyć sporo materiału dowodowego. Jeżeli chcemy bardzo niskie alimenty, dla przykładu 600 zł, to czasem nie widzę konieczności, żebyśmy załączali wszystkie dokumenty potwierdzające koszt utrzymania dziecka.

Dlatego jeżeli boisz się, że żona będzie chciała wysokich alimentów, uważaj! Należy się do tego odpowiednio przygotować. Musisz mieć plan działania, który najlepiej skonsultować z dobrym adwokatem. Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Dowiedz się więcej:

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata